Ce V-ati Cumpara Dupa Logan?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Intr-adevar nu se compara Focusul nou cu Loganul la finisare, zgomot etc. Dar in schimb la tinuta de drum si motorizare Seba are dreptate ca mananc pe paine orice Focus vreti voi (in afara de ST). Cand vorbesc de tinuta de drum fac comparatie intre Loganul MEU si Ford.

    On topic: Visez la BMW (seria 3, 5 sau X5) pentru calatorii si la Subaru STI pentru distractie si pentru chestii inconstiente dar realist fiind dupa Logan mi-as lua Octavia II sau chiar un Ford Mondeo TDCI modelul nou. Oricum mai am vreo 2 ani de omorat GZB-ul
    sigpic

    Comment


    • #32
      Probabil tot un Logan 1.6 16v

      Comment


      • #33
        1. Saab Aero
        2. Volvo S80
        Asta e visul meu, normal, cu cele mai mari motoare din gama. Logic, nu? Doar e un vis inca... La fel cum a fost si permisul+masina acum 3 ani.
        GL-22-TOF

        Comment


        • #34
          mareom chiar aveam pretentii de la tine. Sunt convins ca ai condus multe masini , sper.
          Proprietari de Golf recunosc ca la tinuta nu se pot tine de un Focus (cunosti sist. De suspensie de pe Ford).
          Sa-mi spui tu mie ca un Prestige stock mananca pe paine un Focus stock la tinuta, ca din nou imi dau demisia.

          Si Seba daca tu spui ca tot low cost e un Focus la plastice, ok asa sa fie...Poate nu stiu eu bine categoriile.
          Atunci un Golf V cum e?
          Last edited by Octavian; 26 May 2008, 23:25.

          Comment


          • #35
            Golf V e o masina care se intinde pe o gama larga de preturi, motorizari si dotari!La Focus nu e chiar asa...Doar ST-ul ce e mai valoros atat ca pretz cat si motorizare/dotari!Daca vrei sa alegi o masina asemanatoare lui Focus , este C4, Kia Ceed, Hyundai i30 s.A.M.D
            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

            Comment


            • #36
              Probabil tot un logan la care sa nu zdrangane plasticele, cu tabla mai buna etc si sa fie serviceuri bune .. Deci o toyota avensis )
              sigpicMy ride

              Comment


              • #37
                Originally posted by dannyel87 View Post
                @Nikolas_bnm noul ford focus varianta facelift este nemaipomenit....L-am condus acum vreo 2 saptamani motorul de 1.6 115 cp daca nu ma insel...Deci masinuta aia sta nemaipomenit in curbe...Nu se compara cu renault,citroen,dacia,vw golf,vw passat masinile astea le-am condus de restul nu stiu dar e o senzatie ok la volanul unui ford...Nu degeaba a luat premiu 1 pentru cea mai buna tinuta de drum la clasa compacta

                off toppic

                nu stiu de ce o dati atata cu vw....Este depasit de mult de ford....Comparati passsat cu mondeo....Sau golfu cu fordu ....I-a dat clasa fordu numa noi romanii suntem bolnavi depa vw
                Ma daniele, inseamna ca tu nu ai condus RENAULT CLIO III, sau RENAULT LAGUNA III, ca despre Megane nu zic nimica, nu am avut ocazia sa ma car cu vreunul... Compari tu FORD cu RENAULT? MARE GRESEALA...

                Comment


                • #38
                  Singurul lucru pe care pot sa vi-l spun, este ca cel mai mult mi-as dori sa-mi cumpar un Fiat Coupe, imi place la nebunie masina aia, inainte, dupa sua in acelasi timp cu loganul
                  Anunturi auto

                  Comment


                  • #39
                    Ma bucur ca pe aici mai sunt si oameni care fac referire si la japoneze.Din punctul meu de vedere,sunt cam demult peste nemti,chiar daca majoritatea nu vor sa recunoasca asta.Revenind la topic: honda crx

                    Comment


                    • #40
                      Depinde si de banii de care o sa dispun ( eu si familia ) dar sincer tot pe Dacia as merge.Pret mic, fiabilitate ok + este o masina buna pt deplasari din pct A pana in pct B. Marca mea preferata este Audi la care o sa visez toata viata . Dar suntem tineri avem toata viata inainte nu se stie ce o sa ne rezerve viitorul. Sa auzim numai de bine !
                      Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

                      Comment


                      • #41
                        Salut!
                        Cred ca as inclina catre un Megane Sedane de 1.6 16v (pe care l-am condus si mi-a placut) sau un Peugeot 407 tot pe benzina.
                        Insa masina mea de vis ar fi un BMW seria 3 sau 5 care e destul de scumpa acum....Vorbind de masini noi, desigur.

                        Comment


                        • #42
                          Golf V R32 ( imi place la nebunie masina asta,si sper sa nu dureze prea mult pana o si achizitionez) si nu coupe,ci 4 usi.
                          Attached Files
                          sigpic

                          Comment


                          • #43
                            Toata lumea renunta la logan din cate vad, eu iau in calcul si face lift-ul logan.
                            Astra J 1.4T 140cp Enjoy Power Red

                            Comment


                            • #44
                              Originally posted by adu89 View Post
                              Ma bucur ca pe aici mai sunt si oameni care fac referire si la japoneze.Din punctul meu de vedere,sunt cam demult peste nemti,chiar daca majoritatea nu vor sa recunoasca asta.Revenind la topic: honda crx
                              i got it

                              Comment


                              • #45
                                Ford Focus sau Mondeo, Honda Civic sau Acord, Mazda 3 sau 6 ...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google