Ce imbunatatiri(dotari) ati adus masinii voastre??

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    gogoasa, poti scoate 1-2 cai, maxim. daca schimbi complet evacuarea, atunci poate ami aduni vreo 2-3 cai, inca 2-3 daca dai catalizatorul jos...mai 7 din chiptuning...
    doru, da la dci poate trece de 200 oiro chiptuningul.
    buz, la dci nu se merita filtru sport, n-are rost, ca ai turbo.
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment


    • #32
      ok mersi
      ym! dorinu2005@yahoo.com
      BARBATII ADEVARATI PREFERA 1.5 DCI

      Comment


      • #33
        speram sa fie mai mic pretul dar ce sa-i faci distractia costa
        ym! dorinu2005@yahoo.com
        BARBATII ADEVARATI PREFERA 1.5 DCI

        Comment


        • #34
          Andrrei_ro dar dak vrei sa iti dai vreodata pleoapele jos nu raman urme d l silicon p faruri?

          Comment


          • #35
            Cine are prelungitoare spoiler fata-spate si praguri?

            Comment


            • #36
              Imbunatatiri

              Masina este un Logan preferance, din 2007,ABS+.-
              dotari suplimentare:- huse scaune pe comanda (internet)
              -radio CD mp3 Pioneer
              -boxe 13" fata, boxe 16" spate(super bass)
              -folie autorizata luneta si geamuri laterale spate -vizibilitate 5%+parasolar
              -set becuri H4-super white (imitatie xenon)
              -a2a plafoniera centrala, pozitionata pentru locurile din spate
              -module cu leduri in plafoniere si portbagaj-lumina alba, mai puternica.
              -neoane albastre sub masina (1m lungime/buc)
              -deflectoare aer ,,(da-te jos)
              -module de impuls pt geamurile fata+ comanda geamuri pe direct (fara cheie)
              -teava incalzire picioare pt locurile din spate(cum au DCi-urile)
              -scos butoanele de inchidere de pe portiere
              -montat sticla oglinda cu incalzire in retrovizoare
              -kit tuning de la pilot:spoiler fata,spate +pragruri
              -statie radio tiristi (pt drumurile lungi)


              vor urma......
              Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

              Comment


              • #37
                Originally posted by dragos763
                Dupa cum v-am spus vreau sa-mi pun si un filtru de aer. M-am orientat catre unul de la K&N dar dupa ce am luat de pe site instrucctiunile de montaj (credeam initial ca pot sa fac singur miscarea) m-am cam desumflat... pare destul de complicat.
                Intrebare este: unde in Bucuresti gasesc niste baieti profesionisti care sa-mi faca instalarea?

                Multam

                D
                Daca e vorba de filtrul tip "panou" pentru cutia originala, instalarea este extrem de usoara, sunt doar cateva suruburi de desfacut. Daca te referi la admisia completa cu tub si filtru conic de la K&N, aia nu merge pe 1.6 16v la Logan pentru ca bateria e montata altfel decat la Clio/Megane si nu e loc de filtru
                Oricu, daca ai probleme cu instalarea, poti veni intr-o sambata in parcare la Polivalenta la intalnirea Logan Club Bucuresti si sunt sigur ca te ajuta cineva

                Originally posted by Kalimera22
                dragos763 :Sal tu la un 1.6 16v resoftat i-ai dat 120 cu a-4-a? Eu la al meu 1.4 stock i-am dat 140 intr-a 4-a.
                16v cu resoftare are limitatorul putin mai sus si prinde aproape 140 intr-a 3-a.
                sigpic
                ^Logan turbat (WIP)^

                Comment


                • #38
                  am un 1.5 dci Preferance ABS +, 2007:
                  - remapare, schimbare leduri in bord, folie de Prestige, boxe de 16,5 cm componente, huse in culoare caroseriei gri perlat, mp3 player Sony CDX 410 u ulterior schimbat cu un Alpine 9883 sau 9885 in spate 2 boxe tip woofer de 20 cm SPL Dynamics recomandate de Shokaliptiku care il stiu, stopuri tuning, cotiera dar nu originala, manere argintii inchidere, aeratoare argintii, vopsit V-ul cromat si montat ornament, montat amplificator 4 canale Monacor 4x60 RMS, cred ca atata sau am mai uitat ceva, urmeaza abtibilduri stalpi laterali gen Prestige si pe praguri cu Dacia amandoua originale, kit bixenon H4 apoi poate ceva modificari la exterior eleron, difuzor, coltare si stop, numai bine!

                  Comment


                  • #39
                    aici e un my ride pentru vremea asta de criza ? :|

                    Comment


                    • #40
                      lupe bixenon 8000k,schimbare culoare bord,huse de la reprezentanta,remapare dci 85-105(cred),mp3 blaupunkt cu usb,boxe pioneer,cotiera originala,difuzor spate,stopuri led,xenon in proiectoare

                      Comment


                      • #41
                        Schimbat iluminat bord,activat calculator bord(consum instantaneu inclusiv),jenti aliaj,filtru polen,a 3a centura automata spate(masina e abs + 2007, 1.5dci.Urmeaza un chiptuning.

                        Comment


                        • #42
                          Schimbat culoare interior rosu+negru mat, toba finala inox100%, lautari mai performanti, pleoape si neoane undercar dar o sa le scot cat de curand(s-au ars)

                          Comment


                          • #43
                            la mine is ceva mai multe deja schimbate si altele in proiect/decurs de schimbare.
                            cele deja existente :
                            - arcuri Weitec
                            - discuri ventilate si perforate Zimmermann + etrieri diesel
                            - jante BBS opel kadett
                            - remapare
                            - bi-xenon 6000k
                            - bara fata MCV
                            - barile vopsite in culoarea masinii
                            - portbagaj clean ( fara embleme, fara yala )
                            - usi spate clean ( fara manere exterior )
                            - bancheta spate lipsa
                            - iluminare bord schimbata + alta serigrafie
                            - pleoape faruri + alta maciulie schimbator + alta maneta de frana de mana
                            - boxe fata 13 Alpine S Line cu tweetere separate, boxe spate lipsa , statie Alpine si subwoofer MacAudio MP30
                            - masina izolata partial, sub bancheta spate, in portbagaj pe jos si deasupra locurilor fata plafonul
                            - HU schimbat cu un All-In-One, Playbox Nitro, DVD, Navi, MP3, Usb, IPod, camera video mers cu spatele integrata in bara spate, Touch Screen etc....

                            cam la fel de multe mai sunt in planuri, scaune, consola centrala, bord, portbagaj modificari etc...
                            Life is short...play more!
                            http://www.loganclub.ro/forum/bolo-t4578.html?t=4578

                            Comment


                            • #44
                              Originally posted by cezar82 View Post
                              lupe bixenon 8000k,schimbare culoare bord,huse de la reprezentanta,remapare dci 85-105(cred),mp3 blaupunkt cu usb,boxe pioneer,cotiera originala,difuzor spate,stopuri led,xenon in proiectoare
                              Am uitat : arcuri weitec,folie llumar autorizata spate si luneta si neautorizat pe fata,jante wolfrace,filtru polen

                              Comment


                              • #45
                                niste arcuri vreau sa pun si eu.dar momentan mai stam asa.eu am activat sprituitoarea la actionarea stergatoarelor si blocarea automata a usilor la plecarea de pe loc.aaaa....era sa uit(cred ca singurul nebun carea afacut asta).am activat o alarma care in momentul cand depaseti 130 km la incepe sa bipuie .nu deranjeaza prea tare si ma mai aduce cu picioarele pe pamant cand o calc mai tare.eu zic ca e utila.remapare nu-mi fac pentru ca nu fac liniute cu ea.eu zic ca e suficient si atat.sper sa-mi imbrac scaunele in piele.
                                Last edited by margelatu; 9 January 2010, 21:41.
                                Welcome to the Club, We Have Jackets !

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google