Ce imbunatatiri(dotari) ati adus masinii voastre??

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Stai linistit ca treapta a III-a duce pana la 130 km/h asa ca te sfatuiesc sa schimbi treptele la 6000 rpm cu incredere si sa nu-i mai dai a IV-a cand te cronometrezi pana la 100. Trust me )

    Tie la ce turatie iti taie alimentarea (daca ai incercat)? Mie imi taie tot la 6500rpm cu tot cu calculatorul sport si stiu ca la 1.6 8V ii taie abia pe la 7000.
    sigpic

    Comment


    • #17
      Nu i-am dat frate ca mi-e mila de el!!!! si de mine!!!
      Am ajuns de citeva ori la 5000 (pe autostrada) si atit... ca era politie la fiecare pod dintr-ala.

      Comment


      • #18
        Originally posted by mareom
        Stai linistit ca treapta a III-a duce pana la 130 km/h asa ca te sfatuiesc sa schimbi treptele la 6000 rpm cu incredere si sa nu-i mai dai a IV-a cand te cronometrezi pana la 100. Trust me )

        Tie la ce turatie iti taie alimentarea (daca ai incercat)? Mie imi taie tot la 6500rpm cu tot cu calculatorul sport si stiu ca la 1.6 8V ii taie abia pe la 7000.
        el are diesel stai linistit ca nui benzinar ca al tau

        Comment


        • #19
          Originally posted by dragos763
          .......... Am un Logan Prestige (1.6 16v). ..........

          D
          Si in plus gandeste-te ca la diesel nu poate fi vorba de acceleratie pana la 100 km/h in jur de 10 sec, nici macar la 1.5 dCi de 100 CP de pe Megane
          sigpic

          Comment


          • #20
            deci pana la urma vad ca doar dragos a adus "imbunatatiri" masinii sale..ceilalti? nik??
            Eu am luat logan 1.5dCI 70CP (ABS PLUS) si vreau sa vad un eleron frumos si cu gust ca sa pot sa il ackizitionez!

            o intrebare retorica: "pleoapele Loganului" aduc vreun "-" (minus) la faza scurta?

            m.s.

            Comment


            • #21
              Originally posted by Spown
              deci pana la urma vad ca doar dragos a adus "imbunatatiri" masinii sale..ceilalti? nik??
              Eu am luat logan 1.5dCI 70CP (ABS PLUS) si vreau sa vad un eleron frumos si cu gust ca sa pot sa il ackizitionez!

              o intrebare retorica: "pleoapele Loganului" aduc vreun "-" (minus) la faza scurta?

              m.s.
              Si altii au adus imbunatatiri masinii dar unii le prezinta la my ride. In legatura cu intrebarea ta referitoare la pleoape, acestea nu aduc nici un minus. Eu cel putin nu am sesizat nici o diferenta.
              sigpic

              Comment


              • #22
                Mi-a venit toba baieti! maine ma duc sa o iau si daca ma ajuta departamentul de finante (nevasta care este) imi trag si-un filtru de aer.
                Va tin in curent...
                Sint curios cum o sa sune...

                Dupa cum v-am spus vreau sa-mi pun si un filtru de aer. M-am orientat catre unul de la K&N dar dupa ce am luat de pe site instrucctiunile de montaj (credeam initial ca pot sa fac singur miscarea) m-am cam desumflat... pare destul de complicat.
                Intrebare este: unde in Bucuresti gasesc niste baieti profesionisti care sa-mi faca instalarea?

                Multam

                D
                Last edited by andy_x3m; 4 January 2010, 09:26.

                Comment


                • #23
                  vreau sa vad si eu pozele cu instalarea lui cand o sa-l pui ca si eu vreau sa-mi pun unul si astept ca nu stiu cum sa mi-l pun ,am vazut o gramada de montari dar nu m-au avantajat
                  "cromul este placerea mea"
                  "cui nu-i place , valea"

                  Comment


                  • #24
                    Eu miam tras un chip tuning si ed la 65 lau adus aia la 85 si sincer se simte mare diferenta,inainte de chip nu am reusit sa o scartai in a 2 acu nu mai e o problema,deci f mare diferenta. Mias pune si eu un filtru sport dar nush care e faza cu garantia ca poate imi fac astia gargara ca de ce lam schimbat pe ala
                    1.5 DCI 85 CP Chipuit, toba sport, neoane sub masina, la pedale, sub scaune si portabaj alaturi de lada de 800W RMS pure bass!!!

                    Comment


                    • #25
                      spown eu am pleoape puse de 3 luni..nu afecteaza vizibilitatea deloc..nici faza scurta nici lunga..farurile bat normal..daca vrei sa`ti pui lipeste`le cu silicon ca sa tina...oricum dau un aspect frumos..cel putin mie imi plac..numai bine

                      Comment


                      • #26
                        aparatori de noroi si aparatori pentru aripi

                        se monteaza foarte usor si sunt foarte utile

                        pt postari consecutive (la interval mai mic de 10 minute), foloseste butonul EDIT
                        Last edited by Seba; 16 February 2008, 04:35.

                        Comment


                        • #27
                          BUZ si cat te-a ajuns chip tuningul ? si consumul la cat sa dus )
                          ym! dorinu2005@yahoo.com
                          BARBATII ADEVARATI PREFERA 1.5 DCI

                          Comment


                          • #28
                            doru consumul dupa remapare(chiptuning) ramane la fel in cazul nostru la dci pe logan,asta daca stilul de condus e la fel.

                            Comment


                            • #29
                              daca inlocuiesc filtrul de aer si toba mai obtin vreun calut ??
                              sigpic

                              Comment


                              • #30
                                (chiptuning) la dci 220 euro ??
                                ym! dorinu2005@yahoo.com
                                BARBATII ADEVARATI PREFERA 1.5 DCI

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google