Ce Probleme Apar Dupa 90000 De Km?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    la dacie conteaza foarte mult norocul.
    ... restu' e logan

    Comment


    • #17
      Da nu numai la Dacia.

      Comment


      • #18
        Casetele de directie la PH2 cad din cauza ca au scos de pe ele bara stabilizatoare si tot socul primit la gropi i-l asimileaza caseta de directie prin capetele de bara ale directiei. Nici eu nu am bara stabilizatoare si ma bate gandul sa-mi montez una de la dezmembrari avand in vedere ca se defecteaza asa usor casetele.

        Comment


        • #19
          nu rezolva problema montarea unei bare stabilizatoare, versiunea laureate are bara si tot cade.
          ... restu' e logan

          Comment


          • #20
            mai nou la versiune laureat are bara stabilizatoare doar pe dizel si 1,6 16v

            Comment


            • #21
              eu am 95000 km si inafara de consumabile si cablul de acceleratie (pe la 90000 cred ) n-am schimbat nimic.

              Comment


              • #22
                mna baieti eu am 116000si nu ma lasat decat amortizoarele pe fata cu rulmentii viraj in rest schimbat numai consumabile masina are 4 ani jumate
                SRF TARGOVISTE

                Comment


                • #23
                  am un logan model preferance din 2006,am 80.000 km cu el si nu am avut probleme.....si sper sa nu amsant multumit de el.....
                  montez folie pe gemuri (laterale spate+luneta) omologate.sigpic

                  Comment


                  • #24
                    Eu am luat-o recent,prefernace din 2006 1,4 mpi cu 80.000 km,pana acuma e oki,zicea cineva mai sus ca la Dacie trebuie sa ai noroc,insa nu e tocmai asa,nu doar la dacie ci la orice marca,eu am avut doua audi 80 inainte unul model B4 1,9 TDI masini foarte bune din toate punctele de vedere,insa eu am avut ghinion sa zic asa,am bagat destul de multi bani in ea,si am zis ca nu merita masini costisitoare pentru drumurile noastre ci ceva cat mai ieftin de intretinut,daca buzunarul e mai subtire,si asa am renuntat la ea,desi mi-a placut foarte mult,cum merge astfel de masina...aa si avea deja 440.000 km

                    Comment


                    • #25
                      daca vreti sa nu mai aveti probleme cu bara stabilizatoare si cu caseta de directie , schimbati masina....dar nu mai aveti placerea de a conduce ca un roman.....am 90000 de km cu logan-ul si nu am scimbat decat capetele de bara si de 3 ori fulia de la alternator (asta pe langa consumabile)....mari probleme nu are aceasta versiune de masina daca se ingrijeste la timp si intocmai ca la carte

                      stie cineva de unde pot procura un creion corector ptr vopsea -rosu passion?
                      Last edited by sgvistul; 6 June 2011, 14:43. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • #26
                        dar ce pateste fulia ? ori ai axul stramb? este ilogic s-o schimbi de atatea ori

                        Comment


                        • #27
                          creion corector ptr vopsea -rosu passion?
                          - uite aici:http://www.sonax.store.ro/sonax.php?id=1057
                          Last edited by Hector2; 6 June 2011, 16:14.

                          Comment


                          • #28
                            Originally posted by terran75 View Post
                            Casetele de directie la PH2 cad din cauza ca au scos de pe ele bara stabilizatoare si tot socul primit la gropi i-l asimileaza caseta de directie prin capetele de bara ale directiei. Nici eu nu am bara stabilizatoare si ma bate gandul sa-mi montez una de la dezmembrari avand in vedere ca se defecteaza asa usor casetele.
                            nu toate variantele au scoase bara stabilizatoare doar la varianta E0

                            Comment


                            • #29
                              98000 km si nu a cazut nimic, referitor la bara "stabila" dacia o monteaza ala'n'dala deoarece doi amici au achizitioant recent 2 mp3'uri 1.2 16v si 1.6 85 cp versiunea preferance si ambele au bara iar unt alt amic pe laureatul lui 1.6 din ianuarie nu are bara !!!!
                              Invingator nu este acela care are masina cea mai rapida, ci acela care refuza sa piarda !

                              Comment


                              • #30
                                cea mai mare problema dupa 90000km este pretul benzinei

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google