Ceasuri Logan Cu 10 Nivele Ale Luminii

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ceasuri Logan Cu 10 Nivele Ale Luminii

    facea cineva din pitesti asa ceva, din pacate nu mai dau de el, schimbai nivelul luminilor din bord prin apasarea butonului existent in bord, cum se face asta? trebuie sa stie cineva...
    sigpic

  • #2
    vrei cam multe de la butonul ala de pe tabloul de bord )
    cumpara un montaj de gata cu led rgb il desfaci iti lipesti led rgb in tabloul de bord conectezi ledurile la montajul cu pricina si te-ai ales cu iluminare rgb
    Last edited by romeo-alex; 1 April 2013, 22:52.

    Comment


    • #3
      nu vreau multe, nu e imposibil, am vazut la colegul savoiu de exemplu, deci se poate, cu modul rgb...deocamdata nu...
      deci, ma/ne ajuta cineva?
      sigpic

      Comment


      • #4
        e cea mai simpla solutie de iluminat cu rgb ce ti-am zis eu ,la tine faptul ca nu te ''prinde'' electronica ti se pare complicat
        analizeaza ce am zis siai sa te convingi
        trebuie sa fii atent doar la leduri sa fie lipite corect

        Comment


        • #5
          Pai daca nu vrea rgb inseamna ca vrea sa regleze intensitatea luminii.
          I HAVE A !sigpic
          fara linkuri externe in semnatura

          Comment


          • #6
            Originally posted by romeo-alex View Post
            e cea mai simpla solutie de iluminat cu rgb ce ti-am zis eu ,la tine faptul ca nu te ''prinde'' electronica ti se pare complicat
            analizeaza ce am zis siai sa te convingi
            trebuie sa fii atent doar la leduri sa fie lipite corect
            pai pune o schema si cu montarea rgb.urilor, nu sunt eu foarte priceput, insa tot ce am facit la masina am facut singur, poti intra la my ride sa vezi...
            pana una alta astept sa apara cineva cu modificarea intensitatii!
            sigpic

            Comment


            • #7
              Originally posted by X@by View Post
              Pai daca nu vrea rgb inseamna ca vrea sa regleze intensitatea luminii.
              iei una bucata dimmer gata facut si il montezi ,tai alimentarile de leduri de pe palca de bord si consola si le legi la dimmer;
              daca vrea sa construiasca unul o poate face cu ''e555'' e cel mai ieftin si simplu de construit acel dimmer ;
              ca sa pun numai dimmer fara rgb ..... fiecare cu ideiile lui ...no comment

              Comment


              • #8
                cum se poate pune reglajul pe butonul din bord, o schema te rog!
                sigpic

                Comment


                • #9
                  nu stiu daca se poate cu acel buton care e pe placa
                  cu altul care are 2 trepte de apasare da te pot ajuta

                  Comment


                  • #10
                    ma gandeam sa.i anulez circuitul si sa.l las doar pt functia de dimer, ca oricum cu butonul de cb poti intra in kilometrajul partial, dar mi.am adus aminte ca butonul ala te ajuta sa intri si in diagnoza...
                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      salut, vezi ca free_fiber si-a facut ce vrei tu, vb cu el

                      Comment


                      • #12
                        am vorbit cu free_fiber, ma poate ajuta doar cumparand un modul de la el care sa faca treaba asta...care sincer sa fiu e un pic cam scump.
                        deci astept in continuare idei!
                        sigpic

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Anulare DPF
                        Politica de Securitate Google