Ce Motorizari Aveti ???

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 1,5 85CP

    un motor foarte bun,km multi fara probleme
    Last edited by ZBP; 6 December 2010, 23:44. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • Originally posted by CSH View Post
      Trebuie sa mai adaugi 1.6MPI 85CP si 1.5DCI 90CP.
      pai tata, 1.6MPI vea deja 90CP pe motoarele euro 4. Cand sa fabricat sau cand o sa se fabrice 1.6MPI 85CP?

      Comment


      • Deja se fabrica... Pe poarta fabricii ies numai motoare Euro5.
        1.6MPI 85Cp Euro5.
        sigpicLogan Laureate - 1.5 DCI

        Comment


        • 1.4mpi/75cp

          Comment


          • 1.6 MPI 90Cp

            Comment


            • Originally posted by BAROSANU_MOL View Post
              pai tata, 1.6MPI vea deja 90CP pe motoarele euro 4. Cand sa fabricat sau cand o sa se fabrice 1.6MPI 85CP?
              In realitate, 1.6 Mpi Euro 4 avea 87 de cai. E normal sa scada cam 2 cai in urma echiparii Euro 5.
              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

              Comment


              • 1,6 MPI 87cp real si 1,2 16v
                Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                Comment


                • 1,5 dci....

                  Comment


                  • 1.4

                    Comment


                    • 1.5dci 70cp vooootat !
                      Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

                      Comment


                      • Eu am 1,4 mpi. Daca as putea sa-mi aleg motorul din nou, as lua 1,6/16v. 1,2 mpi 16v mi se pare o gluma proasta la adresa romanilor, sau o varianta optima pentru pensionarul cu pensia diminuata si reflexele estompate.

                        Comment


                        • mda...macar de-ar fi vorbit unu' cu mai multi cai sub capota despre neputinta motorului de 1.2...de fapt, era sa uit ca 1.4 bate tot ce prinde. pacat pentru el ca nu prea prinde nimic acum a vorbit tot un posesor de unupatru, dar fan de 1.2...
                          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                          Comment


                          • 1.4 MPI, 75 cp, votat
                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by aheo View Post
                              Eu am 1,4 mpi. Daca as putea sa-mi aleg motorul din nou, as lua 1,6/16v. 1,2 mpi 16v mi se pare o gluma proasta la adresa romanilor, sau o varianta optima pentru pensionarul cu pensia diminuata si reflexele estompate.

                              Motorul 1.2 16 V este ideal pentru vremurile prin care trecem. Dar asa e romana, tot ce e nou, e prost. Stiati ca pe Doblo e motor 1.2 de prin 2002? Si functioneaza destul de bine.

                              Vw face motorul 1.2 de prin 2001??? Si a avut mare succes. Stiati ca exista OCTAVIA 2 (care e destul de mare) cu motor de 1.4???

                              Dar la noi... "o gluma" . Trebuie sa intelegeti, masina se cumpara pentru ceeace iti trebuie. Ce-i trebuie mai mult unui individ ce face naveta la servici, 90% urban? 1.2 cu ai sai 75 cai este mai mult decat suficient.

                              Daca mergi mult extraurban, clar nu-ti iei 1.2. Dar vezi asa e romanu, cand apare ceva nou, e prost si nu e bun de nimic. Toti critica loganu si cumpara vw. In schimb, nemtii baieti destepti lauda vw si cumpara loganu.


                              Fratilor, tendinta este sa se monteze motoare cu cilindreea cat mai mica.
                              Last edited by adicata2003; 17 February 2011, 23:41.

                              Comment


                              • 1.4 votez si eu
                                Nu sufar de nebunie, doar savurez fiecare moment al acesteia!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google