Ce Alarma Folositi/recomandati Pe Logan II ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Exact cum este alarma mea matt, cu activare si dezactivare pe cheia masinii, nu are telecomanda separata, mie imi pare mai comod

    Comment


    • Pe Logan 2 MCV 2016 alarma (telecomanda separata fata de cea din cheia masinii) cu care a venit masina este MAAT 675 Extreme 2.

      Comment


      • O porcarie(parerea mea)..E sensibila.Se poate monta alta alarma folosind de la vechea alarma partea de cablaj??
        Last edited by micutzu666; 11 July 2016, 06:13.
        Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

        Comment


        • Sau mai nou se poate activa alarma interna a masinii.

          Comment


          • Cum functioneaza asta? Cum se opreste in caz de declansare, cum se armeaza etc?

            Comment


            • @micutzu666: Da, eventual cu mici modificări

              @Fanez: Cum se opreste in caz de declansare, cum se armeaza etc? doar din cheia originală
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • Ms Bogdan!
                Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                Comment


                • Multumesc. Asa ma gandeam si eu. Trebuia sa te intreb ieri, dar o sa te mai intreb alta data .
                  L.E. Adica o sa te rog sa-mi arati.

                  Comment


                  • Am si eu o intrebare.. daca montez alarma in alta parte decat la dacia, pierd garantia?

                    Comment


                    • Din cate stiu eu, daca nu e service agreat, pierzi garantia la partea electrica.

                      Comment


                      • Mersi! Deci trebuie sa fie dacia. O sa ma duc la ei sa vad cat costa i asta e.

                        Comment


                        • Originally posted by Fanez View Post
                          Din cate stiu eu, daca nu e service agreat, pierzi garantia la partea electrica.
                          Corect. Si nu poti sa vii cu alarma ta sa ti-o monteze ei.
                          In Buzau de unde am luat masina aveau numai pocnitori no name si triple fata de pretul pietei.
                          Eu am fost pana la Brasov unde cei de la Dacia aveau pe stoc acest model: http://www.carsound.ro/alarme-auto/v...er-350-hv.html

                          Face 10 ani in luna Mai si merge fara probleme

                          Comment


                          • Oficial ai doar alarma Cobra cu/fără telecomandă.
                            Semi oficial reprezentanța îți va monta altceva gen avital 3100
                            Neoficial poți monta orice atât timp cât nu tai fire
                            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                            Comment


                            • Ok. Mersi t0rq

                              Stiu pe cineva care si-a luat duster cu alarma direct de la ei i are montata alarma MAAT, nu stiu exact modelul..
                              Last edited by danutz89; 19 February 2017, 17:56. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • Ca idee, pentru toți care îți vor pune alarmă în reprezentanță:

                                1. Ceri manualul de utilizare(preferabil toate cutia originală cu tot ce în ea chit că e goală) să fie pentru modelul montat nu pentru altul
                                2. Soliciți demonstrarea tuturor funcțiilor alarmei
                                3. Verifici montarea senzorului de capotă deschisă(toate alarmele îl au în cutie dar nu-l montează nimeni)
                                4. Actele, mai precis factura/certificatul de garanție să specifice ce ai la punctul 1
                                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google