Cati Litri Am In Rezervor?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    am facut azi testul. am PH2 si a mers. la mine codul afisat (varianta softului) este 81101 si trebuie apasat imediat ce au inceput sa se miste acele
    sigpic

    Comment


    • #32
      Originally posted by MDshell View Post
      "sa inteleg ca dupa ce ai apasat si mentinut butonul, ai pus contactul(fara sa eliberezi butonul) a aparut seria 7101, ai eliberat butonul apoi daca l-ai mai apasat odata, nu s-a schimbat nimic pe afisaj?"


      Exact asa nu se mai intampla nimic... pot sa apas scurt pe buton ca imi apare doar numarul de kilometrii ai masinii si ceva tot kilometri 586 dar nu se aprind alte elemente pe acolo...

      Poate din cauza ca nu are computer de bord masina?
      nu conteaza daca ai sau nu computer de bord,se face asa:
      -se apasa butonul,se tine apasat,se pune contactul si se asteapta sa apara codul(2-3 secunde),apoi se APASA de DOUA ori butonul si apar litrii

      sigpic

      Comment


      • #33
        dupa atata pauza se poate pune aceasta intrebare: a reusit MDshell sa afle cati litri are in rezervor?
        Eu beau sigpic

        Comment


        • #34
          Saluatare baieti . sunt nou pe acest forum si de asemenea sunt incepator si in tainele automobilelor . Urmeaza sa achizitionez in cca 15 zile un Logan preferance de 1,2 . Va rog spuneti-mi si mie care este algoritmul operatiunilor de ridicare a autovehiculului din parc si ce trebuie verificat atunci cand ridici autovehiculul ( nu de alta dar habar nu am ce si cum trebuie verificat in cazul acesta ) si tinand cont de faptul ca smecherasi sunt la orice pas in orice oras mi-ar prinde bine niste sfaturi din partea dvs . >>>>Cu respesct va transmit salutari tuturor .

          completez postul anterior cu o adresa de mail ciureatudor@yahoo.com si cu una de messenger ciureatudor pentru cei binevoitori . Va multumesc si voi urmarii cu atentie toate post-urile dvs .
          Last edited by ciurea tudor; 15 November 2009, 06:38. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • #35
            Citeste aici, cred ca o sa-ti fie de folos.
            INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

            Comment


            • #36
              eu am tot preferance ph2 si imi arata litrii din rezervor.
              ... restu' e logan

              Comment


              • #37
                ph 1 si am fost foarte incintat sa aflu aici de pe forum treaba asta ca si alte multe chestii folositoare,merge mai ales pt noi saracii cu preferance model fara cb

                Comment


                • #38
                  Chestia asta este util si pentru cei cu CB pentru ca dupa ce dispare si ultima liniuta si se aprinde becul, CB-ul indica ---- la km ce pot fi parcursi cu combustibilul din rezervor.

                  Daca faci plin plin ce este undeva pe la 60-65L de ce indica numai 50L ?

                  Comment


                  • #39
                    pentru ca depaseste sonda de la rezervor , si intra benzina pe cot pana aproape de busonul de deschidere .

                    Comment


                    • #40
                      indicatorul din rezervor are vreo chestie ce se poate roade? si sa de uneori eroare la nivelu de carburant afisat pe display?
                      sigpic

                      Comment


                      • #41
                        da, rezistenta sau cursorul mobil al potentiometrului pe care-i prins plutitorul pompei.
                        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                        Comment


                        • #42
                          stie cineva ce inseamna 7101? nu este nici o problema ca se misca acele asa anapoda nu se nimic peste cap? cat la 100 este sigur ca indica corect?

                          Comment


                          • #43
                            7101 reprezinta varianta de soft instalata pe cb. acele nu se misca aiurea. la vitezometru acele trebuie sa se suprapuna peste valorile impare, asa iti dai seama daca este reglat corect
                            sigpic

                            Comment


                            • #44
                              adica????????

                              Comment


                              • #45
                                Adica..... cu metoda explicata mai sus, se face de fapt un 'self-tests' a placii electronice de la bord, unde se afiseaza versiunea constructiva (codul 7101...pe care l-am avut si eu pana sa pun calc. de bord ..acum am codul 7112), se mai afiseaza volumul de combustibil din rezervor, se aprind toate elementele de afisat, se afiseaza daca exista erori (prin niste semne ca niste liniute orizontale urmata de 'un plus' fara o latura si un patratel), si mai sunt cateva afisari (nu imi vin in minte acum)....evident toate acestea se afiseaza pe rand la cate o apasare de buton.
                                Nu se strica nimic acolo prin miscarea acelor de la vitezometru si turometru.
                                La vitezometru arata din 10 in 10 Km si la turometru valori impare.
                                passion 1.5 DCi

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google