Cati Litri Va Intra In Rezervorul De GPL???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • pai si pana la urma la ce presiune e cel mai indicat sa se alimenteze?
    De exemplu la mine au intrat 47,7 L la Vernesti unde s-a alimentat cu 15 bari si 50,3 L la Lukoil unde s-a alimentat cu 10 bari.

    Comment


    • azi am facut plinul:rezervor de 32 l din fabrica,au intrat 28,5l

      Comment


      • Butelie de 60litri intra 42-43 l,montat la Vernesti L.R.

        Comment


        • zebyl
          atunci cand ai alimentat mai aveai gaz in butelie?
          pentru ca dupa calculele mele ar fi trebuit sa iti intre 48 litri

          Comment


          • Rezervor cilindric de 60 litri,am facut primul plin si au incaput 50 l la statia de langa baietii de la Vernesti.

            Comment


            • Rezervor toroidal congas de 47 l

              Am Rezervor toroidal congas de 47 l
              Instalație noua
              Terminat gazul ce mi l au pus la montaj pentru teste
              Mers o perioada pe benzina pana la peco Lukoil
              La primul plin mi au intrat 41.34 l.
              Sun la montator și îmi zice ca e normal asa... Iar la iarna or sa mi intre chiar 45
              menționez ca am făcut plinul pe seara la vreo 20 grade afara...
              www.loganclub.ro

              Comment


              • Rezervor toroidal de 42 litri. Dupa ce a inceput sa piuie avertizorul si s-a comutat pe benzina, am mers la statie si am alimentat. Au intrat 34,06 litri.
                LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

                Comment


                • Fie vara fie iarna trebuie sa-ti intre cam aceeas cantitate de gpl in rezervor. Maxim +/- 1litru.

                  Comment


                  • cristianu
                    nu conteaza ca ai cangaz sau landi renzo :trebuie sa iti intre 80% din capacitatea rezervorului adica in cazul tau undeva la37-38 litri iar atitudinea celui care ti-a montat nu este normala adica ce stie ca are o problema si i se pare normal acest lucru
                    inca o intrebare: multivalva ti-a "carait"?

                    Comment


                    • Nevasta mea era în mașină și mi a zis ca a carait ceva de i venea sa Sara din masina. Iar eu nu am băgat o în seama... E ok asa?

                      Ma gândesc ca tot am o rezerva de 10%...
                      Last edited by cristianu; 2 September 2014, 16:07. Reason: Automerged Doublepost
                      www.loganclub.ro

                      Comment


                      • cred ca acolo de unde ai bagat se trage la pompa ... adica pe romaneste te fura la afisaj... consuma plinul si vezi la urmatoarele umpleri daca tot la fel se intampla , eventual si alte pompe .

                        Comment


                        • Am văzut ca după mine au mai venit la alimentat 2 taximetriști... Ma gândesc ca știu ei ce...
                          Următorul plin îl fac în alta parte... Am cetit pe forum uri ca mol ar fi ok...
                          www.loganclub.ro

                          Comment


                          • mai oameni buni, in rezervoare intra aprox 80% din capacitate. posibil mai mult, posibil maiputin, depinde si de presiunea de la pompa. bagasem la un moment dat 49.76l in rezervor de 54. de ce? pentru ca presiunea era de 17 bari.

                            Comment


                            • Cantitate GPL In Butelie

                              Salut.
                              Am pe masina un Tomaseto, toroidal, 50L.
                              De obicei imi intrau aproximativ 43 litri (+/- 1).
                              De curand am avut probleme cu indicatorul de gpl, a curs ceva in el, am fost la autogaz si l-au schimbat (comuta singur de pe gpl pe benzina si invers....haotic) si de atunci in butelie imi intra 37-38 litri de gpl, nu caraie cand se umple...pur si simplu nu mai urca pompa, deabea creste. La 38 s-a oprit.
                              Am facut plinul de 2 ori si aceiasi problema (omv si statie gpl strdala).
                              Unde am montat gpl-ul deschide pe 5 ianuarie, plec la munte si doream sa stiu daca pot face ceva acum, singur, fara ajutorul lor.

                              Multumesc
                              http://www.facebook.com/groups/posesoriLogan/

                              Comment


                              • In butelie intra 80% din capacitate adica la tine 40(+- cativa litri pana la sorb)

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google