Cauciucuri Kormoran

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Si eu sunt multumit de kormorane pana acum...asta iarna nu am ramas blocat pe nicaieri desi o luam pe unde era zapada mai mare + cateva drumuri pe la tara unde era numai gheata pe jos si m`am descurcat fara mari probleme, mers usor.
    b 89 plk

    Comment


    • Despre cauciurile Kormoran pot spune ca sunt niste cauciucuri acceptabile
      http://www.loganclub.ro/forum/ct_90_b_u_z-t57569.htmlsigpic

      Comment


      • acusi or sa fie referinta in domeniu de la proaste au ajuns la acceptabile, mai sunt unii cu "bune"...astept cu nerabdare postul care o sa spuna ca sunt excelente
        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

        Comment


        • Asteapta sa se mai adanceasca criza si vor fi considerate anvelope premium.

          Astazi m-am plimbat cu un logan echipat cu kormorane,era drum uscat ,la franare parca rupea prea repede aderenta asta poate unde si masina nu avea abs, la fel si la plecare mai in forta scapa putin.Mai mult nu am ce sa va zic despre ele pentru ca drumu a fost scurt cam 10 km.
          Last edited by crull; 27 July 2010, 20:14.

          Comment


          • Originally posted by Seba View Post
            acusi or sa fie referinta in domeniu de la proaste au ajuns la acceptabile, mai sunt unii cu "bune"...astept cu nerabdare postul care o sa spuna ca sunt excelente
            Fara suparare dar proaste poate li se par celor care se cred la formula 1 care se bazeaza pe cauciucuri, abs, masina , ca vezi doamne am scula de masina si sunt cel mai smecher si tot degeaba

            @Crull ceea ce zici tu poate fii si din cauza presiunii prea mari in anvelopa

            Comment


            • ca bine zici jelly,da na asa e omu.
              Nu stiu cum altii nu au probleme cu ele.Mergeti si voi mai cumpatat,cum se intampla ceva gata dati vina pe cauciucuri.
              Ce sa spun eu si iarna le-am tinut si nu am avut probleme,de fapt le am pe cele originale si nu am avut nici o problema nici eu nici tata.
              Acum jumate din forum o sa imi sara in cap
              sigpic
              !

              Comment


              • Sunt excelente. Am avut si eu. Recomand cu caldura, chiar si pe timp friguros.
                Seba e doar invidios ca nu poate stapani o masina echipata cu astfel de anvelope.
                Mai prietene, un pilot adevarat ar putea face asta, in schimb tu...
                Pune mana de invata de pe aici.

                Comment


                • Seba, uite aici, postul 250. Asa ca nu trebuie sa mai astepti.

                  P.S. Cezar ar fi al doilea.
                  Last edited by vitriol; 27 July 2010, 20:59.
                  sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                  Comment


                  • Am eu 4 buc., le vrea cineva? Nu's tocmai noi, au vreo 45.000, dar daca omu' ala a mers peste 50.000 cu ele si mai tineau, va dati seama ca si astea sunt destul de ok, nu?!?

                    Kormoran rullez, restu' sucks!
                    If it ain't broke, don't fix it!

                    Comment


                    • Spiritul de turma bineinteles.Zisei eu ca sunt excelente?
                      Ele sunt bune la un stil normal de mers,si fara suparare pe aici se si exagereaza.
                      Ce sa invat?sa intru tare in curbe,sa merg haotic sa o patesc si sa arunc vina pe cauciucuri.
                      Numai bine.
                      sigpic
                      !

                      Comment


                      • Mihai, eu am avut o masina de la firma (un Logan) si am facut cu ea 103k. Am mers doua ieri cu ea, in care am avut anvelope de iarna, deci sa zicem ca am facut cu Kormoranele 60-70k. Fiind masina de firma, nu le puteam schimba asa cum aveam eu chef, ale dracu' s-au uzat si foarte greu.
                        Stii ce am invatat eu in kilometrii astia?! Sa controlez derapajele neintentionate si franarile. Vorbesc foarte serios!
                        Dar, sincer iti spun, eu nu i-as lasa pe cei apropiati mie sa mearga cu asa ceva. Era un film cu Van Damme care se numea "Risc maxim", cred ca la ala s-au gandit cand au echipat Logan-ul cu Kormorane.
                        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                        Comment


                        • Se poate merge f bine cu Kormorane, cum se poate merge f bine si fara geamuri: e ok, atata timp cat nu ploua

                          PS: mihai, poti lasa masina in curte, asa sigur nu faci accidente.
                          Last edited by Cezar; 28 July 2010, 01:09.

                          Comment


                          • Nu am facut nici unu. Daca mai am kormoranele trebuie neaparat sa fac accident.Am mers si pe ploaie si uite ca traiesc.
                            Oau ce glume.



                            Da lasa ca trebuie sa le schimb si ma gandeam la continental.Atunci poate intru in rand cu lumea si o sa fiu lasat in pace


                            Originally posted by darksid3 View Post
                            Haideti sa nu exageram!Atata timp cat folosesti masina in uz normal nu sunt probleme!Adecvarea vitezei la conditiile de mers nu ar trebui sa puna probleme aderentei!Faceti o statistica cate accidente au fost din vina anvelopelor de orice gen si cate accidente din vina soferilor!


                            Originally posted by Cezar View Post
                            F bine subliniat de darkside: in conditii de uz normal, cu adaptarea vitezei la conditii de mers, si ochii in 4 mereu sunt cauciucuri ok. In conditii de franare de urgenta, sunt mizerabile, in special pe carosabil ud.
                            In concluzie : mergi incet si f atent....Sunt excelente....
                            mergi agresiv....Nu sunt excelente...
                            Omu se mai schimba

                            Si tu imi spui sa nu ies cu masina.Poate te iei dupa varsta si zici ca merg ca un nebun cu masina. Ai fi surprins sa vezi cat sunt de calm si atent.
                            Last edited by vdmihai; 28 July 2010, 01:29. Reason: Automerged Doublepost
                            sigpic
                            !

                            Comment


                            • Din punctul meu de vedere, Conti Eco Contact sunt foarte bune ca solutie de buget....mare grija cu ele iarna. Sunt mai slabe decat Kormoran
                              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                              Comment


                              • eu kormoran deka de 30.000 km. am franari foarte bune atat pe uscat cat si pe ud. pe viraje sta bine. am trecut si iarna cu ele.
                                eu cred ca le au imbunatatit

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google