Cd-player Daewoo AGC-1220RF

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Multumesc inca o data pentru ajutor Marian. Poza in care se vede ce culori au firele de la microfon o sa ma ajute foarte mult.

    Toata treaba asta o fac de fapt pt un prieten. Recent si-a cumpart playerul asta la mana a doua si l-am instalat intr-un logan PH1. Ulterior si-a cumparat si microfonul original (cel rotund) dar nu stiam cum vin firele. ( nu ca ar fi fost foarte greu de nimerit, erau doar cateva combinatii de facut ). Firele care au venit la microfon ( cu tot cu mufa tata/papuci) nu sunt colorate.

    Si feririce playerul a venit cu adaptor pentru antena deci am scapat de o problema.
    Dacia Logan 85 cubic inches 2k5
    "Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect"

    Comment


    • Originally posted by kossak View Post
      nu ca ar fi fost foarte greu de nimerit, erau doar cateva combinatii de facut
      combinari de n luate cate k...(cine-s mai aminteste?)
      nu e bine cu testarea pe-ntuneric, caci cateva combinatii dintre care 1-2 distructive...
      Daca vrea Dumnezeu sa castigi la loto, iti da "noroc" si fara sa joci..

      Comment


      • Sal

        Am si eu un microfon si am incercat sa il leg si eu la cd plaer si nu merge ,eu l-am legat asa in mufa microfonului are loc de 4 pini din care 1 e lipsa.La pinul 3 am + microfon care l-am conectat la pin nr 8 din mufa plaerului,la pinul 2 am semnal mic si am conectat la pin 7 de la plaer,la pin 1 mic am - microfon si m-am legat la pinul 18 la cd plaer.eu totusi cred ca nu trebuia sa ma leg la pinul 18 cred ca trebuia la 19 ce parere aveti uite dovada de la niste poze de voi .Ma puteti ajuta ???poate cu un nr pe privat care a facut asa ceva.Multumesc frumos
        Attached Files

        Comment


        • sal

          Si poza cu mufa de mic

          Comment


          • Si poza cu mufa de la mic
            Attached Files

            Comment


            • Eu ce as incerca e sa verific cu un voltmetru ca intr-adevar sunt legate bine firele. Ma refer in mufa din spatele casetofonului. Sa vezi daca ai curent la pinul 8 de ex.
              Dacia Logan 85 cubic inches 2k5
              "Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect"

              Comment


              • am verificat si am decat 6 v in loc de 12v poate asa trebuie?

                Poate ne spune si noua azi cineva cum sta treaba, ca sa ma apuc de treaba maine ca azi e sarbatoare.

                Poate ne spune si noua azi cineva cum sta treaba, ca sa ma apuc de treaba maine ca azi e sarbatoare.
                Last edited by manujupanu; 14 October 2015, 06:11. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • si daca e sarbatoare te vede dumnezeu lucrand si iti ia norocul? poate iti da noroc, in zi de sarbatoare...
                  dar daca tot e sarbatoare, te lasa dumnezeu sa citesti pe aici ca gasesti toate informatiile...dublate chiar.

                  LE: in postarea #153 ai pus doua poze, a doua nu e chiar corecta ca si numar de pini dar ca semnale e beton! dar in prima poza se vad exact culorile...babeste.
                  si in postarea #155, ai pus niste poze cu mufa...aceleasi culori: rosu, negru, alb...
                  concluzia: nu te mai complica cu numar la numar, vezi culoare la culoare ca e "standard"...
                  PS: pe urma treci pe la preot sa-l ude cu oarece aiasma...
                  Last edited by mariannn; 14 October 2015, 07:20. Reason: Automerged Doublepost
                  Daca vrea Dumnezeu sa castigi la loto, iti da "noroc" si fara sa joci..

                  Comment


                  • Mircofonul e alimentat cu 5V și doar dacă ai telefon împerecheat pe Bluetooth și apel în desfășurare altfel microfonul e nealimentat.

                    E 7/8/19, sig/plus/masa iar 19 e sub 8, 18 e neconectat(prima poză #153)
                    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                    Comment


                    • sal

                      Numai sa radeti sunteti buni dar cine a pus poza asta gresita nu ziceti nimic.O sa vad cum e cu pinu 19 maine ca azi n am masina acasa,uitati poza
                      Attached Files

                      Comment


                      • Poza nu este gresita ; numaratoarea ta este gresita !
                        Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

                        Comment


                        • am montat si e ok tr la pin 19 nu 18

                          Comment


                          • Te inseli ! Mai numara o data !
                            Attached Files
                            Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

                            Comment


                            • Numerotarea ta e greșită, 24 nu e sub 1.

                              Mufa de 24 de pini, de pe aparat e numerotată așa.


                              Acum 7/8/19 = signal/+/gnd, 261 radio, 789 microfon
                              Attached Files
                              Last edited by t0rquemada; 16 October 2015, 20:44.
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment


                              • ?!? Mea culpa !
                                Dar poza cu explicatiile gresite cine a postat-o initial ?!?
                                Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google