Ce Masina Sa Cumpar ? 4500-5200E

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    cu toate ca bugetul poate este pana la aproximativ 6000E ... golf 5... nu prea gasesc unul calumea in banii astia diesel

    Citroen chiar nu vreau sa dau atatia bani pe una .... is bani munciti nu furati.
    Astra doar gtc

    legat de logan nu mai vreau deoarece este o masina pentru cineva care conduce linistit/batraneste. Eu am un stil de condus destul de sportiv si foarte des derapam cu el. Ultima data l-am facut dauna totala. Tata are un golf 4 caravan, nu e cine stie ce masina dar tinuta de drum nu se compara cu loganu. La logan am incercat sa ocolesc un obstacol la o viteza relativ mica, si mi-a derapat destul de urat masina. Am facut vre-o 50 000 km cu acel logan deci cunosteam masina, dar asta e s-a intamplat.

    Acum sper ca in maxim o luna sa primesc banii de la casco, aveam la astra si sa mai pun dif pentru o alta masina.
    Last edited by motorulro; 20 July 2012, 21:20. Reason: Automerged Doublepost
    Vand toba sport/subwoofer+statie/senzori de parcare si altele
    http://www.loganclub.ro/forum/showpo...56&postcount=1

    Comment


    • #17
      off - Sfatul meu prietenesc este ca orice masina ti-ai lua , eu zic sa o lasi mai incet cu sportivitatea, ai doar 19 ani , ai viata inainte, nu cred ca ai vrea sa patesti ceva, destuli tineri teribilisti au patit-o destul de rau, la 19 ani nu cred ca ai mare experienta in condus, asa am fost si eu ca si tine dar mia venit si mie mintea la cap inaintand in varsta inainte ca sa fac si eu o gafa.
      on - eu ti-as recomanda un bmw e46 20 diesel de banii aia, nu se compara cu masinile enumerate de tine mai sus, oricum asteaptate la un RCA destul de mare pt ca ai 19 ani, asigurarea e mai scumpa daca ai intre 18 si 26 ani, eu pentru un Clio cu motor de 1.2 am platit o asigurare de 240 lei pe jumate de an.
      sigpic

      Comment


      • #18
        Ia ford focus cocosat, si gata treaba. Daca nu gasesti, ia citroen.
        Sau ia una sportiva daca te duce buzunarul...

        Scula E46. Mai ales veche de 10 ani.

        Comment


        • #19
          Astra vrei doar GTC,Vectra C vrei 1.9 de 150cp,Focus doar dupa 2007 dar daca se poate sa fie si bune,sa consume si putin intretinerea sa fie ieftina iar pretul de achizitie sa fie 5000eur...undeva se pierde firul.Daca as fi in situatia asta m-as orienta la un Astra 1.7cdti,307 1.6hdi sau 407 dar iarasi diesel nu prea se pupa cu sportivitatea...
          sigpic

          IL 1 3 MIU

          Comment


          • #20
            masina sigur o sa o iau pe numele mamei mele.

            A avut cineva 407 , ca tot a zis cineva mai sus de acesta masina?
            Vad ca se incadreaza in buget ... diesel sunt 2 motoare 1.6 si 2.0 dar cred ca si cel de 1.6 e destul de ok.

            Service, consum, stabilitate, confort ... ce spuneti ar merita sa dau undeva la 5000 e pe una ?
            Vand toba sport/subwoofer+statie/senzori de parcare si altele
            http://www.loganclub.ro/forum/showpo...56&postcount=1

            Comment


            • #21
              Originally posted by Alex_MIU View Post
              Astra vrei doar GTC,Vectra C vrei 1.9 de 150cp,Focus doar dupa 2007 dar daca se poate sa fie si bune,sa consume si putin intretinerea sa fie ieftina iar pretul de achizitie sa fie 5000eur...undeva se pierde firul.Daca as fi in situatia asta m-as orienta la un Astra 1.7cdti,307 1.6hdi sau 407 dar iarasi diesel nu prea se pupa cu sportivitatea...
              Subscriu... te uiti la masini cu pretentii si destul de noi, pe care vrei sa dai 5-6000E. In banii astia nu-ti vinde nimeni o masina buna dupa 2007 si dotata si diesel si cu 150 cp. Revino cu picioarele pe pamant si orienteaza-te catre masini mai "modeste" dar bune, decat sa-ti iei vreuna cu pretentii dar praf.

              Cat despre Logan si mersul sportiv asa e nu prea se pupa, orice masina are limitele ei si e foarte important sa le cunosti. Daca ai impresia ca nu te poti face praf la fel de usor ca si in Logan cu orice masina daca sari calul atunci o sa ai probleme. Nu uita ca accidentele cele mai grave se fac deobicei cu masini bune cu cai putere, stabilitate si toate sistemele alea cu 3 litere, nu cu amaratele de Loganuri. Legile fizicii si pe cele ale bunului simt nu le poti fenta, indiferent ce masina conduci.

              Comment


              • #22
                Cezar, e46 s-a facut parca pana in 2006, deci nui musai sa isi ia din una din 2000, poate lua din 2005 si nu il compari cu restul.
                sigpic

                Comment


                • #23
                  @initiator: 407 n-a fost cea mai stralucita masina, dar nici cea mai proasta.
                  Documenteaza-te si tu putin...
                  Eu din experienta iti spun sa te orientezi catre un Focus sau un Citroen.
                  Uita de BMW, Opel si alte junghiuri.
                  De ce nu Opel? Pt ca masina mai modesta eu n-am intalnit. Iar Vectra se conduce extrem de prost.

                  Pai da bre adyshor, dar cat timp iti ia sa gasesti un E46 intreg? Majoritatea sunt masini ale cocalarilor, slabe sanse sa gasesti una cat de cat intretinuta.

                  Uite ca am gasit si una contrar parerilor mele, deci se pare ca se poate

                  Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.
                  Last edited by Cezar; 21 July 2012, 10:37.

                  Comment


                  • #24
                    Din 2003 pana in 2012 doar 160.000 km, o medie de 17.000 km pe an, cu un diesel si rulat pana in 2008 in Germania unde se cam merge cu masina. Imi cam miroase a km dati inapoi .
                    E46 nu prea mai gasesti in stare buna cu km putini.
                    Uite ce ti-as recomanda eu:
                    Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.

                    Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.

                    Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.

                    Comment


                    • #25
                      chiar e ok astra aia .. km pot fi reali iar legat de dotari si an e chiar ok

                      acum am vazut si focusul .. si la dotari e chiar de nota 10.

                      La ceva de genu ma tot orientez si eu.
                      Last edited by motorulro; 21 July 2012, 13:19.
                      Vand toba sport/subwoofer+statie/senzori de parcare si altele
                      http://www.loganclub.ro/forum/showpo...56&postcount=1

                      Comment


                      • #26
                        da' fordu tdci n-are si el probleme cu injectia ? asa se aude din popor

                        am mers cu un opel cum a aratat nepotu, si mi se pare ok ..
                        " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                        Comment


                        • #27
                          toate se strica ca's fiare, la Opel 1.7 cdti pica turbina, la focus pica bratele de pe spate si tampoanele de la motor, bmw-ul nu merge daca esti "maestru" in derapaje. toata lumea fuge de citroen, dar masinile astea sunt foarte bune (am citroen si stiu) eu personal mi-as lua un c4 cu motor de 1.6 hdi (taxe mici, consum mic, CONFORT si sportiva)
                          sigpic

                          Comment


                          • #28
                            Originally posted by Cezar View Post
                            Pai da bre adyshor, dar cat timp iti ia sa gasesti un E46 intreg? Majoritatea sunt masini ale cocalarilor, slabe sanse sa gasesti una cat de cat intretinuta.

                            Uite ca am gasit si una contrar parerilor mele, deci se pare ca se poate

                            http://www.autovit.ro/bmw-318-C25233438.html
                            Daca iti place sa te plimbi pana in Deutschland, poti sa gasesti mult mai bine de atat. Poate chiar si la bani mai putini.
                            sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                            Comment


                            • #29
                              asta totusi mi-a pus capac
                              Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.
                              Vand toba sport/subwoofer+statie/senzori de parcare si altele
                              http://www.loganclub.ro/forum/showpo...56&postcount=1

                              Comment


                              • #30
                                Ti-a pus capac, dar pe langa aia 6000e mai trebuie sa mai pui 1100 pt inmatriculare , si la km aia nu e sigur ca are distributia facuta, alta distractie.
                                Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google