Cat Tine Ambreiajul De La Logan?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Originally posted by Nytro View Post
    Revin pe topicu asta cu 221 000 km fara sa schimb ambreiajul-inca tine nu-i graba



    Am in tel poza cu logan la 488 000 km insa nu stiu cum sa pun poza
    Tot 1.4 GPL taxi
    o avea 488.000 dar cate ambreiaje sau schimbat intre timp ? e clar ca cine merge bine cu ea poate sa o duca in 150.000-200.000. dar aproape 500.000 ?

    Comment


    • #47
      la mine primii 50000 de km au fost facuti de femeie, apoi eu am mai adaugat 75000 si am schimbat kitul,pt ca o lua razna turometrul in rampa: ferodou mancat,textolid crapat,arcuri duse. Tot Valeo am pus pe ea.
      Cine sapă groapa altuia şi sare înainte de-a zice "HOP", la nevoie se cunoaşte

      Comment


      • #48
        Salutare! 42000 km, ambreiajul tacane cand se incalzeste motorul si am relantiul normal, se aude aproape ca un diesel. Cand apas ambreiajul dispare ca prin minune. Cat credeti ca o mai duce? Mentionez ca nu stau f mult cu ambreiajul apasat.

        Comment


        • #49
          mergi linistit, ala e zgomot tehnic, adica "asa face toate", vibreaza arcurile acelea de pe discul de ambreiaj, e normal. Stiu logan la care ambreiajul patina putin de tot, doar la accelerari si turatii mari care a mai facut multi km dar dupa aceea a cedat deodata, nu mai intra in viteze.

          Comment


          • #50
            si la mine face tot asa, nu e semn de ambreiaj stricat, e problema comuna la kiturile valeo ca fac zgomot arcurile de pe soare
            depinde foarte mult de utilizator ambreiajul, dar treci lejer de 100 mii
            Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

            Comment


            • #51
              Sunt care pica mai repede. Vitriol a schimbat ambreiajul, inainte de 60k, dar discul era bun. Placa de presiune parca a cedat.

              Comment


              • #52
                Ce i s-a intamplat lui Cristi nu e caz general, a crapat placa de presiune dar discul era ok
                Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                Comment


                • #53
                  la mine trepideaza in treapta 1 (nu mereu). cat credeti ca mai tine ? am 65.000 (6 ani) 1.6 mpi 8 v.

                  Comment


                  • #54
                    Poate sa trepideze in momentul cand pleci de pe loc si din cauza ca de obicei pleci cu el foarte patinat, eu asa mergeam, nu imi placea sa bruschez nici masina si nici lumea din masina cand plecam de pe loc... pana a inceput sa trepideze de am zis ca trebuie schimbat, dar am inceput sa-i dau drumul mai repede si vad ca si-a revenit. Eu am jumate din km tai, 32.000 km

                    Comment


                    • #55
                      104000 km, 1.5 dci, nu da nici un semn de oboseala.

                      Comment


                      • #56
                        adevarul este ca te enerveaza zgomotul .. da fiind o problema generala asta este treci peste ... eu acum 2 luni am fost la service sa ii omor pe aia degeaba masina are 7 luni sa ne intelegem .. si nu stiam ce are ... si a venit el mecanico ... si mia dat raspunsul care a schimbat lumea )) asa fac toate mai ales astea de 1.6 ... si eu agitat domnee e noua vorba aia ... asa si ce vrei sa iti fac ) si am plecat acasa mai linistit

                        Comment


                        • #57
                          dar stie cineva cum se regleaza cursa la ambreiaj la 15 dci cu pompa hidraulica pentru ca î mi tine cam sus am 140000km?

                          Comment


                          • #58
                            Vezi AICI, poate te ajuta cu ceva.
                            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                            Comment


                            • #59
                              125 MII NO PROBLEMS la 100 mii schimbat cablul

                              Comment


                              • #60
                                L-ai schimbat ca s-a rupt sau?

                                PS: ai o curte faina

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google