Ceruire Suplimentara Anicoroziva

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ceruire Suplimentara Anicoroziva

    Mi-ar permite la cerere sa aplic un tratament suplimentar anticoroziune(ceara,parafina) la service-ul Dacia si daca da,cam cat ar costa si cat dureaza.Mentionez ca am un kiss din ian 2008.
    KISS ,1.6 mpi , 90 de gloabe ... inviorate

  • #2
    Ptr 2008 nu trebuie

    Comment


    • #3
      De ce nu trebuie?

      Comment


      • #4
        Programul asta de ceruire se face la Loganurile fabricate pana in toamna lui 2006....Ce este fabricat DUPA, nu necesita operatiunea asta!
        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

        Comment


        • #5
          Se poate face si la masina ta, costa in jur de 700-1000 lei si dureaza 4-5 ore.
          Cel mai nou proiect auto din România!
          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

          Comment


          • #6
            Aoleoooo,atata banet,scump domnle scump,oricum multumesc ptr informatii Andrei.
            KISS ,1.6 mpi , 90 de gloabe ... inviorate

            Comment


            • #7
              Al meu este din 2005 , daca ma duc la sevice Dacia i-mi face ceruirea gratuit???

              Comment


              • #8
                Da, daca verifica si e nevoie.
                Cel mai nou proiect auto din România!
                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                Comment


                • #9
                  Originally posted by andrei View Post
                  Se poate face si la masina ta, costa in jur de 700-1000 lei si dureaza 4-5 ore.
                  de unde le scoti cu 4-5 ore?
                  vrei sa zici 20 min poate Am facut eu in iunie la masina din semnatura si atat a durat cu tot cu hartogaraia le sefu de garantii
                  ​​​​​​

                  Comment


                  • #10
                    iti dai seama ce buleala ti-ai luat nu?

                    Comment


                    • #11
                      Azi am facut aceste operatie pt a 2-a oara. Se zice ca nu mai este nevoie pt masinile fabricate dupa 2007.
                      Prima data am facut in anul cand am luat masina (2012).
                      Operatia nu este facuta in servis, ci la un mester care se ocupa numai cu asa ceva. Sunt multumit si daca ma ajuta doar la psihic, dar pana acum nu sunt probleme.
                      ex Dacia Logan Preferance 1,5dci E3/03-2006-->08-2012(76.100km) BV 29 --H

                      Comment


                      • #12
                        Cat te-a costat? In ce consta operatiunea facuta de mesterul tau?

                        Comment


                        • #13
                          100 lei.
                          Introdus cu ajutorul unui compresor ceara/parafina + ulei (acestea sunt incalzite), in praguri, lonjeriane, usi, capote, stalpi, partile laterale din portbagaj, aripile fata, pasajele rotilor si suflata toata "burta" masinii cu acest amestec.
                          ex Dacia Logan Preferance 1,5dci E3/03-2006-->08-2012(76.100km) BV 29 --H

                          Comment


                          • #14
                            Mijto treaba!
                            Prin Buc. pe unde gasim persoane care se ocupa cu asa ceva?

                            Comment


                            • #15
                              Multumesc pentru raspuns! Nu costa mult pentru cate componente acopera cu aceasta combinatie.Pe burta nu prea as fi de acord sa dau cu asa ceva, in combinatie cu praful nu cred ca e tocmai ok.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google