Cei Mai Multi Km Facuti/vazuti Cu/la Logan DCI.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    E un taxiu la noi de 3 anisori diesel(65 cp) cu 280.000 km. A schimbat omu la timp toate consumabilele si injectoarele pe la 230.000 a spus el. Numai bine
    Ambition

    http://www.loganclub.ro/forum/golane...s-t2538p9.html

    Comment


    • #32
      1 an si 4 luni dci 70 38000 km fara probleme de nici un fel.

      Comment


      • #33
        Eu zic ceva mai sus si tot se continua...
        Ti se pare ca 38.000 km sunt multi?
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • #34
          Am lucrat eu pe un 1.5 dci din 2005 (65cp) avea 245.000km cand l-am lasat acum are vreo 250.000 stiu ca au fost schimbate consumabile ... + injectoarele odata
          masina mergea bine , chiar foarte bine tinand cont ca multi si-au batut joc de ea
          Its just a car ...

          Comment


          • #35
            Am masina de 2 ani si 4 luni. 36.000 Km. Am avut doua probleme pana acum:

            1. La 25.000 Km. Am ramas fara servodirectie. Problema minora: au trebuit refacute contactele electrice.

            2. La 30.000 Km. Am schimbat sonda marsalier (nu se mai aprindea becul pentru semnalizarea mersului inapoi).

            Acum mai am o mica problema: S-a ars ledul de la butonul de actionare geam sofer.

            In rest totul este OK.

            Comment


            • #36
              Sunt foarte multi km aia 36.000...
              Tu vezi bine sa citesti mai sus?
              Cel mai nou proiect auto din România!
              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

              Comment


              • #37
                La dci 320000 km e record,pina acum cine a vazut mai mult

                Comment


                • #38
                  Ce E Mai Bun Diesel Sau Benzina?

                  Comment


                  • #39
                    Citeste tu aici si poate o sa te lamuresti singur.
                    Cel mai nou proiect auto din România!
                    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                    Comment


                    • #40
                      Toate motoarele sunt bune atata timp cat le intretii corect si le folosesti normal
                      Citroen C4 Coupe 1.6 hdi 110 cp 2006 rouge lucifer

                      Comment


                      • #41
                        Salut baieti ,urmaresc de mult acest forum am citit foarte multe parerii si am ramas placut impresionat .
                        In legatura cu subiectul in discutie eu am logan 1.5 dci din februarie 2007 si pana acum am vreo 62.500 de km,parcursi in mare parte in afara bucurestiului si sunt foarte multumit de masina am mers la revizii la dacia pana la 30.000 km masina avea cam 1 an si 3 luni si de atunci imi fac singur reviziile .Pana acum am schimbat 2 becuri de far,releul de stop frana ,un bec pe spate tot de stop frana ,2 randuri de placute de frana pe spate uleiul si filtrele la 10 si 20 mii pt. Filtru motorina apropo de la 40.000 am schimbat uleiul merg cu mobil 1 acum si sunt foarte multumit fata de elf-ul recomandat de producator si care la 5000 de km numai avea nici un fel de vascozitate asta este foarte bun in schimb la 50.000 de km am schimbat si cauciucurile pe care eu le-am urat de la inceput mare firma kormoran (varza) de la cauciucurile astea avem si un uruit pe fata la banda de rulare acum am montat good year si sa schimbat cu totul datele problemei se cunoaste si la frane in comparatie cu kormoran care zbuaru pe deasupra asfaltului in fine merge loganu cu motorina daca nu alimentati din bidoane de la camioane si mai bagati din cand in cand si motorina mai buna totul este ok .Bafta si la mai multi km parcursi dragi colegi .Daca am gresit cu ceva imi cer scuze si astept mustrari pt. Ami indrepta greseala sau greselile ,salutare!

                        Comment


                        • #42
                          Poate ca nu e mult, dar in 3 ani 100000 km parcursi este ceva. Pe la 34000 am schimbat un set de injectoare - cele de fabriicatie delphi. Acum am cele de tip renault.

                          Comment


                          • #43
                            Salut, al meu a fost taxi din 1 aprilie 2006 pana pe 1 aprilie 2008 si are pe bord 120 000 km, fara probleme la motor, consumabilele schimbate, au fost schimbate bielete de directie, ambreiaj si 2 cauciucuri cand si-a terminat serviciul pe taxi ca erau jumatate de pret si manopera gratuita...

                            Comment


                            • #44
                              Originally posted by 11seb*dci View Post
                              Poate ca nu e mult, dar in 3 ani 100000 km parcursi este ceva. Pe la 34000 am schimbat un set de injectoare - cele de fabriicatie delphi. Acum am cele de tip renault.
                              Da aia de renault nu-s tot delphi???
                              I HAVE A !sigpic
                              fara linkuri externe in semnatura

                              Comment


                              • #45
                                Am mers vineri cu un logan dci care avea 93500km si zicea tipul ca e e multumit schimbase discurile, bieletele la 75000 si in rest consumabilele care se schimba in revizii.
                                Nu era multumit de greierasi si zicea el ca are ceva puncte de rugina.
                                Last edited by alex86; 25 October 2008, 20:02.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google