Ce Pot Pune O Inchidere La Clapeta De La Alimentare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Din poze, eu am impresia ca se prinde simplu. Se da o gaurica sa iasa tija si apoi se prinde prin fata tot ansamblul cu acea piulita. Mai dai o gaura si in usita, sincronizata cu tija si e gata. Motorasul se leaga la inchiderea masinii. Spor la munca. O sa fac si eu asta.

    P.S. padurarud- gaura dai in tabla si cand pui gpl. Nu moare masina dintr-o gaura, stai linistit.

    Comment


    • #17
      1 la mana, poza 3 de la postul #4, se vede clar ca nu e logan, ce logan are haion pe spate si stergator la luneta :P
      2 la mana, prin portbagaj nu poti ajunge ca in pozele de mai sus sa pui acel actuator asa, de ce? pentru ca numai pe sub masina, respectiv dai roata jos si deasupra ei ai acces sa pui acel actuator, asa ca daca se monteaza acolo va trebui facut ceva pentru protejarea lui de noroaiele si mizeria patriei
      3 la mana, pe clapata de la rezervor, trebuie sudata o ureche sa poata intra cuiul de la actuator, nu ai cum sa faci tiganie sa prinzi cu 2 suruburi acea ureche sau sa dai nu stiu unde gaura sa intre cuiul de la actuator
      4 la mana, mai bine iti iei modul de perimetru la alarma, si cand umbla asa de usor de nu suna alarma de la socuri sau vibratii, va suna de la perimetru :P

      m-am gandit si eu de mult timp la o solutie, dar e prea multa bataie de cap, si de-aia mai bine bag benzina de 50 lei sa nu fie multa in rezervor, sa nu am probleme in cazul in care imi ia benzina

      cu bine
      Life is short...play more!
      http://www.loganclub.ro/forum/bolo-t4578.html?t=4578

      Comment


      • #18
        nu am gasit o poza mai buna, dar asta e
        dar incearca acum, du-te la masina, deschide capacul de la rezervor, si uite-te prin gaurelele din jurul busonului, alea de scurgere a apei sau etc ce se poate acumula sub buson, si zi-mi daca nu vezi roata, asfaltul etc

        la ideea voastra cu acel actuator, ma gandesc asa, poate se poate lungi acea tija, si atunci poate se va monta in portbagaj, si sa treaca acea tija prin 2 table, numai ca atunci va fi o parte din tija expusa elementelor, apa, noroi...rugina in timp, si se va gripa, cu un manson de cauciuc ceva cred ca se poate rezolva

        spor la munci, ca eu am abandonat de mult aceasta idee, mi se pare doar un mic moft sa zic asa, nu ma mai incanta
        Attached Files
        Life is short...play more!
        http://www.loganclub.ro/forum/bolo-t4578.html?t=4578

        Comment


        • #19
          bobo imi pare rau ca te contrazic dar nu cred ca stii pozitia exacta

          pun niste poze cu locasul din interior nu exterior

          in prima poza intre cele doua locasuri trebuie data gaura de 7 sau 8 iar in poza 3 pe capac se poate lipi cu poxipol metalic o tablita in forma de u lata de un centimetru iar la acuator se poate pune un buton micut sub bord sau dupa cum vrea fiecare sal pozitioneze, mentionez ca gaura se da de afara
          Attached Files
          Last edited by cata29; 1 March 2011, 12:35.

          Comment


          • #20
            Deci bolo cine vorbeste in necunostinta de cauza?
            Si ca o concluzie: se rezolva simplu.

            Comment


            • #21
              nu e vorba de necunostinta...dar e cam mic spatiul pentru acel actuator.
              acum recunosc, nu stiam ca e asa de mic spatiul, dar i stand corrected la faza cum ca se poate din portbagaj direct

              spor la treaba
              Life is short...play more!
              http://www.loganclub.ro/forum/bolo-t4578.html?t=4578

              Comment


              • #22
                Pai e mic dar e de ajuns sa bagi mana si ti motorasul pe pozitie pana prinde altcineva piulita pe afara. Si poate tabla aia de la usita de vine strambata pe interior(la degajare), ar merge indreptata. Daca s-ar putea n-ar mai trebui nimic lipit.

                P.S. La logan busonul se deschide si cu unghia. Nu stiam!

                Comment


                • #23
                  si app aline, te rog sa reformulezi sau sa te abtii un pic la astfel de remarci, ca suna a "vezi ca esti prost!" faza cum ai zis-o tu :P
                  hai, apucati-va de treaba
                  Life is short...play more!
                  http://www.loganclub.ro/forum/bolo-t4578.html?t=4578

                  Comment


                  • #24
                    unde as putea gasi acest acuator ca eu in galati nu am gasit la dezmembrari ma poate ajuta cineva ??? ca sa pot finaliza acest subiect

                    Comment


                    • #25
                      cineva a zis mai sus ca se gaseste la toata gama renault...incearca la magazine de piese auto, pe comanda, adica, parerea mea, sa nu iei unul folosit si sa dai 30 lei pe el, si in cateva luni, poate, sa te lase, vezi cat costa piesa si apoi te hotarasti daca se merita investitia
                      ia si tu dupa poza codul de pe el, sau/si o poza cu actuatorul
                      P.S. aline, nu astept scuze de la tine, sa nu ma intelegi gresit, dar pe viitor sa te mai gandesti putin cand postezi :P
                      Life is short...play more!
                      http://www.loganclub.ro/forum/bolo-t4578.html?t=4578

                      Comment


                      • #26
                        eu unu astept sa se mai incalzeasca si incerc o solutie din cele mentionate mai sus.Vedem ce iese ....

                        Comment


                        • #27
                          a facut cineva asa ceva?

                          Comment


                          • #28
                            am facut rost de niste contacte de la usi, dar din cate am observat eu are arcul cam tare si cred ca nu poate sa se inchida atunci cand inchid usita de la rezervor.

                            Comment


                            • #29
                              un reper de la motorasul ala buclucas a gasit cineva??
                              http://www.loganclub.ro/forum/masinu...an-t22792.html

                              Comment


                              • #30
                                O solutie eleganta si fara gauri multe ar fi montat un releu reed lipit pe caroserie in spalele usitei iar pe usita lipit cu poxipol sau un adeziv rezistent la intemperii un magnetel.
                                Firele releului se pot lega in paralalel pe contactoarele de usi.
                                Releul reed este un releu care in momentul cand simte camp magnetic se atrag lamelele din interiorul sau si fac contact electric.
                                O poza cu relee reed care le am si care sunt si rezistente la apa.
                                Captain of the black pearl

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google