Ce Tip De Ulei Folositi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Loganezu View Post
    Da... la Car... au un singur ulei Mobil1 5w30 ESP Formula, bidon cu dop verde - nu cred să fie original....- la 149 lei..... Si daca ar avea ceva "bunătăți".. l-au afișat cu 20% mai mult ca să aibe de unde scădea...tehnici românești....
    Restul: ceva anvelope amețite, huse și alte nimicuri pe care oricum lumea nu dă 2 bani....

    Și te rog nu ne mai induce în eroare : nu orice produs auto, ci anumite produse auto.... alea care nu le mai trebuie și nu au vânzare...
    Lucrezi la ei... sau de ce ne pui degeaba pe drumuri ?!!!
    Nu lucrez la ei, undeva lucrez si eu, ca sa-mi platesc netul sa ofer informatii unora ca tine, intelegi...

    La Iasi sunt pe raftul de uleiuri, Mobil1 0w40 la 50 lei/litru, cu reducere iese 40 de lei litrul, sunt sigur ca tu il poti cumpara de la coltul strazii cu 30 lei/litru, ca pe net nu e la 40 lei litrul decat daca iei bidon de 4 litri.
    Mai sunt noile Elf, si Mobil 1 5w30 amintit de tine-sigur e contrafacut? l-ai gustat?
    Aral mai era.
    Eu spun ca daca nu te interesa, nu te bagai ca musca sub coada vacii si lasai oamenii sa fie pusi pe drumuri de catre mine. Oricum, Carrefour ofer, cine vrea cumpara, cine nu, nu. Nu-si face reclama pe forum Logan, prin vocea unui user, pe un topic plin de subiectivisme.
    Hai pa!

    Și te rog nu ne mai induce în eroare : nu orice produs auto, ci anumite produse auto.... alea care nu le mai trebuie și nu au vânzare...
    Hai sa traduc: TOATE PRODUSELE AUTO! E scris mare la toate rafturile. Oferta SE cumuleaza si cu alte promotii.

    -20% la toata gama auto
    Last edited by mr.K; 6 July 2014, 21:12.

    Comment


    • Uite am fost eu acum in Carrefour din Braila , si intradevar se ofera reducere 20% la toata gama de uleiuri auto , eu am luat un ulei de scuter : Mobil Extra 4t care-l stiu ca e normal la un pret de 35 de lei , iar acum am dat pe el cca. 27 de lei. Asa ca e binevenita aceasta reducere din carrefour.

      P.S. Toate uleiurile sunt reduse cu 20% chiar daca pe eticheta unora nu se specifica acest lucru , veti constata ca la "casa" sunt la pret redus.
      sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

      Comment


      • Originally posted by Loganezu View Post
        Salutare Iancule !

        Parcă ai vorbi despre vinuri: DOC, DOCC, etc...!!!
        Urmărind posturile tale- căci nu degeaba ai rang "p'acilea", vreau să-ți pun o întrebare: tocmai mă hotărâsem să trec și io la dci-ul meu pe ELF sxr -căci așa spuneai că e bun-, când colo -hopa- aflu că ai pus Ravenol, din cauza originii sale...controlate. Cu originea -eu iau de bună treaba, căci DE e DE. Dar cu treaba care și-o face.... Elful SXR nu și-o face ?!!
        Ai pus SSL 0W40 de la Ravenol: de ce ai ales un 0W40 fata de un 5w40? De VSI sau VDL 5w40 ce parere ai ptr dci ....
        De VSI in 1.5 dci iti pot spune in aprox. 1 an. Fratele-meu are in dci-ul lui. Dar de prea putin timp pentru concluzii.
        Din ce am auzi in cei 2000-3000km de cand il are in motor ... inca ii merge masina ...

        Comment


        • După ce am citit postul tău, am verificat apoi pe net, mi-am pus cr in masina si am fost in Carr... La reduceri avea doar Castrol Magnatec, ceva Total nu stiu cum ...iar la Mobil -doar ala cu dop verde... L-am intrebat pe tipul de la raft și mi-a zis ca nu toate uleiruile au reducererea asta de 20%... asa ca m-am carat acasa....
          Asta aici la noi in Togo... probabil fiind o republica sud-africana sunt alte politici... habar nu am !

          Am rugamintea sa vorbesti frumos pe forum ca altfel iti intra musca aia de sub coada vacii fix intre felinarele alea de 5 stele ....de aici din Togo pana la Iasi !!!!
          La masina ma refeream evident !!!

          Cu mr. KK !
          Last edited by Loganezu; 7 July 2014, 00:41.

          Comment


          • Tu cu cine vorbeai acum ?!

            Comment


            • Uite am fost eu acum in Carrefour din Braila , si intradevar se ofera reducere 20% la toata gama de uleiuri auto , eu am luat un ulei de scuter : Mobil Extra 4t care-l stiu ca e normal la un pret de 35 de lei , iar acum am dat pe el cca. 27 de lei. Asa ca e binevenita aceasta reducere din carrefour.
              P.S. Toate uleiurile sunt reduse cu 20% chiar daca pe eticheta unora nu se specifica acest lucru , veti constata ca la "casa" sunt la pret redus.
              Vorbea singur, daca 2 persoane ii spun ca e oferta la toate produsele auto, uleiuri, ceara, lavete, odorizante (lucru probat de mine personal), el Batman, nu si nu.



              Cu mr. KK
              Pofta buna!


              Asta aici la noi in Togo...
              @Loganezu, pune varsta reala pe forum si locatia de asemenea, sa fii conform regulamentului.
              Last edited by mr.K; 7 July 2014, 08:17.

              Comment


              • Originally posted by Loganezu View Post
                Salutare Iancule !

                Parcă ai vorbi despre vinuri: DOC, DOCC, etc...!!!
                Urmărind posturile tale- căci nu degeaba ai rang "p'acilea", vreau să-ți pun o întrebare: tocmai mă hotărâsem să trec și io la dci-ul meu pe ELF sxr -căci așa spuneai că e bun-, când colo -hopa- aflu că ai pus Ravenol, din cauza originii sale...controlate. Cu originea -eu iau de bună treaba, căci DE e DE. Dar cu treaba care și-o face.... Elful SXR nu și-o face ?!!
                Ai pus SSL 0W40 de la Ravenol: de ce ai ales un 0W40 fata de un 5w40? De VSI sau VDL 5w40 ce parere ai ptr dci ....
                Pune Elf cu incredere.
                De ce am ales Ravenol?
                Am mai spus. Pentru ca voiam un ulei full syntetic; s-a nimerit sa fie Ravenol.
                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                Comment


                • Asa ca sfat de bun simt, cand ai diesel, nu e neaparat cel mai folositor lucru sa intrebi un coleg care are benzinar, cu ce ulei s-a comportat cel mai bine masina lui (pe benzina).
                  Zic si io, nu dau cu parul...

                  Comment


                  • dar pot sa confirm eu ca dieselul se simte ca pestele in apa cu elf evo sxr 5w40.

                    Comment


                    • Urmărind posturile tale- căci nu degeaba ai rang "p'acilea",
                      Tu n-ai rang, parerea ta nu se ia in considerare.
                      Acum am inteles de unde auzisera unii ca era la Car..un singur ulei.
                      Da... la Car... au un singur ulei Mobil1 5w30 ESP Formula, bidon cu dop verde - nu cred să fie original....- la 149 lei....
                      Atata aparea pe site.
                      Lasa pe noi grija cumparaturilor tale. Ca e vorba de un frigider sau un televizor, detergenti, sau produse pentru bebelusul tau, le gasesti pe toate pe carrefour.ro. Alatura-te comunitatii de clienti multumiti Carrefour! Click-click si produsele noastre de calitate ajung la usa ta.

                      Din fata monitorului contrazici lumea care a fost la Carrefour, ca nu e nimic pe raft decat Mobilul ala. Si mai interesant, din poza de pe monitor, iti dai seama si ca e fals uleiul. Talent sau ce?
                      Last edited by mr.K; 7 July 2014, 10:25.

                      Comment


                      • Originally posted by Loganezu View Post
                        Ptr. tine special asta e cel mai bun ulei:


                        Vezi ca cu atitudinea asta de kkt n-o sa faci prea multi purici p-aci. Iti urez bafta!


                        @mr.K,
                        lasa-l, lucreaza la cora omu'
                        Last edited by Kojak; 7 July 2014, 10:34.

                        Comment


                        • Originally posted by Ampt View Post
                          @PRESTIGE: Şi înainte ce ulei de motor ai avut?
                          La revizia trecuta au pus Dacia Oil. Mecanicul care a lucrat la masina mi-a zis ca este acelasi ulei, dar cu alt ambalaj...
                          MY CLA

                          Comment


                          • Dacia Oil

                            Am folosit numai Dacia Oil, pe care l-am schimbat la fix un an de zile si un rulaj cuprins intre 3000 - 8000 Km.

                            Acum am depasit pentru prima data un an de zile dar am kilometrii putini, aproximativ 3000.

                            Logan 1.4 MPI Ambiance
                            an de fabricatie 2007 - februarie
                            26 220 Km

                            Comment


                            • Originally posted by PRESTIGE View Post
                              La revizia trecuta au pus Dacia Oil. Mecanicul care a lucrat la masina mi-a zis ca este acelasi ulei, dar cu alt ambalaj...
                              L-a gustat?

                              Asta e din ciclul: stie mecanicosu' ... deci e adevarat.

                              Comment


                              • Originally posted by mitosu View Post
                                LM top tec 4100 5w40, cam vascos pentru "drujba" mea.

                                Din catalog inteleg ca top tec-ul e indicat pt diesel ( C3 ) , poate asta ar fi explicatia
                                Last edited by Cristin_M; 7 July 2014, 11:58.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google