Ce banca sa aleg

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    eu am auzit ca trebuie sa ai rabla de minim 5 ani
    sigpic Alexandria

    Comment


    • #32
      No problem, batranica mea are 25 ani Eu o am de 10 ani, fara incidente, sper ca si cu Loganul sa fie la fel, ca nu vreau sa fac casco.
      Zambeste, maine poate fi mai rau!

      Comment


      • #33
        Nici eu (noi...) la vechea Dacia nu am avut Casco. Tu stii mai bine, dar la cea veche daca (doamne fere) se intampla ceva, remediai repede problema (o aripa...o fata de usa...etc).
        La una noua e cam riscant fara Casco. Asa a spus si fratelo la un mom. dat, ca nu-i mai trebuie casco si a ramas cu parbrizu spart si o aripa spate facuta armonica (noroc ca a facut-o pe asigurarea celuilalt...numai aripa: 16 mil reparatiile).

        Comment


        • #34
          Originally posted by cory View Post
          Daca v-ati luat recent Logan prin credit ajutati-ma si pe mine cu un sfat. Ma gandeam sa fac un credit de nevoi personale deoarece nu prea vreau sa dau inca 100 ron pe luna la casco pentru credit auto. Ce banci recomandati?
          In primul rand exista banci care nu solicita obligatoriu Casco la creditul auto (Raiffeisen de ex., daca valoarea auto. e sub 10.000€).

          In al doilea rand, de obicei un credit de nevoi personale are dobanda efectiva simtitor mai mare decat un credit auto, asa ca cel mai bine e sa-ti faci calculele sa nu iesi mai prost asa.

          Comment


          • #35
            Si eu is in situatia lui Cory , Bcr-ul cum e ca si banca e buna pentru imprumuturi, si ceva informatii despre programul rabla 2008 aveti ?

            Comment


            • #36
              Incercati la Volksbank ca dobanda este mica la creditul auto. Este bine sa faceti casco fiindca nu sti niciodata ce se intampla

              Comment


              • #37
                Casco nu as vrea sa fac chiar acum o sa fac dar mai incolo cand o sa stau bine cu bani, in cat timp iti da banca bani dupa perfectarea actelor

                Comment


                • #38
                  Cam in 3 zile mi-a dat imprumutu, erau niste sarbatori atunci si deaia a durat atat. daca faci credit auto la ei esti obligat sa faci si casco

                  Comment


                  • #39
                    Cred ca o sa iau de la bcr credit de nevoi personale sau ceva de genu au ai mei ceva cunostinte acolo si deaia am ales bcr si plus ca e o banca relativ serioasa

                    Informatii despre programul rabla 2008 ?
                    Last edited by SoNyKeL; 2 May 2008, 19:36.

                    Comment


                    • #40
                      Eu am facut credit auto BRD, pe 10 ani fara avans, Logan Kyss Fm, 540 RON/ luna, cu casco si toate taxe incluse in rata asta.
                      Cand am facut creditul, tipa de la banca mi-a spus ca trebue sa ma duc la banca cu cartea de identitate a masini sa fac un contrac de garantie sau ipoteca pe masina. Eu am inscris masina pe numele meu, am platit vrea 3 rate pana acuma, dar la banca nu m-am mai dus ca sa fac contractul ala. Nu m-au anuntat deloc ca ar trebui sa il fac, dar eu nu stiu sigur cum sta treaba.

                      Are vreo importanta daca nu ma duc ? Ce poate sa mi se intample, pentru ca as risca sa nu fac contractul ala, ca sa pot sa vand masina atunci cand vreau eu

                      Comment


                      • #41
                        Originally posted by uniku View Post
                        Cand am facut creditul, tipa de la banca mi-a spus ca trebue sa ma duc la banca cu cartea de identitate a masini sa fac un contrac de garantie sau ipoteca pe masina....
                        Cel mai bine citeste inca o data contractul de creditare, sa vezi ce prevede... La majoritatea bancilor cartea de identitate trebuie lasata la banca pana la achitarea ratelor si prin contract, masina e gajata in favoarea bancii ..

                        Comment


                        • #42
                          Oricum, trebuie sa ai creditul achittat cand vinzi masina. Ce rost are sa vinzi masina si sa continui sa platesti rate? Sa tina ei cartea de identitate, n-am nimic impotriva, daca asta vor. Desi la prima masina cartea a ramas la mine, dar astia acum s-au smecherit si nu mi-au data asigurarea casco in original pana nu le duc cartea de identitate
                          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                          Comment


                          • #43
                            Bine spus in legatura cu cartea de identitate vehicul.Ca banca,recomand CEC Bank. Caz concret la mine.

                            Comment


                            • #44
                              Bine spus in legatura cu CASCO. Habar nu am daca am contractul in original sau nu. Sper sa nu fie niciodata nevoie sa il folosesc in caz de accident, dar vad ca s-ar putea sa am nevoie de el, ca deja s-a desfacut surubul de pe stalpu central pe partea soferului de era sa pierd usa si eu habar nu aveam de ce )
                              Oricum , daca e sa vand masina, o sa achit si creditul , de fapt asta era si ideea, ma folosesc de masina , si cand o vand platesc creditul si fac altu pentru alta masina, sper ca in conditii mai avantajoase si pe un termen mai scurt.

                              Comment


                              • #45
                                Seba iti faci alt casco la alta firma si ramane cartea la tine
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google