Ce Pot Pune O Inchidere La Clapeta De La Alimentare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ce Pot Pune O Inchidere La Clapeta De La Alimentare

    Sal,
    ma poate ajuta cineva sa pun un senzor sau ceva sa pot inchide clapeta de la alimentare de la buson.
    am pus o alarma si as vrea sa leg cumva deschiderea usitei la alarma pt ca mi sa furat benzina din rezervor.........

  • #2
    pai poti pune un contactor cum ai la usa, cand se deschide usita suna alarma.

    Comment


    • #3
      daca te tine sa tai tabla poti pune un sistem ca la masina de spalat sau un simplu cui de capota legat la alarma.

      Sunt curios cum au scos benzina ca eu nu am reusit,nu intra suficient.Am aflat ulterior ca ar avea o sita pe acolo pe undeva.
      sigpicPasionat de MCV si natura

      Comment


      • #4
        poti folosi asa ceva pentru blocare
        Attached Files

        Comment


        • #5
          Alt sistem bun dar si aici trebuie sa dai o gaura in tabla.De curiozitate o sa ma uit si eu la posibilitati.
          sigpicPasionat de MCV si natura

          Comment


          • #6
            e ceva ce se monteaza din fabrica la unele logane dar noi nu avem fata

            Comment


            • #7
              alin asta o sa incerc dar nu stiu daca arcul de la usita are puterea sa inchida ccontactul
              cata daca nu o sa mearga varianta cu contactorul ca la usa o sa incerc varianta ta

              Si eu am auzit ca nu se poate scoate benzina din rezervor dar se pare ca se poate cu nus ce pompa se face un vid si gata ........

              cuiul ca la capota nu prea merge ca acolo se pot face scantei
              Last edited by ioo_florin_el; 25 February 2011, 22:58. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • #8
                Originally posted by cata29 View Post
                e ceva ce se monteaza din fabrica la unele logane dar noi nu avem fata
                Asa ceva nu se monteaza pe logan...acele poze puse de tine nu sunt de pe logan...sper sa nu interpretezi gresit acest post....in fine...

                ioo_florin_el...da jos te rog mocheta din portbagaj si posteaza rezultatul...ceea ce mai poti folosi tu este un microcontactor...dar nici asta nu e o solutie fiabila.Iti voi spune pe privat de ce.
                Attached Files
                sigpic

                Comment


                • #9
                  da valeriu ai dreptate se monteaza pe mahindra nu pe logan iar acel acuator se gaseste la toata gama renault
                  Attached Files

                  Comment


                  • #10
                    Primele poze puse de tine nu sunt de la un Logan Dacia sau Mahindra...iar astea din postul anterior...nu vad sistemul de prindere.
                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by valeriuciprian View Post
                      Primele poze puse de tine nu sunt de la un Logan Dacia sau Mahindra...iar astea din postul anterior...nu vad sistemul de prindere.
                      fie ca tine dar intereseazate si poate luna viitoare ai sa vezi cu ochii tai cum sade la un logan gri 24 BYA

                      Comment


                      • #12
                        Nu e vorba sa fie ca mine...e vorba daca tot ai facut o afirmatie si cineva spune contrariul vin-o cu argumente solide...de aia suntem aici sa ne ajutam reciproc.

                        Si o sa iti arat o poza cu partea din interior a portbagajului in dreptul usitei...sa vezi ca nu ai cum sa montezi acel actuator...decat daca bagi flexul.
                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          valeriuciprian creda ca ai dreptate si cu spatiul din interiorul portbagajului
                          cata29 asteptam sa vesdem ce a iesit la tine si poate pui si tu niste poze

                          ma gandeam si la o solutie ; sa sudez ceva pe capac si apoi sa actionez cuiul din interior cum este la TICO
                          cu microcontactor-ul am inteles ca nu este indicat ca poate face ceva scanteie
                          Last edited by ioo_florin_el; 26 February 2011, 13:27. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • #14
                            acesta nu este un topic demn de How to..
                            in acasta sectiune vrem efectiv solutiile, nu How to..?
                            Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                            Comment


                            • #15
                              la actuatoru din poza 1 pe tamburusul lui nu poate fi montat un cablu de frana sa spunem de bicicleta , la capatul celelat sa fie montat contactul/butonul de la o alarma auto care se monteaza la capota motor acela metalic pentru ca are partea din interior care culiseaza avand si un arc care-l impinge catre exterior si ar fi ceva ca in poza 2 astfel incat actuatoru din poza 3 sa fie montat undava mai ferit/mai cu mult spatiu in portbagaj pentru a nu da vreo scateie langa busonul de alimentare . este o idee care poate fi adaptata
                              Attached Files

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google