Ce Tip De Ulei Folositi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by mr.K View Post
    Cel putin cel produs in 21 iulie 2014 are doar 9 luni.
    Eu unul am luat
    Din lotul ala am luat si eu. Si as fi luat chiar si din mai 2014.
    Mai exista, sau au existat cand am luat eu in iarna, si loturi din sept. 2013...eu zic ca nici cu al nu tuseste motoru'...sau?
    N-am vazut pana acum la ei loturi mai vechi de 1.5-1.6 ani, cel putin nu la uleiul asta.

    Comment


    • Ma bucur ca voi gasiti prin Carrefour M1 NL cu data : 2014 dar eu in Braila numai vechituri am vazut pe raft pentru acest ulei.
      Last edited by prometheus; 24 April 2015, 09:24.
      sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

      Comment


      • @prome, am inteles ca vii des prin Buc, chiar si prin Berceni.
        Ce te opreste sa dai o fuga la carfuru de la grand arena si sa-ti iei niste bidoane?

        Comment


        • Pe la sfarsitul Sapt. viitoare mai vin prin Buc. , poate mai gasesc si atunci.
          Oricum cam tre sa-i fac un schimb de ulei , il fac singur , voi pune Mobil1 NL , filtru de ulei fie de origine fie Mann , filtru de aer si sanatate.
          Last edited by prometheus; 24 April 2015, 09:29.
          sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

          Comment


          • Io merg pe Mahle sau Knecht atat la filtrul de aer cat si la ala de ulei.
            Uleiul il mai tin in motor pana prin iunie cand (estimez) ma apropii de 14-15.000Km cu el.

            Comment


            • Originally posted by mr.K View Post
              ...........
              Sunt loturi produse in 2014 mai si iulie.
              ............... sper sa nu crape motorul, daca n-a crapat nici cu M1 0w40 vechi de 2 ani la alte schimburi.
              Poate sa fie pe raft si din 2013, n-are nici pe naiba.

              Cum spui, nu e produs lactat..si pateul are termen de valabilitate vreo 3 ani

              Comment


              • Eu o sa bag in motor ulei din sept 2011 cat de curand. Sa imi fac griji?

                Comment


                • Cam ar trebui sa-ti faci.
                  sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                  Comment


                  • Originally posted by madhorsefuzzy View Post
                    Eu o sa bag in motor ulei din sept 2011 cat de curand. Sa imi fac griji?
                    Te uiti si tu dupa ce-i desfaci dopu', daca "a facut floare" uleiu', evental il si degusti sa-i simti buchetu'.
                    Last edited by Kojak; 24 April 2015, 13:43.

                    Comment


                    • "Sa imi fac griji?"
                      Daca a fost pastrat in ambalaj original, nedeschis nu-ti face nici cea mai mica problema !

                      Comment


                      • colegu' era ironic...

                        Comment


                        • Si vinul are termen de valabilitate ....
                          Valvoline asa scrie , Mobile asa scrie s.a.
                          repet : pentru ulei inchis in ambalaj original.

                          Comment


                          • pai, sa rastoarne bidonul sa vada daca are depuneri pe fund.

                            Comment


                            • Termenul de valabilitate e de obicei de 5 ani.
                              La 5 ani si o zi, probabil ca uleiul se face ciorba...
                              Am mancat eu in armata conserve si ciocolata la limita expirarii si n-am avut nimic, asa ca in motor as pune Mobil1 expirat de 2 ani daca mi l-ar da cineva la pret bun.

                              Pe de alt aparte, daca nu va place Mobil1 0w40 vechi de un an la 35 lei/litru, mergeti la reprezentanta ca gasiti Dacia Oil la "doar" 40 de lei litru. Sunt sigur ca ala e produs cu 2 zil ein urma.
                              Last edited by mr.K; 24 April 2015, 14:36.

                              Comment


                              • Deci am lamurit si problema asta.

                                Voi ma tot bateti la cap cu Mobil 1 NL 0W40. Eu tot o tin cu Ravenol. Hmmmmm ...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google