Ce Cd-player Sa Aleg ???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ce Cd-player Sa Aleg ???

    Va salut dragi colegi.
    Am ramas fara muzica in masina ( s-a ars playerul actual ) si vreau sa-mi achizitionez altul. Am niste boxe Pioneer nu foarte potente ( 13" fata si 17" spate ) si o statie cu subwoofer Caliber ( ~ 150w ).

    Am gasit cateva playere pe net si as vrea sa va dati cu parerea strict la acestea. Le-am gasit la preturi decente pentru mine.

    1) Pioneer DEH-1410UB - 300 LEI
    2) JVC KD-R331EY - 200 LEI
    3) Kenwood KDC-3051R - 250 LEI
    4) Alpine CDA-9847R - 230 LEI
    5) http://www.be-loud.ro/produse/CD_Pla...DE-9871R_-_RR/ - 270 LEI
    6) Alpine CDE-120RM - 250 LEI
    7) Alpine CDE-120R - 300 LEI
    8) JVC KD-R431EY - 250 LEI
    9) Pioneer MVH-150Ui - 270 LEI

    Unele playere sunt noi,altele sunt in stare perfecta de funtionare.
    Un plus ar fi sa aibe si control subwoofer pentru ca boxele mele fiind slabute,sa pot da putin bas acestora,si mai mult la subwoofer.

    Astept sfaturi si pareri.
    My Ride ! B - 29 - TmT

  • #2
    Eu iti recomand pioneer mvh 150-ui. Are control subwoofer, usb, 2x pre-outuri,lpf/hpf. Este foarte bun pentru pretul lui...
    MY CLA

    Comment


    • #3
      Prestige, Pioneer-ul asta despre care spui,vede si stic-uri mai mari de 4 gb ? Si poate naviga prin foldere ?
      My Ride ! B - 29 - TmT

      Comment


      • #4
        Da, poate sa navigheze prin foldere !
        sigpic

        Comment


        • #5
          Da poti alege folderul pe care il doresti.
          Stick mai mare nu am incercat, dar de ce nu l-ar recunoaste....?
          MY CLA

          Comment


          • #6
            Am auzit diferite pareri,ca unele mai mare de 4gb nu recunosc , altele de 2, altele de 8 si tot asa
            My Ride ! B - 29 - TmT

            Comment


            • #7
              Salut am eu ceva spectaculos daca te intereseaza cu reglaj pe fiecare boxa in parte in stare exceptionala http://manual.kenwood.com/files/B64-2464-00.pdf aici ai ceva date despre aparat,el este second dar arata si functioneaza impecabil.
              Attached Files

              Comment


              • #8
                Originally posted by Andrei.TMT View Post
                Va salut dragi colegi.
                Am ramas fara muzica in masina...

                Am gasit cateva playere pe net si as vrea sa va dati cu parerea strict la acestea.

                Astept sfaturi si pareri.

                Va rog sa cititi bine si sa nu deviem de la subiect. Ma intereseaza STRICT aceste playere. Multumesc
                My Ride ! B - 29 - TmT

                Comment


                • #9
                  Andrei, sugerez ACEST player. Si eu am pioneer de 13 pe fata si ovale de 80 RMS pe spate, iar cu acest player se aude impecabil!
                  Daca totusi vrei ceva mai bun, axeaza-te pe Sony xplod sau clarion

                  Comment


                  • #10
                    Razvy,am ascultat destule playere Sony si nu mai sunt ce erau acum ceva ani.
                    Vreau sa imi spuneti cate ceva despre playerele de mai sus,caci pe acestea le-am gasit la bani putini,in care sa ma incadrez eu.
                    Am ascultat si JVC-ul recomandat de tine. Nu ma atrage deloc.
                    My Ride ! B - 29 - TmT

                    Comment


                    • #11
                      Eu ti-am spus si pe mess, dintre alea parerea mea este ca merita acest JVC
                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        Mai astept pareri
                        My Ride ! B - 29 - TmT

                        Comment


                        • #13
                          Si eu sunt de aceeasi parere cu bGy. Cand o sa fac rost de banii, tot unde din acesta intentionez sa imi cumpar. Eu l-am vaut in realitate si arata mult mai bine decat in poze. Deci, tu alegi dintre parerile noastre. Bafta in alegerea Cd player-ului.

                          Comment


                          • #14
                            Alte pareri/sfaturi in legatura cu celelalte playere ?
                            My Ride ! B - 29 - TmT

                            Comment


                            • #15
                              Daca ramai in configuratia actuala, eu zic sa alegi JVC KD-R431EY. Daca vreodata vrei sa amplifici si difuzoarele, cauta ceva cu 3 pre'out'uri. Oricum nici un player din cele mentionate de tine, nu scoate mai mult de 22 25w rms. Am avut pe masina si pioneer si kenwood si acum jvc. JVC'ul mi-a placut cel mai mult. Depinde de tine ce vrei de la el.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google