Ce CD-player Imi Recomandati?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Sa dai ~400 lei pe un player (cam atat e unul ok care are si USB) fara sa schimbi si boxele mi se pare ca arunci banii pe fereastra pentru ca diferenta de sunet nu va reflecta pretul. Daca tot nu ai bani sa investesti in player+boxe ramai la ce ai si cumpara-ti un modulator fm. Costa 20 de lei si asculti muzica de pe stick.
    Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

    Comment


    • #17
      Eu am un kenwood luat sh de la o cunostinta, model mai vechi cu usb, si cu boxele stock tot se aude mai bine decat playerul blaupunkt, care nici nu citea cd urile decent.
      Insa pentru o imbunatatire a sunetului mi-am luat un sub magnat t30 nou si un amplificator sh.
      Sunt multumit de sunet, insa urmatoarea etapa va fi insonorizarea usilor, a masinii si apoi alte boxe.
      Bafta.
      Oricum parerea mea e sa mergi pe player alpine.

      Comment


      • #18
        Intrebare: Merge playerul asta de la Eboda pe Logan? http://www.altex.ro/mp3-player-auto-...argintiu-negru

        Comment


        • #19
          827SAM am avut si modulator de ala daaaa a fost varza nu e bun de nimic se aude "chinuit" si vai de mama lui)

          Comment


          • #20
            Eu am sony cdx-gt25 şi e cel mai bun, că a fost moka. Şi s-a simţit că se aude mai bine. Ce să facă omul dacă nu are bani şi de difuzoare, să nu mai facă nimic? Ia un player că se va auzi ceva mai bine. Nu mai lua cu cd player că nu cred că îl foloseşti. Dacă mai vrei ceva bas poţi să iei un subwoofer activ de la sal de vreo 250 de lei, am montat la un prieten acum vreun an şi câteodată sunt uimit de ce bas poate să aibe un sub aşa slab.
            Şi eu tot difuzoarele originale am iar cu basul am rezolvat-o la sigur cu subwoofer destul de potent. Plus de asta eu ascult la telefon, la playerul power amp pt android şi are nişte reglaje super, se aude foarte bine şi ajută foarte mult, plus melodiile la 320 kbs, pe medii şi înalte se descurcă ok difuzoarele originale.
            Modulatoarele FM nu prea sunt bune, alterează calitatea semnalului audio rău, pierd semnalul, bagă zgomot de fond, nu merită.
            http://www.youtube.com/watch?v=pvSt-c_YkTQ

            Comment


            • #21
              @Ham04 , da, merge, si sunt destul de bune la banii aia...
              Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

              Comment


              • #22
                Uite asta http://www.emag.ro/radio-mp3-player-.../pd/EHB2TBBBM/ are si iesire de subwoofer daca iei in viitor. Ori de banii astia iti iei 2 dif ovale spate puternice si dupaia strangi bani de cdplayer.

                Comment


                • #23
                  salut. nu stiu ce si-a lua cel care a deschis acest thread dar, ca sa nu deschid un nou thread , as vrea sa va intreb daca sar merita mai mult un sony gt 450u https://m.emag.ro/radio-cd-auto-sony.../pd/E1ZNDBBBM/sau un pioneer de genul asta. https://m.emag.ro/radio-auto-pioneer.../pd/E4SZTBBBM/ va rog un raspuns rapid:-D pentru ca nu stiu ce sa fac . multumesc

                  Comment


                  • #24
                    Daca ai bani de acel Sony, uita-l si ia un Alipne la pret ok.
                    Adica in bugetul tau nu as lua nici unul care ai pus tu ochii (Pioneer slab pe partea d eradio, Sony bunicel dar slab pe langa Alpine ce am dat exemlu mai jos)

                    / radio CD cu USB si AUX-intuner FM cu 18 pozitii de memorie functie RDS cu TA, TP, RADIO TEXT, EONputere : 4 x 50intrare USB pe panoul frontalintrare AUXcompatibil : CD/CD-R/CD-RW/MP3preout : 1 (i


                    PS: ia ceva bun ca nu schimbi toata ziua playeru.

                    Comment


                    • #25
                      Originally posted by justkta View Post
                      salut. nu stiu ce si-a lua cel care a deschis acest thread dar, ca sa nu deschid un nou thread , as vrea sa va intreb daca sar merita mai mult un sony gt 450u https://m.emag.ro/radio-cd-auto-sony.../pd/E1ZNDBBBM/sau un pioneer de genul asta. https://m.emag.ro/radio-auto-pioneer.../pd/E4SZTBBBM/ va rog un raspuns rapid:-D pentru ca nu stiu ce sa fac . multumesc
                      Eu zic ca nu merita nici unul nici altul. Ambele sunt slabe, in special pe partea de radio (dar nu numai!). Cu aceiasi bani poti alege intre Alpine, Blaupunkt si Kenwood. Recomand sa-ti cumperi cel mai bun (scump) model pe care ti-l permiti. O astfel de achizitie nu o faci in fiecare zi! Eventual tine cont daca intr-adevar folosesti cd-ul (exista si modele fara, cei drept putine), daca vrei panou detasabil (majoritatea au dar sunt si execeptii), etc..

                      Comment


                      • #26
                        Acest model de Sony CDXGT450U folosesc eu si chiar nu e slab absolut deloc si mai ales pe radio, cand eu folosesc o antenuta mica. Nu mai vorbiti din auzite.
                        Attached Files

                        Comment


                        • #27
                          Inainte am avut acest model, am fost foarte multumit si de acesta, dar l-am inlcuit deoarece vreoiam usb.
                          Attached Files

                          Comment


                          • #28
                            Eu unul nu dau 2 bani pe USB la un player auto... Intrarea AUX sa fie (in cazul meu), folosesc un MP3 Player si avantajul e ca mai am si acolo setari audio... se aude perfect, si da, doar melodii la 320kbps ...
                            Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                            Comment


                            • #29
                              Era super daca vechiul meu radio cd ar fii avut intrare AUX dar din pacate avea doar iesire si asa am fost nevoit sa-l schimb, ca de, stii cum e cu mofturile. La fel este si la cel actual are AUX doar pentru iesire, dar in schimb are usb

                              Comment


                              • #30
                                pana la urma am luat acel sony , sincer sa fiu sunt foarte multumit . Am luat sony deoarece imi place designul, plus cateva functii de pe el cum ar fi functia "zap" sau functia de genu position care am vazut ca are ceva efect.. plus conectivitate(usb si aux) , am folosit si inainte un sony gt210... de care am fost multumit si pe care l-am schimbat acum cu asta, la sunet se cunoaste diferenta ....
                                Intradevar pe parte de sunet mar fi interesat Alpine dar ... din motive de aspect si functi inutile cum ar fi :"Made for iPod® / iPhone®" sau "Works with Nokia" pentru mine la anumite modele mai scumpe din gama alpine care sa si arate cat de cat bine si sa ma intereseze, am ales sony . Nu imi regret alegerea si cred ca asta e cel mai important Va multumesc pentru sfaturi . si succes si voua ;) ps. cu radio vad ca sta bine... cel putin fata de modelul anterior de la sony cu care nu prindeam intre blocuri unde parchez eu decat vre-o 2 posturi pe fm ... iar acum sunt destule 5-6 t ceea ce inseamna radio mai bun
                                Last edited by justkta; 15 October 2012, 00:21.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google