Centrare Capota Spate

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Centrare Capota Spate

    Buna ziua.
    Mergand pe drum de tara cu praf mult, am observat ca in portbagaj, imi intra si praf.

    Vreau si eu un sfat, cum pot centra mai bine capota spate, ca ma tot chinui de ceva timp si nu-mi iese. Praful cred ca intra prin spatiul dintre capota si bara, atunci cand e inchisa si pe lateral, intre capota si aripa.
    ...

  • #2
    Regleaza sistemul de zavorâre mai jos (cu torx de 20 parca) si astfel capota se aseaza mai strans pe cheder.
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • #3
      acest sistem e cel de sub luneta? in zona boxelor, sub acea plancarda, de alea zici?

      Comment


      • #4
        Prima data regleaza inchiderea din partea de jos. Daca nu ai ajuns la un rezultat, verifica aerisitoarele de pe aripi.Pentru a ajunge la aerisitoarele de pe aripi indepartezi mochetele din lateral.
        Attached Files

        Comment


        • #5
          Originally posted by VlaD2803 View Post
          acest sistem e cel de sub luneta? in zona boxelor, sub acea plancarda, de alea zici?
          Nu; e vorba de inchiderea din partea de jos. Nu umbla la bratele de prindere a capotei, daca aceasta e aliniata pe orizontal cu partea superioara a aripilor, ca iti faci singur de treaba.
          Poti verifica si cele doua aeratoare laterale, doar garniturile sa fie duse, pentru ca ele comunica cu exteriorul, doar intr-un singur sens; din interior spre exterior.
          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

          Comment


          • #6
            pai ai spus de sistemul de zavorare si nu stiu la ce te referi. Acea clema de metal in care se inchide portbagajul joaca, sus - jos. O tin lasata in jos ca atunci se inchide.

            La mine intra praful printre buza capotei si cheder.

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google