Cauciucuri/roți MCV

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cauciucuri/roți MCV

    Salutare! De curând, tatăl meu și-a cumpărat un Logan MCV. E normal ca roata de rezervă să aibă un cauciuc de la altă firmă, comparativ cu cele de pe mașină? Cele 4 puse pe mașină sunt Continental, iar cel de pe roata de rezervă este un Barum (toate de vară).

  • #2
    Normal nu este, dar asa s-a gandit Dacia sa faca cu editia limitata Logan Plus...
    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

    Comment


    • #3
      Este Logan Laureate, cel puțin asta a comandat tata. Eu nu am apucat să-l văd, fiind plecat din localitate. Mi-e teamă să nu fi făcut cei de la dealer vreo mânărie.

      Comment


      • #4
        Tot Barum am si eu pe rezerva.Masina luata in iulie 2016 Laureate 1.5 dci 90 CP.Pe deasupra are si janta de tabla
        Mari hoti astia de la Dacia
        Nu condu cu viteza mai mare decat poate sa zboare ingerul tau pazitor!! sigpic

        Comment


        • #5
          Bine ca va dat-o si pe aceea, mie nu mi-au dat deloc roata de rezerva ci doar un chit de reparatie. Cred ca nicio firma din lume nu iti da roata de rezerva din aliaj, sau cel putin eu nu am auzit.

          Comment


          • #6
            Fiind la prima masina,am crezut ca si roata de rezerva e cu janta de aliaj. Am ales Laureate full option.Probabil la Prestige nu "se ofera" roata de rezerva.
            Nu condu cu viteza mai mare decat poate sa zboare ingerul tau pazitor!! sigpic

            Comment


            • #7
              Acum se oferta, atunci cand am luat-o eu nu se oferea, stiu asta dar faceam haz de necaz. Voi aveti macar o roata indiferent cum este in timp ce eu nu am.

              Comment


              • #8
                Cauciucuri/roi MCV

                Originally posted by Old Driver View Post
                Tot Barum am si eu pe rezerva.Masina luata in iulie 2016 Laureate 1.5 dci 90 CP.Pe deasupra are si janta de tabla
                Mari hoti astia de la Dacia


                Inainte de ai face hoti nu înteleg de ce te asteptai sa gasesti janta de aliaj pe rezerva...pe bune???nici o marca de maina nu face acest lucru...acum la laureat îti da chit de pana si la Prestige roata normala de rezerva...oricum ati fost informati de toate aceste lucruri
                Last edited by puscoiuionut; 30 October 2016, 18:48.

                Comment


                • #9
                  Cosa C din famile are roata de rezerva din aliaj, identica cu cele de pe masina.

                  Nu stiu cum e la la alte masini, dar marcile germane au ca optiune "roata rezerva din aliaj", pentru care platesti in plus. Standard este janta de tabla.
                  Last edited by vitriol; 30 October 2016, 19:21.
                  sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by puscoiuionut View Post
                    Inainte de ai face hoti nu înteleg de ce te asteptai sa gasesti janta de aliaj pe rezerva...pe bune???nici o marca de maina nu face acest lucru...acum la laureat îti da chit de pana si la Prestige roata normala de rezerva...oricum ati fost informati de toate aceste lucruri
                    De ce te aprinzi asa? Am specificat:sunt la prima masina NOUA.
                    Am crezut ca daca aleg ca optiune sa am jante aliaj si janta rezervei e de aliaj.Imi cer scuze daca ti-am iritat ochii cu postarea mea.
                    Doar imi spuneam parerea,daca dumneata lucrezi la DACIA,sa fii sanatos.

                    @Vitriol daca era in optiune si rezerva cu janta aliaj,sigur as fi ales-o.La 12.300 euro cat a costat masina full option,janta de aliaj a rezervei era doar un fleac.
                    Last edited by Old Driver; 30 October 2016, 21:05.
                    Nu condu cu viteza mai mare decat poate sa zboare ingerul tau pazitor!! sigpic

                    Comment


                    • #11
                      Cauciucuri/roi MCV

                      De iritat nu s-au iritat ochii...si nici la Dacia nu lucrez...dar inainte de ai face hoti pe altii Informeaza-te despre ce vei cumpara,doar ai dat 12300 euro


                      Sent from my iPhone using Tapatalk

                      Seara buna!


                      Sent from my iPhone using Tapatalk
                      Last edited by puscoiuionut; 30 October 2016, 21:16. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • #12
                        In fine....sa ne oprim aici cu polemicile.
                        Nu condu cu viteza mai mare decat poate sa zboare ingerul tau pazitor!! sigpic

                        Comment


                        • #13
                          Old Diver, problema ta are o rezolvare foarte simpla. Te duci in reprezentanta si cumperi o janta de aliaj.

                          Iti spune imediat Torquemada care-i pretul.
                          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                          Comment


                          • #14
                            Cauciucuri/roi MCV

                            Bun...dar ce maina
                            ai luat,cu ce motorizare?


                            Sent from my iPhone using Tapatalk

                            Comment


                            • #15
                              Chiar asa, batrane sofer, de ce nu casti ochii inainte de a cumpara ceva?
                              Asa ca fapt divers; cate marci de masini ofera janta de aliaj, ca rezerva? Unii producatori ofera doar kit de pana, in locul rotii si vorbim de Touran, Audi, Passat, Golf...
                              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google