Cine A Montat AC Pe Logan 2 1.2 ??

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    N-are legatura ermeticitatea cu dezaburirea. Ar insemna ca S-Klasse si Seria 7 ar avea mereu geamurile aburite.

    Pentru initiatorul topicului: o sa merite montarea ac-ului abia cand o sa se umple parcurile de dezmembrari cu Logan 2. Acum cred ca cer destul de mult si nu sunt sigur ca merita efortul.
    Daca zici ca faci rost de bani, vezi ce-ti zic baietii de la reprezentanta in cazul unui buy back.
    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

    Comment


    • #17
      Cand am luat masina nu aveam bani de una cu AC, dar acum am, insa deja e bagata in taxi si e foarte costisitoare si de durata procedura sa o iau de la capat. Gen, de abia acum am terminat ... dupa peste doua luni ... inmatriculat, agreat, fiscalizat etc. Asa ca am optat pentru un AC aftermarket. Cineva mi-a facut o oferta la vreo 3200 lei. Sa vedem si cum si cand se va concretiza. Revin cu pareri.

      Comment


      • #18
        Inca n-a facut nimeni chestia asta pana acum?

        Comment


        • #19
          Căutatul e greu:

          de la nimic


          la Climatizare automată monozonă (prima și ultima poză)
          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

          Comment


          • #20
            Si eu am aceiasi problema cu o astfel de masina mai ales ca nu are recirculare si iarna nu prea baga caldura cand afara sunt sub -20'C (sibiu ) Ingheata geamurile si mori de frig ,etc. Ca sa opresc prafu si sa scad debitul de aer admis astfel se incalzeste mai bine, eu am montat un burete filtrant pe la gura de admisie sub carcasa de la stergatoare. E eficient, nu reduce mult debitul de aer, nu se abureste suplimentar iar insa risti in timp ca tot trebuie curatat ( 4 luni ) sa strici mecanismul de prindere la stergatoare ( risti sa pierzi si garantia daca te prinde )
            Daca gasesti pe cineva care monteaza AC sau macar aeroterma cu recirculare si filtru de praf zimi si mie te rog. Daca ai nevoie de ajutor pentru filtrul inprovizat te ajut cu placere

            Comment


            • #21
              Pune o plasa metalica de tantari la gura de aerisire si o sa mai reduci debitul de aer. Apoi este recomandat sa pui un filtru de habitaclu si scapi de probleme.

              Comment


              • #22
                piese AC+manopera -4500 lei,detalii PM.
                Diverse accesorii Logan-oglinzi logan(orice model)
                Pasla fonomin pentru antifonare 6ron mp
                Piese/consumabile/accesorii-orice logan/dacia

                Comment


                • #23
                  Originally posted by cosmin_uau View Post
                  piese AC+manopera -4500 lei,detalii PM.
                  Cosmin se poate monta ac si pe un logan II Ambiance 2014 - 0.9 Tce ? Multumesc.

                  Comment


                  • #24
                    Multumesc, Mada pt sfaturi!

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google