Cati Litri Am In Rezervor?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    ai vazut ca nu a fost greu?
    Eu beau sigpic

    Comment


    • #17
      si iti afiseaza o liniuta nu ?

      Comment


      • #18
        nop, 2 linii si 12 L

        Comment


        • #19
          eh...o sa scazi la o liniuta in urmatorii 20 de km

          Comment


          • #20
            Doamne ajuta

            Comment


            • #21
              "sa inteleg ca dupa ce ai apasat si mentinut butonul, ai pus contactul(fara sa eliberezi butonul) a aparut seria 7101, ai eliberat butonul apoi daca l-ai mai apasat odata, nu s-a schimbat nimic pe afisaj?"


              Exact asa nu se mai intampla nimic... pot sa apas scurt pe buton ca imi apare doar numarul de kilometrii ai masinii si ceva tot kilometri 586 dar nu se aprind alte elemente pe acolo...

              Poate din cauza ca nu are computer de bord masina?

              Comment


              • #22
                poate ne lumineaza alti posesori de PH2. poate incearca si ne spun cum functioneaza la ei. din cate stiu eu CB arata consumul mediu, estimeaza distanta de parcurs pana se termina combustibilul din rezervor, arata media de viteza cu care te-ai deplasat. eu am un preerence si nu are CB. dar daca procedez la cele mai sus amintite, pe ecranul din bord defileaza(dupa cum apas pe buton), prima data 7101, apoi se aprind toate insemnele de pe ecran, apoi arata cati litri mai sunt in rezervor dupa care arata un cod(ceva de genul "- - dt".(nu sunt sigur de litere)).
                totusi cred ca la prima intalnire Logan Club la care vei fi prezent, vei vedea ca si la Logan-ul tau va arata cantitatea de combustibil din rezervor. sper sa nu ma insel.

                "se poate vedea.. hai duminica la intalnire si iti aratam acolo.."
                "cum a explicat B-64-MVP poate intelegi mai bine daca nu o sa iti aratam duminica la intalnire daca vii."
                sunt sigur ca, KeanuRev iti va arata cum se procedeaza
                Last edited by 07hzp; 16 October 2009, 22:59. Reason: Automerged Doublepost
                Eu beau sigpic

                Comment


                • #23
                  Dap sunt mai mult decat bucuros sa iti arat Duminica la ora 5 la sala sporturilor.
                  LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
                  Enter the Matrix

                  Comment


                  • #24
                    bine mai vin si la sala sporturilor dar crezi ca sunt tampit? ca nu stiu sa apas pe un buton.. doar ti-am zis ce se intampla... nu inteleg de ce numa la mine nu merge din moment ce tin apasat apoi pun contactul apare 7101 se dau ceasurile peste cap si dupaia nimic.. chiar nu inteleg ce se intampla

                    Comment


                    • #25
                      dupa ce vezi ca apare 7101 treb sa apesi pana iti apar litrii din rezervor . cand a aparut 7101 ai luat degetul de pe buton si apesi scurt pana iti apar litrii, sper ca am fost destul de explicit !

                      Comment


                      • #26
                        a inteles ce trebuie sa faca. inseamna ca la PH2, la Preference nu arata chestiile alea.(ai scris ca acele celor 2 cadrane baleiaza, iti apare 7101 iar mai apoi arata km totali sau km cumulati). poate ne scrii dupa participarea la intalnirea voastra daca functioneaza sau nu.
                        Eu beau sigpic

                        Comment


                        • #27
                          ciiti km pot sa merg cu becul de la benzina pe rosu

                          Comment


                          • #28
                            50-90 km...

                            Comment


                            • #29
                              tinand cont ca in momentul aprinderii becului mai sunt in rezervor cca. 5 litri fa socoteala. depinde si de stilul de conducere. oricum este de evitat a se merge cu masina cu cantitate mica de combustibil in rezervor. din cate stiu eu, combustibilul mai are si functia de racire a pompei electrice de benzina.

                              a raspuns mai precis Octavian
                              Eu beau sigpic

                              Comment


                              • #30
                                a reusit MDshell sa vada daca bordul masinii lui arata cati litri de benzina mai are in rezervor?
                                Eu beau sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google