Ce Softuri/aparate De Navigatie Folosim?!!!!!!!!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ce Softuri/aparate De Navigatie Folosim?!!!!!!!!

    Salut.
    Am de curand un GPS StarGuide si folosesc softul IGO8
    Voi ce soft folositi si care sunt cele mai bune?
    Eu am fost multumit de al meudar vreau sa aflu mai multe pareri si opinii ale celor ce folosesc mai demult si mai des aceste sisteme de navigatie.
    Va multumesc anticipat pentru suportul acordat.
    Mentionez sunt utilizator de citeva zile,si nu ma pricep asa bine
    Numai bine.
    Attached Files
    Un Logan----YNG-----
    Numai bine.

  • #2
    Eu am un htc...si folosesc igo 2006,2008, Garmin, Sygic.

    Cand nu e bun unu, e bun celalalt
    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

    Comment


    • #3
      Eu asta folosesc, si foarte rar )
      Avantaju e ca daca treci a doua oara pe acelasi drum/ruta, ai sanse mult mai mari sa ti minte traseul.
      GPS-ul te invata sa fii ignorant, uituc, prostanac.
      Attached Files

      Comment


      • #4
        Eu folosesc Omnia + igo 2006 cu harti actualizate.merge brici...
        http://img94.imageshack.us/img94/4346/fanecl.gif

        Comment


        • #5
          eu folosest Wayteq N770 cu IGO 8.0 updatat la zi. merge fara probleme ( face mancare, bate cuie , ), am glumit
          si vreau sa-i dau dreptate si lui Octavian cu ce a zis mai sus.

          Comment


          • #6
            eu folosesc un Garmin nuvi 250 dar am si o harta in bord

            Comment


            • #7
              Originally posted by Octavian___31 View Post
              Eu asta folosesc, si foarte rar )
              Avantaju e ca daca treci a doua oara pe acelasi drum/ruta, ai sanse mult mai mari sa ti minte traseul.
              GPS-ul te invata sa fii ignorant, uituc, prostanac.
              Good point! Desi folosesc destul de des porcariile astea de GPS, iti dau dreptate 100% pentru ca din sutele de mii de km facuti in strainatate... nu cunosc decat drumul de la Nadlac la Budapesta in rest sunt in pom si pomul in aer (cred ca nici nu stiu sa mai citesc o harta!)!
              Anyway cel mai potrivit soft de navigatie pentru stilul meu este IGO 8.3xx.

              Comment


              • #8
                Originally posted by alex_comisaru View Post
                eu folosesc un Garmin nuvi 250
                idem. dar recomand igo si miomap, mai ales ca este foarte usor sa updatezi hartile, spre deosebire de garmin de exemplu.

                Comment


                • #9
                  smailo hd , iar ca soft de navigatie mireo blac nu stiu de care . harta este din noiembrie 2009 .

                  Comment


                  • #10
                    Igo 8 pe Lodestar A45BF (frate geaman cu Wayteq 920 BT).
                    Attached Files

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by Octavian___31 View Post
                      Eu asta folosesc, si foarte rar )
                      Avantaju e ca daca treci a doua oara pe acelasi drum/ruta, ai sanse mult mai mari sa ti minte traseul.
                      GPS-ul te invata sa fii ignorant, uituc, prostanac.
                      Salut.
                      Octavian,ai dreptate -dar uneori e mai comod si util sa mergi cu un ajutor de nadejde-GPS-ul.
                      Am folosit si eu de multe ori harta rutiera,dar merge mult mai bine un GPS,e mult mai exact
                      Numai bine.
                      Un Logan----YNG-----
                      Numai bine.

                      Comment


                      • #12
                        Normal ca nu compari harta - pe care tre sa te uiti/studiezi, sa calculezi tu ruta, variante, distante etc - cu gps-ul care iti spune ca la gradinita tot ) .
                        In orase mari unde efectiv n-ai habar unde esti si tre sa ajungi la o adres clara e f util.
                        Dar asa prin tara...cam fara rost.

                        Eu am fost nevoit a folosesc minunea gps de vreo doua ori (adica cand a fost musai!) in Oradea unde nicicum n-am reusit sa dau de o firma si in Germania - Munchen, fara gps o beleam rau ))

                        PS: cand merg pe dincolo am o foaie pe care mi-am notat orasele mari pe langa care trec si in dreptul sagetilor frumos desenate trecut drumul/autostrada luate dupa studiu riguros cu harta in fata (Arad - Olanda/Herleeen spre exemplu), deci sunt mai de old fashion ca sa zic asa.
                        Last edited by Octavian; 17 April 2010, 09:14.

                        Comment


                        • #13
                          Eu folosesc WeTravell, este un program Java gratis pentru telefoane mobile cu modul GPS incorporat, harta Romaniei are undeva pe la 300 mb se pot adauga tot felu de add-on-uri , diferite voci pentru navigare , avand in vedere ca este un programel java este destul de complex si merge f bine.Cel mai important foloseste adaptorul GPS intern si nu A-GPS-ul care face trafic de date in retea pentru pozitionarea pe glob folosind celulele din reteaua GSM, dureaza un pic mai mult pana se conecteaza (maxim 5 minute) dar isi face treaba. Il folosesc cu un Sony Ericsson C905 iar inainte l-am folosit pe un LG GT505 si a functionat perfect .
                          sigpic

                          Comment


                          • #14
                            Salut.
                            De citeva zile folosesc si softul igo Amigo cu harti mai noi decit ce aveam pina acum
                            Sunt multumit
                            Numai bine.
                            Un Logan----YNG-----
                            Numai bine.

                            Comment


                            • #15
                              Salut.
                              Nimeni NU mai foloseste GPS-ul?
                              As dori si eu citeva programe(folosesc igo my way si igo amigo)dar mai vreau si alte programe,cine ma poate ajuta?
                              Numai bine.
                              Un Logan----YNG-----
                              Numai bine.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google