Ce CD-player Imi Recomandati?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Da si una destul de mare! Nu se va auzi neaparat mai tare, dar claritatea se va schimba.
    Si iti recomand si eu ce mi-au recomandat si mie alti colegi: Pioneer, Alpine,Clarion.
    MY CLA

    Comment


    • #47
      ok. multumesc. sa vad acum daca ii gasesc pe hoti astia de la politie ))

      Comment


      • #48
        Originally posted by Florin_ View Post
        inca nu s-au terminat astia sa sparga masinile pentru un radio cd. tocmai azi mi s-a intamplat si mie asta prin regie, si fiind eu la sectie dand declaratii, am auzit ca ar fi fost vorba doar aseara de 7 spargeri auto, de la care au sustras radio-cd ul.
        Aveai fata detasabila?

        Originally posted by Florin_ View Post
        am tot vazut ca se impart tot felul de pareri aici despre sunet si playere.
        daca imi iau un alt player, sony pioneer jvc sau orice alt model, si cu boxele de pe stock, se va vedea vreo diferenta fata de playerul stock de pe logan?
        Se va vedea, cu conditia sa alegi un aparat dintr-o clasa superioara (ma refer la pret). Marca conteaza mai putin. Diferenta o sa fie insa mica. Nu prea se merita. Daca te gandesti si la riscul de a ramane fara el, atunci chiar nu se merita. Eu recomand sa ramai la gama entry-level (250-350 lei). Iar aici eu as alege Blaupunkt (deoarece consider ca este printre cele mai bune din punctul de vedere al aparatului de radio si pentru ca in mod sigur se potriveste la masina fara niciun fel de mofificare la mufe sau la altceva; eu nu folosesc cd, usb, aux, deci nu ma intereseaza daca are aceste facilitati sau daca se aude bine sau prost). Daca folosesti cd-ul atunci recomand Pioneer sau Kenwood neaparat cu aux si usb, chiar daca acum iti par inutile s-ar putea sa le folosesti candva. Eu mai degraba as renunta la cd decat la usb, sunt si astfel de modele dar un pic mai scumpe. Si inca ceva sa fie cu fata detasabila iar noaptea sa nu o lasi niciodata in masina, chiar daca o scoti de la aparat.
        Last edited by abc; 25 March 2013, 09:37. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • #49
          Preferabil ca obiectu' de facut galagie sa aiba Intrare audio auxiliara, USB si mai ales SD.
          Un Stick USB e incomod, il poti rupe daca dai peste el, dar un (micro)card SD e perfect.


          Sunt si extrem de ieftine:
          - Radio USB auto FREEMAN F101, 4 x 25w, USB, SD, negru-109 lei in Altex
          - MP3 player auto cu radio FM EBODA CMP1001, 4 x 45W, USB, Card SD,-150 lei tot in Altex
          -Radio MP3 auto AKAI ACA-601UR, 4 x 7W, USB, SD, negru -130 lei in Altex
          Asta daca nu vrei si player CD. Oricum, la ce drumuri avem noi, CD-ul ala merge cum doreste, din groapa in groapa.
          Last edited by mr.K; 25 March 2013, 11:36.

          Comment


          • #50
            Decat bombe la 100 de lei care au stick sau SD pe premiza ca e bun de galagie acolo mai bine stock. Am incercat si eu upgrade-ul si m-am lasat pagubas. Din cauza lui imi merge ventilatia nonstop, chiar si cu cheia scoasa din contact... Plus ca reda de pe stick la o calitate extrem de proasta.

            Comment


            • #51
              Cred ca electricianul care a montat playerul, a incurcat borcanele, de merge ventilatia non stop. Cat despre redare, poate tot instalarea e de vina.
              Blaupunkt stock atunci, doar ca un mp3 player e greu de gasit, iar unul cu intrare USB, si mai greu de gasit si mai scump-cam 350 de lei.

              Sau un Blaupunkt fara citire-CD-uri, doar USB si SD, gen Blaupunkt Melbourne 120 care e~275 lei. Mai pui 50 de lei si cumperi Blaupunkt London 120 care are si cititor de CD-uri.
              Last edited by mr.K; 25 March 2013, 12:24.

              Comment


              • #52
                Originally posted by mr.K View Post
                -Radio MP3 auto AKAI ACA-601UR, 4 x 7W, USB, SD, negru -130 lei in Altex
                Asta daca nu vrei si player CD. Oricum, la ce drumuri avem noi, CD-ul ala merge cum doreste, din groapa in groapa.
                4X7w ... serios ? mai bine asculti muzica pe telefon ... cat despre CD, merg si pe macadam, si pe sosea extrem de proasta, si oricate gropi as lua nu a sarit nici macar odata in 2 ani de cand il am. Eu personal prefer mufa AUX, pun muzica de pe un mp3 player, la care mai am ceva setari suplimentare + setarile cd-playerului iasa un sunet destul de frumos

                http://www.altex.ro/radio-cd-auto-pi...w-cd-mp3-negru asta e modelul cd-playerului meu, acu' s-a ieftinit mult, eu am dat ~300ron la vremea lui.
                Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                Comment


                • #53
                  4X7w ... serios ?
                  La 100 de lei, vrei si subwoofer?
                  Oricum, nu toata lumea apreciaza muzica de bubuie.
                  Daca banii nu sunt un impediment, as recomanda tuturor Kenwood, dar nu alea ieftine, ci alea ce incept de pe la 750-800 de lei.
                  Ca asta.
                  Verificați si Dvs ofertele magazinelor online de pe Compari.ro! Compararea preturilor, produselor, magazinelor si păreri de la cumparatori reali într-un loc.
                  Last edited by mr.K; 25 March 2013, 12:35.

                  Comment


                  • #54
                    Sunt si niste stickuri micute in care se baga carduri de memorie, mi se par cel mai ok.
                    Poti schimba cardul, este mic etc.... Am eu pe my ride niste poze cu asa ceva.
                    Pana sa imi schimb disuzoarele si sa pun subwoofer tot radio am ascultat. vreo 4-5 ani, acum parca nu se mai pupa subwooferul cu radio...
                    MY CLA

                    Comment


                    • #55
                      Eu la drum lung pun accent pe radio, deoarece afli informatii utile. N-ar fi rau sa existe posturi radio cu informatii despre trafic, asa cum e in strainatate.
                      De aia, la o orice player se pune pe masina, important e ca radio sa aiba semnal bun.

                      Comment


                      • #56
                        Originally posted by mr.K View Post
                        N-ar fi rau sa existe posturi radio cu informatii despre trafic, asa cum e in strainatate.
                        De aia, la o orice player se pune pe masina, important e ca radio sa aiba semnal bun.
                        Ar fi excelent daca ar exista asa ceva...poate peste vreo 20 de ani , eu nu ascult radio din cauza ca nu suport muzica ce se difuzeaza la radiourile din romania, dar pe casetofonul din fabrica mergea mai bine radio decat pe pioneerul asta.
                        Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                        Comment


                        • #57
                          asa e ... pioneer e cam mucilaginos cand vine vorba de receptie radio...uneori am senzatia ca e antena scoasa si il scot sa verific ca prostu'

                          Comment


                          • #58
                            Ma intereseaza un player, pentru masina de servici, am vazut la Emag si flanco un Eboda cu intrare usb si card. Se merita? Aveti careva asa ceva?
                            Vezi oferta de produse din categoria Player Auto de pe flanco.ro! Garantie extinsa ✔ Retur in 45 zile ✔ Finantare in rate
                            niciodata sa nu contrazici o femeie......o va face ea singura dupa 5 minute...

                            Comment


                            • #59
                              Daca nu vrei muzica la calitate superioara si nici CD nu iti trebuie este perfect pt tine.
                              sigpic

                              Comment


                              • #60
                                nu vreau cd, is satul de intreruperile cand trec prin gropile patriei
                                niciodata sa nu contrazici o femeie......o va face ea singura dupa 5 minute...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google