Chiptuning Dacia incepand cu 150 ron by Obdtuning.ro

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Chiptuning Dacia incepand cu 150 ron by Obdtuning.ro

    Resoftari Dacia Logan, Sandero, Duster, Lodgy, Solenza, SuperNova

    Prin aparitia peste noapte a unor asa zisi chiptuneri cu softuri piratate, am decis ca este cazul sa venim cu o oferta reala de tuning pentru membrii loganclub.ro. Cu aceasta oferta incercam sa combatem tuningul de proasta calitate, sa oferim membrilor siguranta modificarile aduse masinii nu afecteaza fiabilitatea motorului.

    Mai multe informatii direct pe site-ul dedicat Chiptuning Dacia Logan

    Oferta de Chiptuning si Remapare Dacia valabila pe forumul loganclub.ro:

    Motorizari benzina:

    Resoftare Logan 1.4i 8v 75CP la 82CP

    Resoftare Logan 1.6i 8v 90CP la 98CP

    Resoftare Logan 1.6i 16v 105CP la 116cp

    Resoftare Sandero 1.4i 8v 75CP la 82CP

    Resoftare Sandero 1.6i 8v 90CP la 98CP

    Resoftare Dacia Solenza 1.4i 75CP la 83CP

    Resoftare Dacia SuperNova 1.4i 75CP la 83CP

    Pret: 150 RON. Durata de lucru: 20-30 min. Procedura: resoftare OBD

    Resoftare Logan 1.2i 16v 75CP la 82CP

    Pret: 650 RON. Durata de lucru: 80-120 min. Procedura: Boot Mode

    Motorizari diesel:

    Resoftare Logan 1.5 dCi 65CP la 84CP - (STAGE 1)
    Resoftare Logan 1.5 dCi 70CP la 88CP - (STAGE 1)
    Resoftare Logan 1.5 dCi 85CP la 105 - (STAGE 1)

    Pret: 350 RON. Durata de lucru: 40-50 min. Procedura: resoftare OBD

    Resoftare Logan 1.5 dCi 65CP la 90CP - (STAGE 2)
    Resoftare Logan 1.5 dCi 70CP la 95CP - (STAGE 2)
    Resoftare Logan 1.5 dCi 85CP la 111CP - (STAGE 2)

    Pret: 500 RON. Durata de lucru: 40-50 min. Procedura: resoftare OBD

    Resoftare New Logan 1.5 dCi 75CP la 94CP - (STAGE 1)
    Resoftare New Logan 1.5 dCi 90CP la 108CP - (STAGE 1)

    Pret: 650 RON. Durata de lucru: 60-80 min. Procedura: resoftare OBD

    Resoftare Duster 1.5dCi 90CP la 108CP - (STAGE 1)
    Resoftare Duster 1.5dCi 110CP la 126CP - (STAGE 1)

    Pret: 650 RON. Durata de lucru: 60-80 min. Procedura: resoftare OBD

    Resoftare Lodgy 1.5dCi 90CP la 108CP - (STAGE 1)
    Resoftare Lodgy 1.5dCi 110CP la 126CP - (STAGE 1)

    Pret: 650 RON. Durata de lucru: 60-80 min. Procedura: resoftare OBD

    Pentru programari va rog sa ma contactati telefonic la numarul afisat mai jos.

    Date contact: 0751.194.100 | YM: obdtuning

    Web: www.obdtuning.ro | www.chiptuninglogan.ro | www.anularedpf.ro


    Cu respect,
    Doc
    Last edited by Doc; 18 June 2015, 00:13.
    Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
    Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
    www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

  • #2
    Impresii...acu vreo luna mi-am facut resoftarea la Doc,acum sa bag si eu cateva impresii :
    Ce pot sa zic.Masina trage bine...se simte inca de la inceput,in a 2a imediat ce ai apasat pedala se accelereaza,nu mai este necesar apasarea inca odata a pedalei(dublu ambreiaj) ca sa ai ceva sprint.Puterea...se mentine acolo..pana pe la 6500 rpm(am limitare la 7000 rpm)...n`am simtit ca se plafoneaza,sau ca nu mai trage.Zgomotul de motor ca am vazut ca multa lume spune ca seamana a motor puternic n-am cum sa il aud din cauza tobei.Am facut un drum de vreo 60 de km in care erau si curbe,si n-a fost necesar sa reduc treapta de viteza din a 5a in a4a...pentru ca tragea... si nici nu se simtea tremuratul acela de masina subturata.
    Pe dyno n-am fost cu masina,o sa merg cand o sa am ocazia vreodata...Eu sunt multumit de cum merge acum fata de cum mergea inainte.Parerea mea este ca merita...si ma bucur ca am profitat de ocazie si am resoftat
    Once again..Thanks Doc
    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

    Comment


    • #3
      Obdtuning va ureaza SARBATORI FERICITE!

      Cu respect,
      Doc (Alex Stancu)
      Telefon: 0751.194.100
      Email: obdtuning(at)gmail.com
      Web: www.obdtuning.ro
      ID Yahoo Messenger: obdtuning
      Last edited by Doc; 9 January 2015, 02:34.
      Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
      Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
      www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

      Comment


      • #4
        Daca motorul de 1,4 pe dyno test da 70cp original, poti sa-mi spui motorul 1,5 dci cit da, binenteles cel original?
        Multa lume, putini oameni...

        Comment


        • #5
          1.4 da 65 cp original...erau niste poze la motorizarile dci da nu mai stiu daca sunt si cu motorul stock...
          Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

          Comment


          • #6
            Noua pe dyno test ne-a dat 65cp. Am postat si cateva poze cu masina respectiva.
            Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
            Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
            www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

            Comment


            • #7
              Originally posted by Doc
              Obdtuning va ureaza SARBATORI FERICITE!

              Cu respect,
              Doc (Alex Stancu)
              Telefon: 0751.194.100

              Web: www.obdtuning.ro | www.chiptuninglogan.ro

              ID Yahoo Messenger: obdtuning
              ------------
              am inteles de la niste prieteni ca se mai poate face remapare si altfel nu directa ....spuneau de o cutie inainte de calculator adica mufa principala intra intr-o cutie si din cutie ar fi alta mufa care intra in calculator ... si ar mai avea si un buton pentru intrerupere. Adica daca vrei sa revii la starea initiala a motorului (70 cp la 1.5 dCI aspesi butonul pe off), iar daca vrei sa ai 90 cp apesi butonul pe on ..... aveti asa ceva ??? sa nu mai fie nevoie sa vin iar la d-vs sa-mi rescrieti softul daca nu mai vreu sa beneficiez de acei caluti in plus.
              multumesc !
              Last edited by Doc; 9 January 2015, 02:39.
              :popa:

              Comment


              • #8
                cred ca te referi la power box
                detalii aici

                Comment


                • #9
                  Modulele Rapid se importa direct din Italia si intr-o saptamana ajung pe masina clientului. Aceste module se folosesc in general doar la masini care nu pot fi modificate prin OBD/BDM/Chip clasic. Costul unui modul este mai mare decat in cazul unei remapari soft.

                  Avantaje:

                  - buton on/off;
                  - se poate da jos de pe masina la vanzare;
                  - merge la masinile care nu se pot modifica prin OBD.

                  Dezavantaje:

                  - pret de achizitie mult mai mare decat o remapare;
                  - crestere de putere mai mica decat o remapare;
                  - se conecteaza pe cablurile masinii, necesita instalare (cost 20 euro).

                  Cam astea sunt avantajele si dezavantajele acestui modul. Daca ai si alte intrebari legate de modificari sau aceste module ni le poti adresa si la unul din numerele de telefon afisate mai jos.


                  Cu respect,
                  Doc (Alex Stancu)
                  Telefon: 0751.194.100

                  Web: www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro
                  ID Yahoo Messenger: obdtuning
                  Last edited by Doc; 9 January 2015, 02:40.
                  Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                  Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                  www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                  Comment


                  • #10
                    Salutare,

                    In weekend-ul acesta (11-13 Mai) ma voi afla in zona Moldovei.

                    Daca cineva se afla pe traseul:
                    Bucuresti - Buzau - Focsani - Adjud - Bacau - Roman - Suceava - Iasi sau zonele apropiate si este interesat sa faca vreo modificare (chiptuning) la motor, eu sunt disponibil.

                    Numerele de contact la care pot fi gasit : 0751.194.100


                    De asemenea va anuntam ca avem nevoie de un dealer Obdtuning ce poate acoperii zona ardealului, si aici ar intra urmatoarele orase mari:

                    Arad - Oradea - Baia Mare -Satu Mare - Cluj - Deva - Resita - Tg. Jiu.

                    Pentru detalii PM sau YM: obdtuning - www.obdtuning.ro / www.chiptuninglogan.ro

                    Cu respect,
                    Doc (Alex Stancu)
                    0751.194.100
                    Last edited by Doc; 9 January 2015, 02:42.
                    Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                    Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                    www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                    Comment


                    • #11
                      Mai e VALABILA oferta prezentata la inceputul TOPIC-ului ???
                      Ma interesa pentru un PRESTIGE in Galati daca se poate face si cat ajunge.

                      Comment


                      • #12
                        Oferta este valabila numai daca vii in Bucuresti. La orice alt dealer OBDtuning/Dimsport pretul este cel afisat pe site.
                        Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                        Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                        www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                        Comment


                        • #13
                          Am si eu o intrebare , daca de exemplu in nainte de cipurire are 80cp (evacuare + filtru+ ceva noroc) dupa cipuire va avea 81 ?? sau 87???
                          sigpic

                          Comment


                          • #14
                            asta in cazut in care are 80cp dupa alea ce le-ai scris tu acolo...in fine..
                            chiptuningu iti da in jur de 10% din puterea motorului,daca motorul stock are 75 cp ,o sa ai in jur de82cp plus aia 5cp care sustii ca i-ai castigat tu din noroc,care de fapt cu indulgenta or fi 1-2 cp
                            Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                            Comment


                            • #15
                              Io am zis +++noroc , ca au fost destui care pe dyno au avut mai multi Cp decat trebuia . Si pana la urma nu m-am lamurit cat o sa am dupa cip?? 81?? sau 8....??
                              Last edited by Cristi_Xp; 16 June 2007, 16:16.
                              sigpic

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google