Cauciucuri Kormoran

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cauciucuri Kormoran

    Eu unul sunt foarte multumit de aceste cauciucuri.Sa va zic si de ce : am 16000 km cu aceste anvelope merg relativ sportiv dar..Totusi in limitele normale de aderenta. In primii 1000 de km aceste gume erau de ...Toata jena dar....Dupa un timp si-au revenit. Sunt cauciucuri fabricate de Michelin (sper ca am scris corect)
    dar!!!Sunt cele mai slabe calitativ de la iei.
    ideea e ca nu esti multumit de gume dai fuga la reprezentanta si ..Surpriza!!!Ei o sa iti recomande tot Mischelin dar...Mmai scumpe.

    Sunt curios oare cati stiu ca Kormoran e facut la noi de mischelin??
    Deci inca o data. Gumele sunt bune dar...Trebuie rodate. Bineinteles ca orice cauciuc de marca este mai bun dar...Ptr uz normal sunt excelente si apropo eu am 2 ierni la activ cu ele !!!

  • #2
    Eu am tot kormoran, iar acum am 51.000km si nici macar nu le-am x-at. Nu sunt uzate aproape deloc. Bineinteles ca mai plec in tromba din cand in cand dar nu foarte des. Aderenta mi se pare destul de buna.

    Nu stiam ca sunt produse la noi.
    B-69-URC

    Comment


    • #3
      Acuma stii

      Comment


      • #4
        Originally posted by urobert25 View Post
        Eu am tot kormoran, iar acum am 51.000km si nici macar nu le-am x-at. Nu sunt uzate aproape deloc. Bineinteles ca mai plec in tromba din cand in cand dar nu foarte des. Aderenta mi se pare destul de buna.

        Nu stiam ca sunt produse la noi.
        ai 51000 km si nu sunt uzate aproape deloc? Ma mir, pt ca si eu am kormoran si nu-s nici pe departe asa rezistente cum zici tu...
        niciodata sa nu contrazici o femeie......o va face ea singura dupa 5 minute...

        Comment


        • #5
          La mine la 16000 se vede deja ca-s un pic tocite (putin)

          Comment


          • #6
            Da, stim ca sunt facute de michelin si stim si ca-s cele mai proaste de la ei. Oricand un amarat de barum sau debica da clasa la aderenta si pe uscat si pe ploaie unui kormoran. Pe voi chiar va intereseaza sa tina mult sau sa mergeti in siguranta?
            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

            Comment


            • #7
              Siguranta primeaza @csebalyn binenteles, dar cu un buget de austeritate nu poti face prea multe. Si eu am tot kormoran si desi nu sunt multumit de ele nici nu merg cu viteza, in concluzie mai sunt bune inca
              Daca aveti moderatori scapati de ai si daca nu aveti sa nu va luati

              Comment


              • #8
                Cred ca la aceeasi bani iei ceva mai bun, atunci cand va veni timpul sa le schimbi pe astea. Si sper sa nu te uiti la 10-20 ron. Chiar e diferenta enorma la comportament intre conti/michelin si kormoran. Iar la pret, nu cred ca-i mare diferenta.
                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                Comment


                • #9
                  Foarte corect si cand va veni vremea imi voi lua ceva de calitate
                  Last edited by tyger_eye04; 5 June 2008, 16:51.
                  Daca aveti moderatori scapati de ai si daca nu aveti sa nu va luati

                  Comment


                  • #10
                    Salutare.Sincer eu am renuntat la Kormoran la 6000 de km , si asta ca am fost nevoit sa pun o frana brusca, si masina s-a dus ca ''sania'', si asta se intampla pe uscat si cald afara.Normal cauciucul era cald si asfaltul fiind uscat , ar fi trebuit sa am aderenta buna, dar nu a fost asa.Cauciucul mi se pare dur si pe deasupra mai sunt si modelul 4 anotimpuri.Mi-am pus Matador 195/65/15 si sunt super mutumit de ele, in sensul ca simti masina ca sta pe sosea, si nu discut de aderenta care nu se compara.Modelul sunt Aquila Evo si nu au costat mai mult de 160 lei / buc cu montaj inclus.Cele vechi i le-am dat unui taximetrist
                    real power..... diesel power by

                    Comment


                    • #11
                      Eu am kormoran universale pentru perioada de vara si GoodYear pentru iarna..... Nu sunt prea multumita de Kormoran ptr ca nu prea au aderenta... Cu prima ocazie la schimb...

                      Comment


                      • #12
                        Kormorane am si eu, au 12 000 km si n-au nimic...
                        Aderenta mi se pare ca au...In concluzie sunt multumit.

                        Comment


                        • #13
                          Cred ca nu exista anvelopa mai proasta decat Kormoran, am avut si eu si am cautat sa scap repede de ele. Destul de riscant sa mergi cu o masina echipata cu caucicuri Kormoran
                          http://www.youtube.com/watch?v=Tp58aNdH-ks

                          Comment


                          • #14
                            Haideti sa nu exageram!Atata timp cat folosesti masina in uz normal nu sunt probleme!Adecvarea vitezei la conditiile de mers nu ar trebui sa puna probleme aderentei!Faceti o statistica cate accidente au fost din vina anvelopelor de orice gen si cate accidente din vina soferilor!
                            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                            Comment


                            • #15
                              Si inca ceva...Nu ma incalzeste cu nimic faptul ca sunt facute de Michelin...Prea putin conteaza sincer.
                              Si dau ii dau dreptate aici lui darkside, mai degraba e omul de vina decat cauciucul...

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google