Ce Dacia Cu Kilometraj Mai Mare?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ce Dacia Cu Kilometraj Mai Mare?

    Bună dimineaţa. Eu sunt portughez şi mă întreb ce Dacia kilometraj cu acest forum. Nu sunt taxiuri aici? Mulţumesc.

  • #2
    Loganul meu 1.4 MPI + GPL. dCi-ul de 85 cp al lui tata are in prezent 112.000 km. facuti fara nicio problema.

    No probleem 1.4.
    Attached Files
    4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

    Comment


    • #3
      Originally posted by aleXpeed View Post
      Loganul meu 1.4 MPI + GPL. dCi-ul de 85 cp al lui tata are in prezent 112.000 km. facuti fara nicio problema.

      No probleem 1.4.
      Mulţumiri

      Comment


      • #4
        Mai detaliaza putin legat de "no problem 1.4"

        Comment


        • #5
          1.5 dci 85 cp,247.000km-la motor(langa sau unde o fi) am schimbat doar o piesa numita electrovalva.Injectoare si turbo inca nu am schimbat.

          Stiu colegi care au cu dci-peste 300.000 km si inca merg,dar cu schimbat de injectoare si turbo, iar la benzina 1.4si 1.6 cu peste 400.000km,cam obosite dar mai merg inca.
          Last edited by lenard; 6 July 2011, 15:00.

          Comment


          • #6
            google translate? ) referitor la taxiuri sunt extrem de multe loganuri in romania care fac taxi si au peste 200.000-300.000 km! spor

            Comment


            • #7
              Tin numai bine aceste motorizari pentru marimea lor.Cu cat un motor e mai mare cu atat tine mai mult .

              Comment


              • #8
                chiar as fi curios cum merg un logan de 3-400.000 km...
                MY RYDE http://www.loganclub.ro/forum/zuzus_72_bmc-t44764.html

                Logan din Bicaz (Neamt)

                Comment


                • #9
                  scuze, dar de unde si pana unde logica asta?

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by Cezar View Post
                    Mai detaliaza putin legat de "no problem 1.4"
                    Mi-am dat seama ca omul este din Portugalia si am vrut sa fiu mai scurt si la obiect, daca se schimba ce trebuie la timp nu ai nicio problema cu 1.4, este valabil si pentru dci de 85 cp. Nu s-a schimbat nimic la masina in afara de consumabile, ambreiaje, distributii, uleiuri etc. .

                    Cu amortizoarele si cu capetele de bara o mai luam prin borduri, iesiri in decor, vina mea, nu-i problema. Astea nu se pun.
                    4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                    Comment


                    • #11
                      http://www.youtube.com/watch?v=Gkvs9Te6GwI vorbeste filmul de la sine...
                      Attached Files
                      My ride

                      Comment

                      Working...
                      X
                      Anulare DPF
                      Politica de Securitate Google