Ce V-ati Cumpara Dupa Logan?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Eu am postat aici,ca la mine nu am cu cine sa vorbesc,cred ca pana la urma vin si intalnirile voastre,cand pot.
    LOGAN--> <--TOYOTA

    Comment


    • #17
      Am condus un Ford Fiesta diesel cam 2000de km ,Ford Focus 1 diesel cam 100 km ,iar pe cel nou Focus 2 1,6 numai cativa km prin oras .Ma declar super multumit de Ford daca e sa fie sa pot schima masina ar fi Ford normal.

      Comment


      • #18
        Originally posted by laur200445 View Post
        Golf V ,motor 1.6 16 v.
        Buna alegere,sau ai putea sa alegi un Golf V GT sau GTI si am inteles ca din 2009 se lanseaza noul Golf VI

        Comment


        • #19
          Originally posted by dan.Gutu View Post
          Eu am postat aici,ca la mine nu am cu cine sa vorbesc,cred ca pana la urma vin si intalnirile voastre,cand pot.
          Dane, tata, la noi esti binevenit 24 din 24 de ore si 7 zile din 7.
          Chiar ar fi super sa vii odata la noi la intalnire. Facem cheta pentru benzina. Remarca mea nu era pentru tine, stai linistit. Stii pentru cine.....

          Comment


          • #20
            Originally posted by HHO_PRIMO View Post
            Nu am atins, dar as vrea sa ating... Daca ai avut ocazia sa conduci asa ceva te rog impartaseste-mi si mie ce ai simtit... As vrea din tot sufletul sa simt cum se misca ce simti si ce gandesti in acel moment dar SAAB-urile le-am atins pe ambele si am stat in ambele (in reprezentanta la TM) dar din pacate n-am avut ocazia sa le conduc... "tu m-ai intrebat ce mi-as cumpara" asta ar fi unul din baturile mele fie el nou sau vechi!!!

            Sincer dupa ce am condus o clasa S, nimic nu a mai fost la fel. A fost ca in relica aceea celebra...Sa vezi parisul si dupa aia sa mori. Asa a fost si cu mine. Sunt fan declarat Mercedes Benz. Fan al clasei S, chiar. Peste timp am avut aceeasi senzatie. Cand am fost la timona unui vas. M-am simtit la fel, ca atunci cand am condus un S. Mare si sigur, in doua cuvinte.

            Comment


            • #21
              Originally posted by SUPERCAR View Post
              Buna alegere,sau ai putea sa alegi un Golf V GT sau GTI si am inteles ca din 2009 se lanseaza noul Golf VI
              NU stiu exact diferenta intre GT si GTI..Oricum GTI e prea scump, cred ca 1.6 e suficient.

              Comment


              • #22
                Originally posted by lupulucian View Post
                Pe Galati? Te-ai ratacit cumva prin est? Esti in Galati prietene, orasul ala cu faleza.
                mii de scuze ...Nu am vazut ca e pt galati . Inca o data sorry ......Neatentia e de vina
                sigpic

                Comment


                • #23
                  @Nikolas_bnm noul ford focus varianta facelift este nemaipomenit....L-am condus acum vreo 2 saptamani motorul de 1.6 115 cp daca nu ma insel...Deci masinuta aia sta nemaipomenit in curbe...Nu se compara cu renault,citroen,dacia,vw golf,vw passat masinile astea le-am condus de restul nu stiu dar e o senzatie ok la volanul unui ford...Nu degeaba a luat premiu 1 pentru cea mai buna tinuta de drum la clasa compacta

                  off toppic

                  nu stiu de ce o dati atata cu vw....Este depasit de mult de ford....Comparati passsat cu mondeo....Sau golfu cu fordu ....I-a dat clasa fordu numa noi romanii suntem bolnavi depa vw

                  Comment


                  • #24
                    Dannyel87 eu cand am zis ca as vrea vw nu am zis din motiv ca sunt un roman bolnav cum zici tu mai sus , ci din simplu fapt ca`mi place cum arata, confortu` care`l ofera, si bine`nteles siguranta. Daca tot atat esti fan inrait ford ia`ti ford

                    Comment


                    • #25
                      Dannyel87 - daca tie nu iti place, nu inseamna ca suntem toti bolnavi pentru ca suntem romani si fani VW. Pastreaza pentru tine replicile astea.

                      Comment


                      • #26
                        Un alt Logan...Sau poate un SUV de la Dacia.

                        Comment


                        • #27
                          Am condus ford focus benzinar 1.6-115cp. Prestige-ul lui mareom il mananca pe paine. Fordul se tine bine pe viraje si atat. Nu vorbesc de plasticele din inetrior, care sunt execrabile. La fel de tari ca ale loganului. O masina ca nu-si merita banii, parerea mea.
                          si ca sa fiu on-topic: subaru legacy.
                          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                          Comment


                          • #28
                            Fiecare cu parerea lui.
                            Daca ne luam masina numai de liniute e ok atunci, un Prestige si gata. Si nu mai conteaza cum sta una pe drum la 160 si cum sta cealalta...
                            Dar daca tu spui ca plasticele din Focus (cel putin facelift) sunt execrabile, atunci nu stiu ce spui de plasticele de pe Logan.

                            De o luna am in ograda un Focus (facelift) de 1.6 benzinar.
                            Inca nu l-am studiat totul lui tot, dar la cat am apucat sa ma uit, iti spun ca nu se compara cu un Logan mai la nimic (inafara de performante, liniute alea alea).
                            Incerc sa fiu cat mai realist, dar pur si simplu nu prea trebuie comparate masinile astea. Eu nu prea am gasit nimic in comun, nici la vant, nici la zgomote, nici la finisari, nici la tinuta de drum...
                            Astea sunt cateva poze facute pe intuneric, e plastic ca si la alte masini cu pretentii, dar e bine finisat, aproape ca la Golf.

                            Una face 10000 si alta 15-16000. Sunt niste preturi reale si diferenta se regaseste mai la toate aspectele.
                            Si plasticul de bord stai linistit, e ceva mai bun calitativ.
                            PS: eu mi-as lua un BMW 320d (asta, ultimul...)
                            Attached Files
                            Last edited by Octavian; 26 May 2008, 15:13.

                            Comment


                            • #29
                              Eu nu mi-as lua ford. Am visat la un focus tdci 110cp pana am condus unul. Arata bine, trage bine, dar la atingere, tot low-cost e...Fir-ar...Crede-ma, nu vrei sa afli parerea mea publica despre plasticele din logan. mi-as lua ban de la xp instant.
                              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                              Comment


                              • #30
                                Cu siguranta nu masina Franceza sau Italiana, desii nu stii unde te duce viata. Am zis ca nu cumpar Logan pt nimic in lume si iata-ma, "mandru" popesor de asemenea "bijuterie". CATEGORIC masina GERMANA!!!
                                Daca aveti moderatori scapati de ai si daca nu aveti sa nu va luati

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google