Cine Este In Spatele Pitzipoanca.org?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cine Este In Spatele Pitzipoanca.org?

    Spre dezamagirea tuturor,din ce am citit pe net,ar fi un barbat.
    Intr-un articol anterior am aratat ca site-urile pitzipoanca.Org si www.Zoso.Ro sunt gazduite pe acelasi server. Desi l-am scris pe 30 iulie, a urcat in indexul Google mai tarziu si a inceput sa fie citit mai mult in luna septembrie. Nu stiu daca a fost din cauza mea, dar au avut loc niste schimbari.
    Pe 15 august pitzipoanca.Org s-a mutat de la Road Runner la Enter-Net. Pe 12 septembrie Bad Pitzi si-a facut blog. Ce surpriza cu blogul! Ce stie Zoso sa faca cel mai bine? Hmm?
    Hai sa vedem ce dovezi am!
    Adresa lui zoso.Ro:
    Adresa blogului lui Bad Pitzi:
    Au aceeasi adresa, nu? Apoi adresa lui pitzipoanca.Org:
    Hopa, e alta adresa! Dar se poate dovedi ca, inainte de a fi gazduit la Enter-Net, pitzipoanca.Org a fost la aceeasi adresa ca si Zoso si blogul lui Bad Pitzi:
    Adica mai intai a mutat pitzipoanca.Org pe alt site, apoi si-a facut blog pe acelasi server. Din pacate, celebritatea are pretul ei: alte site-uri (cum ar fi Netcraft) au pastrat adresele folosite. Cine spune ca nu este nici o legatura intre Vali Petcu (alias Zoso) si Bad Pitzi?
    Poze cu pitzipoanca ...http://www.zoso.ro/about-me
    sursa
    Last edited by Cristi_Xp; 26 October 2008, 21:00.
    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

  • #2
    Si care e faza ?
    sigpic

    Comment


    • #3
      Chiar sa fie vali ala??
      Se prea poate.
      sigpic
      !

      Comment


      • #4
        haha ce caterinca... Sincer eu eram sigura ca e barbat pentru ca na sunt femeie , si unele lucruri chiar daca erau bine punctate si gandite ... Nu ar fi fost spuse de o femeie in schimb tot nu sunt sigura ca el ar fi intr-adevar cel care scrie , poate e o organizatie mult mai desteapta si l-au pus pe baiatul asta ca si cobai

        Comment


        • #5
          Nu pricep carei faza

          sigpic

          Comment


          • #6
            Faza e ca zoso este un blogger foarte cunoscut, si ca nimeni nu stie cine este in spatele siteului pitzipoanca.Org ( defapt se stie dar nimeni nu zice ) ... Multi au zis ca este o domnisoara suparata pe viata ( ba ca e rockerita, ba ca e grasa, ba ca e urata, etc ... ) si acum cineva ( cica ) a gasit o legatura intre zoso.Ro si pitzipoanca.Org. O sa ma uit maine seara la istoria domeniului pitzipoanca.Org sa vad daca chiar s-a aflat pe acelasi server cu zoso.Ro

            Comment


            • #7
              Eu pot sa dorm linistit si chiar daca nu stiu cine e in spatele pitzipoancei.
              Computer, did we bring batteries?... Computer?...

              Comment


              • #8
                Oricine ar fi, le multumesc pentru buna dispozitie pe care mi-o creeaza in fiecare dimineata , la cafea, la munca
                sigpic

                Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                Comment


                • #9
                  Cica curios de situatie m-am uitat putin pe cateva siteuri:

                  zoso.Ro ( oficial ) - Google Analytics ID: UA-1146891-1
                  blog20.Ro ( declarat oficial ) - Google Analytics ID: UA-1146891-13
                  maibun.Ro ( declarat oficial ) - Google Analytics ID: UA-1146891-16
                  rabla.Info ( zoso.Ro in blogroll ) - Google Analytics ID: UA-1146891-18
                  blue.Ro / blue.Org - Google Analytics ID: UA-1146891-8
                  clauteo.Com - Google Analytics ID: UA-1146891-12
                  restaurantedelux.Ro - Google Analytics ID: UA-1146891-22

                  Toate siteurile folosesc acelasi cont ( cod:UA-1146891 ) pentru serviciile Google Analytics.Si spre surprinderea mea si pitzipoanca.Org are acelasi ID: UA-1146891-19

                  Dar !!! ... Siteul badpitzi.Eu, care cica este blogul oficial al lui BadPitzi ( administratorul pitzipoanca.Org ) are un alt ID: UA-5628893-1.

                  Acum marea si mica mea intrebare este: De ce anume zoso.Ro si pitzipoanca.Org au acelasi ID de GA ( desi teoretic nu au nici o legatura ) si de ce pitzipoanca.Org si badpitzi.Eu au ID-uri diferite ( desi cica sunt detinute de aceeasi persoana )

                  Comment


                  • #10
                    Daca nu va intereseaza subiectul , chiar nu e nevoie sa postati aici...
                    sunt curios daca ii sare cineva la gat lui valiutsu

                    Comment


                    • #11
                      Presimt ca va aparea cinvea nou pe aici ...

                      Comment


                      • #12
                        De cand am vazut trei pustani dandu-se drept o tipa sexy la un chat ca sa rada de unul asezat la cateva mese departare,nu am crezut niciodata ca un nume feminin inseamna ca respectiva persoana chiar e o femeie.Asa si cu BadPitzi, poate fi o intreaga echipa.Sincer,daca deconspirarea respectivei persoane ar insemna ca pitzipoanca.Org se duce,as pastra secretul.E asa de tare site-ul!
                        Sa nu uitati ca si site-ul cu cocalari e la fel de reusit.
                        Last edited by bbogdan; 27 October 2008, 01:36.

                        Comment


                        • #13
                          Erau si niste poze cu ipurile zoso.Ro pitzipoanca.Org si badpitzi.Eu ,dar dupa ce am copiat articolu aici ala l-a sters de pe blog,nu stiu din ce motive...

                          Originally posted by SilviuB View Post
                          Cica curios de situatie m-am uitat putin pe cateva siteuri:

                          zoso.Ro ( oficial ) - Google Analytics ID: UA-1146891-1
                          blog20.Ro ( declarat oficial ) - Google Analytics ID: UA-1146891-13
                          maibun.Ro ( declarat oficial ) - Google Analytics ID: UA-1146891-16
                          rabla.Info ( zoso.Ro in blogroll ) - Google Analytics ID: UA-1146891-18
                          blue.Ro / blue.Org - Google Analytics ID: UA-1146891-8
                          clauteo.Com - Google Analytics ID: UA-1146891-12
                          restaurantedelux.Ro - Google Analytics ID: UA-1146891-22

                          Toate siteurile folosesc acelasi cont ( cod:UA-1146891 ) pentru serviciile Google Analytics.Si spre surprinderea mea si pitzipoanca.Org are acelasi ID: UA-1146891-19

                          Dar !!! ... Siteul badpitzi.Eu, care cica este blogul oficial al lui BadPitzi ( administratorul pitzipoanca.Org ) are un alt ID: UA-5628893-1.

                          Acum marea si mica mea intrebare este: De ce anume zoso.Ro si pitzipoanca.Org au acelasi ID de GA ( desi teoretic nu au nici o legatura ) si de ce pitzipoanca.Org si badpitzi.Eu au ID-uri diferite ( desi cica sunt detinute de aceeasi persoana )
                          Contu de analytics pt badpitzi s-a facut de pe o alta adresa de gmail...De aia e ID diferit
                          Last edited by Cristi_Xp; 27 October 2008, 03:39.
                          Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                          Comment


                          • #14
                            Cred ca-l supraestimatzi pe baiatul ala....
                            Mai e mult pana departe!

                            Comment


                            • #15
                              Stiu ca este o alta adresa, din moment ce este un alt ID.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google