Ce Imbunatatiri Aducem Loganurilor,singuri...sau Cu Ajutor...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • cel original...de ce?
    Last edited by marianhorduna; 22 March 2011, 08:16.

    Comment


    • Cel original poate fi varianta din 2006 (fara mp3), sau Balupunkt (cu sau fara mp3).
      - modelul 1: display - ul are 8 leduri smd "intoarse" (cand il desfaci iti dai seama despre ce e vorba) si inca 17 leduri in rest (6 la butoane + 4 la fiecare buton mare + 1 la power + 1 la fanta cd + 1 la eject.) Toate ledurile sunt la fel ca si cele din bord (smd 2,8x3,2mm)
      - modelul 2: butonul de volum / power 1 led (smd 2,8x3,2mm), display-ul 2 leduri, si in rest parca vreo 7 leduri. Toate sunt smd 1206, ca cel din poza.
      Se pot pune aceleasi smd-uri ca la tabloul de bord, dar trebuie prelucrat putin plasticul care disperseaza lumina (trebuie sa faci loc ledurilor mai mari).

      PS. Acum mi-am dat seama din poza de la avatar ca la tine este Blaupunkt.
      Attached Files
      GL-22-TOF

      Comment


      • Merci mult daniel...scuze ca am uitat sa specific ca este blaunkput...audio...ca in poza 2 la tine...acu sa vad ce spune colegu matei...

        Comment


        • Odata ce al meu este facut, si altele dupa el, atunci se poate. Vointa sa fie.
          Eu am folosit numai leduri smd 2,8x3,2mm, la fel ca si cele din tabloul de bord.
          GL-22-TOF

          Comment


          • In sfarsit, dupa munci seculare am ajuns si eu la culoarea albastra pe care o vroiam. Datorita "izolatiei" facute de colegul nostru mat a iesit ce vroiam!! Merci maestre!


            Sper ca urmatoarea lucrare sa fie lumina de la climatizare (dupa ce se experimenteaza mat), iar un proiect mai vechi e termometrul care sa fie sub ceasul computerului!! Aici inca mai studiez...
            Attached Files
            Nu-l mai suport sub nicio forma pe Garcea!! M-am saturat de toti cocalarii parveniti care se cred "organe" ale statului!!

            Comment


            • A iesit frumos Vlad. De ce nu ai pus inca un led la turometru la zona rosie?

              Comment


              • Nu am avut...
                Nu-l mai suport sub nicio forma pe Garcea!! M-am saturat de toti cocalarii parveniti care se cred "organe" ale statului!!

                Comment


                • ...........................
                  Last edited by valeriuciprian; 2 April 2011, 16:54.

                  Comment


                  • Mai usor cu jignirile va rog frumos fiindca nu vreau sa genereze alte discuti.

                    Alegeti-va cuvintele mai cu grija!

                    Comment


                    • Si eu va rog sa va calmati si sa folositi un limbaj onest...va repet inca odata veniti la intalnire si rezolvati divergentele dintre voi.
                      Nu-l mai suport sub nicio forma pe Garcea!! M-am saturat de toti cocalarii parveniti care se cred "organe" ale statului!!

                      Comment


                      • bah frate ce ai cu omu...???nu inteleg...termina odata cu prostiile...

                        Comment


                        • Marius am studiat putin problema cu luminile in casetofon...nu e chiar mare scofala inafara butonului ala de oprit...
                          Nu-l mai suport sub nicio forma pe Garcea!! M-am saturat de toti cocalarii parveniti care se cred "organe" ale statului!!

                          Comment


                          • ok...sper sa ne ajute matei sa o rezolvam si pe aceasta

                            Comment


                            • In principal trebuie un alt tip de smd-uri, si cam oricine care a mai avut de lucru cu lipituri se poate descurca...este si pe forum detalii despre asta, sunt niste smd-uri mai mici, putin curaj, rabdare si studiu...
                              Nu-l mai suport sub nicio forma pe Garcea!! M-am saturat de toti cocalarii parveniti care se cred "organe" ale statului!!

                              Comment


                              • Incap si se pot pune si smd-uri la fel ca si cele din bord. Eu asa am la mine, asa am facut si cu alte ocazii.
                                GL-22-TOF

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google