Ce telefoane aveti?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pentru vorbit ca telefon ma mandresc cu un Samsung Galaxy Ace Plus, iar pentru alte nazdravanii, legate de internet si care au legatura cu internetul, am un Samsung Galaxy SII....
    passion 1.5 DCi

    Comment


    • Buna tuturor.
      Detin un nokia 6300 de aproape 5 ani si acum as vrea sa-mi cumpar un smartphone.
      Apelez la voi pentru ca vad ca aici sunt cativa colegi foarte priceputi la telefoane.
      Nu vreau sa dau mai mult de 500 de lei pe telefon si vreau neaparat unul nou.
      Din ce am citit pana acum pe net, m-am cam hotarat sau la Samsung wave y care ajunge pe la 430-450 de lei sau la Samsung galaxy mini 2(pe care il pot lua la fidelizare cam 460 de lei).
      Stiu ca nul e cu sistem de operare Bada si unul cu Android, ma atrage mult laudata stabilitate a sistemului Bada, insa ma atrage si gama larga de aplicatii de la Android.
      Care ar fi parerea voastra intre cele doua?
      Multumesc!

      Comment


      • Android, clar!
        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

        Comment


        • clar android, ai mult mai multe aplicatii, posibilitate instalari unui custom rom si multe altele
          sigpic

          Comment


          • Multumesc!
            Cam asa ma gandeam si eu.......
            Initial m-am dus si eu direct la android, insa pana in 500 de lei erau doar galaxy y si galaxy pocket, care sunt destul de slabute fata de wave y(ecran mai mic, rezolutie mai mica, performante mai slabe). De asta apelasem la varianta cu SO Bada.
            Acum insa mi-a aparut ocazia asta cu oferta la mini 2 si mi se pare mult mai ok.
            Ce-mi puteti spune despre asa-zisa instabilitate a SO-ului Android?
            Trebuie sa ma obisnuiesc cu gandul ca voi avea crash-uri, restartari si blocari ale telefonului in mod regulat sau e doar folclor?
            Poate are vreun coleg modelul asta si imi poate spune cam la ce sa ma astept....
            Pe mine ma intereseaza in primul rand ca telefon(semnal bun, calitate cat de cat buna a convorbirii), insa si un internet (doar wi-fi, nu am de gand sa le platesc celor de la telefonie bani grei pe 3g, cand se gaseste wireless mai peste tot), un filmulet, o muzica, jocuri, etc.....
            Cam la ce pot sa ma astept din punctul de vedere al bateriei?
            Pentru mine 2-3 zile ar fi decent.
            Last edited by mariusnicolae; 20 October 2012, 20:13.

            Comment


            • eu pe wildfire am custom rom cm7, versiunea stabila fara bug.uri bazat pe android 2.3, daca iei telefonul si face figuri sistemul te ajut sa.l schimbi!
              sigpic

              Comment


              • La o baterie de smartphone mai mult de 2/3 zile sa nu te astepti ca tine...
                Mergi pe Mini 2 iar in legatura cu crash-uri si restarturi nu stiu ce sa zic...mi se intampla cateodata sa ma trezesc ca imi cere codul pin (am mini 1) dar...
                Sau uita-te dupa Galaxy Ace la ce pret il poti lua...
                I changed her oil , she changed my life
                sigpic

                Comment


                • Am inteles....
                  Multumesc colegilor care m-au ajutat!

                  Comment


                  • Problema cu restartarile, crash-uri, etc la android am avut-o si eu inainte de a cumpara un telefon cu acest sistem de operare. In prezent am doua Galaxy S 2 unul cumparat de nou de la vodafone prin aprilie daca nu ma insel cu android 2.3.5 care a fost super stabil. Inca de atunci Vodafone avea si 4.0.3 pentru S2 dar erau multe pareri cum ca dupa update telefonul poate avea probleme si am ezitat. Am ales sa-i instalez ICS acum doua luni (cu inima indoita). Surpriza a fost mare, telefonul fiind imperial si cu 4.0.3 iar de o saptamana si-a facut update la 4.0.4, la fel, se misca si raspunde la comenzi extrem de bine. Nu s-a blocat niciodata, nu s-a restartat niciodata nu mi-a facut ABSOLUT nici o prostioara (si il frec de il gasesc dracii, inclusiv pe jocuri). Celalalt S2 il am de fo' luna sau doua, e luat de nou, la liber, prin mai-iunie de un prieten si a ajuns la mine. Asta are 4.0.3 si se misca bine si el, fara buguri sau alte prostii. Am avut si Galaxy S Plus, care ma dezamagit (un telefon slab, se restarta, se aprindea singur, se bloca, se inchidea in convorbire...intr-un cuvant PRAF!). Eu sunt foarte multumit atat de android cat si de Galaxy S2, telefon care ma facut sa-l ador in conditiile in care vroiam sa fac greseala sa cumpar iphone 4s (eram speriat din cauza problemelor avute cu s plus).

                    Comment


                    • Eu nu am avut niciodata probleme de nici un fel cu Android 2.3.5 ; 2.3.6 si acum sunt pe Android 4.0.3.
                      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                      Comment


                      • Dark, tu nu ai 4.0.4?

                        Comment


                        • Raus !
                          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                          Comment


                          • Eu am un Samsung Galaxy Nexus cu android 4.1.1 Jelly Bean. Functioneaza perfect

                            Comment


                            • eu am un samsung S5610 silver de 5mpx.

                              Comment


                              • Samsung Galaxy Ace Plus

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google