Circulatia Din Braila

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    pai ca trafic sunt mai legat de braila decat de galati, ca circul mai mult in braila decat in galati
    ONLY GOD CAN JUDGE ME
    http://www.loganclub.ro/forum/my_car...ic-t11272.html

    Comment


    • #17
      eu stiam ca in zona bila nu mai este limita 40 km/h. nu mai este semnul...
      sigpic

      Comment


      • #18
        eu nu l-am vazut pe ala nici cand era am aflat de limita... nu era dom'le. toti care veneau imi faceau flash-uri, erau 3-4 care mergeau in 40, si majoritatea ieseau din acea zona.

        Sincer, nici nu ai cum sa ii dai mai mult bogdan: semafoarele alea, apoi trecerea pietoni billa, in care iti mai taie fata cate un maxi-taxi, apoi la biserica trecerile de pietoni, mereu cand sunt aproape de trecere si cred ca nu vine nici un neghiob care sa treaca, imi sare in fata... apoi dupa a doua trecere poti sa ii dai ca iesi din oras, dar problema e ca exact acolo sta : la cimitir... ma uitam intr-o dimineata cai prindea acolo... statea cu radarul si baiatul o accelera la iesire, sau cel care venea o scotea pe liber si iti dai seama...
        sigpic

        Comment


        • #19
          Mare atentie!!!

          cine are drum in oras cat si afara. este mazga pe jos. si se aluneca destul de usor.

          daca asta nu era de ajuns, pe independentei este radar. este aproape de Garii cum vii dinspre calea galati, daca nu aveam masina in fata, le bagam faza lunga ca sa le arda retina

          ATENTIE!!!
          sigpic

          Comment


          • #20
            Mama lor care au inventat semafoarele pe blvd. Independentei, fara ele de la C. Galati la C.Calarasi faceam 3-5 min., cu ele si sa mai prinzi si orele 16-17, faci vreo 15 min, cica fluidizare trafic....

            Comment


            • #21
              Baieti eu am venit ieri pe la 16 de la Bucuresti si toate semafoarele (exceptie cele vechi) erau pe galben intermitent...sa inteleg ca le dau drumul doar seara?
              sigpic

              Comment


              • #22
                si dimineata. acum cele de la liceul murgoci nu prea s emai dau in folosinta, doar cele de la scoala 2. acolo am prins eu ieri rosu.

                apropo, pentru cei care vor s afaca ture in seara asta, este gheata pe asfalt si mazga si se poate aluneca. am fost martorul in seara asta a doua alunecari una la intrarea pe soseaua de centura (punctul OMV) si al odile ain parcarea omv, unul cu un bmw ursulet a demarat virat si a inceput sa faca pe titirezul. aveti grija.
                sigpic

                Comment


                • #23
                  valeriuciprian din semafoarele noi, am fazut azi functionand (cel putin) cele din intersectia independentei cu republicii la ora 18. s-ar putea sa functioneze (cele noi) doar la ore de varf

                  imagi e nasol tare sa circuli pe vremea asta. acum 2 zile intr-unul din sensurile giratorii de pe centura, curul masinii mele o luase pe alta traiectorie. m-am speriat putin, dar am reusit sa o redresez din volan
                  Last edited by bogdan_1984; 16 January 2009, 22:22.
                  sigpic

                  Comment


                  • #24
                    mie anu' trecut nu mi-a fost de folos volanul. am reusit sa lovesc masina si nici acum nu am reparat-o(de puturos).
                    MiNnRuZ

                    Comment


                    • #25
                      am uiat sa zic ca am vazut o skoda cu cauciucuri matador de iarna, patinand si facand ca toti dracii pe asfalt... de aia nici eu nu am lasat nevasta sa plece cu masina la munca... nu vreau sa schimb acum partile masinii... e greu de controloat acum... dar eu ma gandesc ce face un ttir, care daca aluneca atunci cand franeaza si este putin virat, remorca se face sanie si zboara dintr-un colt in altul.

                      PS: nici pe jos nu pot sa stai in picioare ca aluneca... am activat tractiune 4x4 si era sa ma duc in nas...
                      sigpic

                      Comment


                      • #26
                        doar obligatiile (serviciul) sa te scoata pe vremea asta afara cu masina, altfel
                        sigpic

                        Comment


                        • #27
                          Tir-ul daca este nou si incarcat s-ar putea sa se descurce mai bine decat noi.
                          @valeriuciprian functionarea semafoarelor noi este aleatorie.
                          Cel mai lent 1,6 8v

                          Comment


                          • #28
                            din pacate, s-a intamplat deja un accident, pe drumurile din braila, soldat cu o persoana moarta. viteza neadaptata si gheaa pe carosabil. cocktail mortal
                            sigpic

                            Comment


                            • #29
                              azi dimineaata la 8 si acum semoafoarele mergeau. toate cele noi. aveti girja, AUI-ul este din nou pe calarasi. Nu mia este gheata, deci nu mai sunt probleme.

                              @bogdane ai intele sunde a fost accindentul? la TV prima aora ziceau undeva la tudor vladimirescu, apoi au zis ceva de cuza voda..
                              sigpic

                              Comment


                              • #30
                                eu am auzit doar un reportaj pe protv...zicea ca veneau de la tudor vladimirescu

                                de ce oare nu au semaforizat si intersectia independentei cu calea galati? sa dea dracul in ele de semafoare, asteptam la rosu si la un moment dat se face galben intermitent. altul din spate, inainte sa se faca galben intermitent, ma claxona de i se ardea claxonul ca nu vazuse rosul. cred ca este un pitic la pupitru care se joaca cu nervii nostri
                                Last edited by bogdan_1984; 18 January 2009, 00:08. Reason: Automerged Doublepost
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google