Ce Este Cu Martorul STOP?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Eu cred ca sunt avariile ) ca e intre indicatoarele de lumini )

    Comment


    • #32
      La mine scrie "gas", dar STOP nu scrie nicaieri.
      Last edited by gogoasha69; 28 October 2008, 01:15. Reason: edit
      sigpic

      Comment


      • #33
        Poate e mai "cheala" varianta ta :P .. Adica poate asta depinde si de variantele..Cum era laureate si laureate plus..Un exemplu
        " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

        Comment


        • #34
          E laureate gpl
          sigpic

          Comment


          • #35
            Pai eu acu nu mai stiu versiunile...La inceput erau doar 4 : cheala,apoi cu cateva dotari(servo,airbag sofer,casetofon etc)laureate ca a mea ( fara abs , jante aliaj si cd player) si ultima full..
            " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

            Comment


            • #36
              Ptr dCI este ptr apa in motorina si atunci stop motor si fuga la service

              Comment


              • #37
                Orice martor de o asemenea importanta (cum ar fi si cele de air-bag) ar trebui sa se aprinda in momentul contact (ptr confirmare functionare) in cazul asta nu cre ca are vreo importanta.

                Comment


                • #38
                  am pus mina pe carte si:martorul STOP este numai ptr 1.5 dci si este martor de gravitate 1 si atunci stop masina asta daca nu ia calculatorul decizia inaintea soferului

                  Comment


                  • #39
                    @alindrgn la noi daca avem o problema in sistemu de franare (din ce am citit din cartea masini daca imi aduc bine aminte) ni se aprinde becu de ABS (depinde de varianta) si becu de la frana de mana adica semnu exclamarii

                    Comment


                    • #40
                      eu am abs...deci daca se aprinde e de la abs sau e problema la sistemul de franare?
                      Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                      Comment


                      • #41
                        Daca se arpinde martorul ABS e o problema la ABS, dar ramai cu frana normala. Daca se aprinde martorul (!) sau (!) + ABS atunci e o problema la frane.
                        Cel mai nou proiect auto din România!
                        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                        Comment


                        • #42
                          Martorul STOP nu e numai la PH2.
                          E un "feature" al ceasurilor albe, există şi pe Prestige PH1. Şi pe KissFM (cum am eu).

                          Comment


                          • #43
                            iote ca la aprestige din 2007 al meu nu este .
                            Welcome to the Club, We Have Jackets !

                            Comment


                            • #44
                              exista la toate masinile din 2008 inclusiv ph1, la mine la laureat din 2008 exista si am mai vazut si la preference. la mine apare si martorul STOp dar dedesupt mai exista unu cu GAS

                              Comment


                              • #45
                                Cam de la sfarsitul lui 2007 au inceput sa se monteze noile modele de ceasuri de bord.
                                Cel mai nou proiect auto din România!
                                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google