Ce Parere Aveti Despre Acest Accident .

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ce Parere Aveti Despre Acest Accident .

    salut

    Azi ma duceam spre casa iar pe varianta(constanta,zona metro) un nebun sa gandit sa franeze brusc si sa faca stanga pe dubla continua .

    Masina din fata mea a franat brusc si a tras de volan stanga unde a intrat pe contrasens si a lovit o alta masina (destul de grav) .

    Eu avem aprox 40-50km/h , dar nu am pastrat distanta , fiind si ud pe jos am intrat in el cu aprox 15-20km/h . Sa intamplat foarte repede si nu mai retin daca el apucase sa vireze pana sa il ating eu sau avea volanul drept .

    Am fost la politie cu masinile :
    - Cel cu audii care nu a avut nici o vina a iesit cel mai sifonat (bara,grila,pivot,capota,roata si o aripa)

    - Dubita care a intrat in audi are bara , radiatoru ,capota o aripa si cam atat + usa de la portbagaj care i-am infundat'o eu putin .

    - Eu am putin grila crapata , un far si un proiector spart (eram cu un vento)

    La politiie am scris declaratile toti 3 , cum sa intamplat . Cel cu dubita desi a scirs ca a incercat sa il evite pe ala din fata si a iesit pe contrasens a mai scris ca eu lam proiectat in audii .

    Am luat automat eu si asta cu duba proces verbal pt ca nu am pastrat distanta . amenta 300lei(150 in 48) si 3 puncte parca .

    Intrebare este urmatoarea , se poate sa ma scoata pe mine vinovat asigurarea(sa angajeze avocat) si sa platesc daunele celor 2 ??? Dar ma gandesc ca nici matematic nu are cum sa demonstreze ala ca eu l-am proiectat in audi daca el are pe spate doar infundatura .

    Politistul mi-a dat procesul verbal amenda si actele , lam intreb de treaba asta si mi-a spus ca doar daca firma de asigurari ar deschide un dosar si ar angaja un avocat care sa incerce sa ma scoata pe mine vinovat , e posibil sa platesc daunele in rest nu are ce sa-mi faca .

    Politistul era foarte suparat pe viata si plictisit , asa ca poate aveti o alta parere sau daca il aprobati .
    Last edited by ibogdannn; 12 March 2013, 15:45.
    sigpic

  • #2
    o simulare
    Attached Files
    sigpic

    Comment


    • #3
      Ai asigurare RCA, nu te doare capul!
      Chiar daca te da pe tine in judecata, tu chemi in garantie firma de asigurare.
      Relax, n-au ce sa-ti faca tie personal.

      Comment


      • #4
        daca nu l-ai lovit puternic pe ala cu dubita nu prea vad cum ar putea, adica tu ai indoit putin bara dar ai avut suficent elan sa il proiectezi pe ala cu dubita ca sa provoace atatea pagube celui cu audi? nu prea ar parea logic, parerea mea ca foarte greu ai putea fi scos vinovat pentru toata treaba asta

        Comment


        • #5
          I-am explicat asta si domului politist care a scris PV'urile si mi-a spus ca el nu este examinator sau nustiu ce , dar vorbind asa amical pe acolo cu diverse persoane, mi-au spus tot asa ca voi ca se vede clar ca a fost lovit usor in spate ... si nu au cum sa demonstreze ca eu l-am proiectat

          mie imi e sa nu ma sune saraciile astea de la asigurare sa-mi spuna ca eu l-am proiectat pe ala in audii , si sa le fac plata . ma astept la orice ....

          Va multumesc frumos .
          sigpic

          Comment


          • #6
            Deaia platesti RCA,vinovat,nevinovat,ai asigurare ,nu au ce sa iti faca,normal ca RCA-ul este ptr evenimente in care esti vinovat.
            http://www.loganclub.ro/forum/album.php?albumid=910

            Comment


            • #7
              Tu n-ai ce plata sa faci!!! Ce nu intelegi?
              Sa constate politistul cine este de vina, apoi sa ia tuturor copii dupa RCA-uri si la revedere.

              Comment


              • #8
                Asigurarile RCA fix pentru situatiile de genul, exista: Cand esti vinovat! Tie nu au ce sa-ti faca, iar daca cel care a spus ca l-ai proiectat in masina din fata, incearca sa te faca sa platesti, spune-i sa te dea in judecata, oricum nu are temei legal. RCA-ul tau ii va repara doar spatele masinii lui, fata va fi suportata de el, pentru ca nu a pastrat distanta si nu poate sa dovedeasca legal, ca tu l-ai proiectat.
                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                Comment


                • #9
                  Sustin toate cele spuse in legatura cu asigurarea, si chiar daca nu te acoperea asigurarea nu cred ca se putea una ca asta, daca doar ai indoit putin usile din spate cum sa il arunci asa puternic in ala cu audi ?

                  In concluzie stai linistit, bine ca ai scapat tu intreg, astea sunt chestii care se rezolva

                  Comment


                  • #10
                    Intrebare: AI RCA VALABIL???

                    Comment


                    • #11
                      eu cred ca si fara RCA valabil nu ar putea sa il oblige sa plateasca el si masina lovita de ala cu dubita

                      Comment


                      • #12
                        Mda, in cazul in care nu avea RCA ar fi primit o amenda si pentru asta, asa e...

                        Comment


                        • #13
                          In vremurile de astazi sa umbli fara RCA valabil o consider ca pe un picaj in gol de la 10 mii de metri fara parasuta. Daca nu avea rca valabil ar fi fost un bun platitor doar pentru spatele masinii pe care a lovit-o direct, pentru stricaciunea din fata s-ar fi deschis alt dosar de dauna cu alt vinovat.
                          Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                          Comment


                          • #14
                            Bai frate, chiar nu-i inteleg p-astia care vor sa intoarca in felul asta - in zona aia sunt 4 sensuri giratorii la distanta de 3-400m unul de celalalt si asta s-a gandit sa intoarca pe dubla continua - mare ti-e gradina ta Doamne!!!

                            Comment


                            • #15
                              Am inteles , va multumesc frumos pentru informatii . Dumnul cu audi care nu a avut nici o vina a fost de nota 20 . Chiar daca pagubele sunt pe la vreo 3,4000euro nu a injurat nimic , a zis doar , asta e , sa intamplat ... ce sa fac acum , sa plang ? foarte diplomat


                              un video de la fata locului http://www.youtube.com/watch?v=ILoXm_rxw1g
                              Last edited by ibogdannn; 12 March 2013, 18:56.
                              sigpic

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google