Catalizator

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Catalizator

    Am un logan 1.5 dci 65 de cai
    dak e sa ii scot miezu` catalizatorului castig ceva putere??

  • #2
    vezi tu la ITP - cand o sa trebuiasca sal pui inapoi cati bani o sa dai

    Comment


    • #3
      Originally posted by petroman View Post
      vezi tu la ITP - cand o sa trebuiasca sal pui inapoi cati bani o sa dai
      Asa e ....zice bine PETROMAN
      http://www.youtube.com/watch?v=Tp58aNdH-ks

      Comment


      • #4
        castigi, dar nu mai treci itp-ul...
        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

        Comment


        • #5
          apropo un catalizator de dacie 1310 pe injectie era acum vreo 4 luni vre 7-8 milioane la logan cat o fi dacat vreo 10 banuiesc : ))
          laureate 1.5l, albastru marin

          Comment


          • #6
            eu stiam ca e ceva cu un 2

            sigpic

            Comment


            • #7
              Daca scoti catalizatorul nu castigi cine stie ce si mai ai si porbleme mai tarziu.
              Cel mai nou proiect auto din România!
              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

              Comment


              • #8
                pai un catalizator nou costa 16 mil...dak e sa il scot pe asta pe kre il am si sa bag teava?

                Comment


                • #9
                  dupa ce treci de itp, poti pune o teava in locul catalizatorului, dac loganul tau e din primele modele cu o singura sonda lambda. daca ai una si dupa catalizator, atunci tre "copiat" semnalul lambda1 peste lambda2, altfel o sa intre motorul in regim de imbogatire ralanti (bucla deschisa) si-o sa ai un consum de bmw. dar de mers vei merge tot ca o dacie
                  Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by csebalyn View Post
                    dupa ce treci de itp, poti pune o teava in locul catalizatorului, dac loganul tau e din primele modele cu o singura sonda lambda. daca ai una si dupa catalizator, atunci tre "copiat" semnalul lambda1 peste lambda2, altfel o sa intre motorul in regim de imbogatire ralanti (bucla deschisa) si-o sa ai un consum de bmw. dar de mers vei merge tot ca o dacie
                    deci cum s-ar zice...nu se merita)))) las-o asa sau gaseste altceva ca sa creti puterea motorului!!!

                    Comment


                    • #11
                      eu zik sa o lasi asa e pacat de ea si chiar daca treci de itp, daca te opreste politia cu rarul si iti pune sonda sa vada emisiile nu o sa fie prea bine pt tine poti chiar ramane fara talon inclusiv amenda pana rezolvi problema
                      laureate 1.5l, albastru marin

                      Comment


                      • #12
                        pai de la catalizator pana in spate eu am numai teava..am scos toate sitele in vara...
                        Duminika seara am luat-o de la un logan 1.4 care avea doar catalizatoru` scos...eu o am si resoftata

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by ten View Post
                          eu zik sa o lasi asa e pacat de ea si chiar daca treci de itp, daca te opreste politia cu rarul si iti pune sonda sa vada emisiile nu o sa fie prea bine pt tine poti chiar ramane fara talon inclusiv amenda pana rezolvi problema
                          yo stiu ca am patit!!! m-a prins cu itp-ul expirat si mi-a luat talonu si mai mi-a dat si maneda 500 ron!!!!!

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by Sooky View Post
                            pai de la catalizator pana in spate eu am numai teava..am scos toate sitele in vara...
                            Deci n-ai 2 sonde lambda? Sigur?
                            Cel mai nou proiect auto din România!
                            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                            Comment


                            • #15
                              nu mai am nici o sonda lambda...am auzit k au cei de la pilot catalizatoare sport...e vre-o diferenta intre asta original si cel sport?eu am auzit k sunt la fel..acu vreau sa vad parerile voastre

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google