Circulatia Din Braila

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    nu stiu ce sa zic...

    apropo, la concordia, au dereglat semafoarele. am stat, am pierdut verdele, care a tinut peste 30 de secunde. apoi am sta un minut si ceva, da verde 10 secunde, iar rosu si iar un minut si ceva.. (veneam din bariera spre murgoci). am vazut de mai multe or i asta... in ultimele saptamani
    sigpic

    Comment


    • #32
      asta se intampla cand vine tramvaiul in statie. sunt in functie de tramvai semafoarele acelea.
      sigpic

      Comment


      • #33
        aha. oricum , tot acolo, s-a surpat sosea astazi pe la ora 1 si ceva. a intrat odacie cu roata fata in groapa. nu au putut sa o scoata, is tramvaiele nu au mai mers. s-a blocata colo traficul. oricum, aveti grija cum stationati pe linia aia de tramvai, ca nu m-ar mira sa se mai surpe odata. norocul lui a fost, ca desi era pe linie, tramvaiul a venit mai tarziu. era gaura exact pe mijlocul liniei de tramvai. (bine ca era doar o dacie 1300 ) )
        sigpic

        Comment


        • #34
          am observat de mai mult timp ca incepa sa se surpe. o fi vreo conducta spata oricum, circulatia acum pe sensul acela este intrerupta incepand cu mihai bravu pana la rosiori. dar erau pe sfarsite cu reparatiile. cred ca maine dimineata cand o sa plece lumea la servici, o sa fie gata (nu stiu daca or sa si asfalteze) dar nu o sa fie ca inainte acolo. o sa se surpe iar.
          sigpic

          Comment


          • #35
            ma asteptam sa fie surpriza pe dorobanti nu aici. aici au trecut si TIR-uri care mergeau pe malul dunarii (faleza). mai degraba s-ar ocpupa dom' primar de planul ala de care se lauda, drumul subteran care merge de pe dig pana la iesire din braila (buzaului sau unde se termina tunelu). nici nu stiam ca sunt tunele acolo (pe calarasi). ar trebui gasita o solutie sa nu mai ave msurprize deastea. si asa, si cu dacie, si aluia i se strica planetare, fuzeta...
            sigpic

            Comment


            • #36
              pe dorobanti este conducta de colectare restruri menajere (rahateii ) care duce pe gratiei. acolo de cand ma stiu eu sunt lucrari. de aceea este si limita 40 km/h pe dorobanti

              aha...si noi in braila nu avem limita mai mare de 50 km/h, mai mica este, pana la 30 km/h. din cate stiu eu . va intrebati de ce? CA NU AVEM STRAZI!

              in schimb avem semafoare in toate intersectiile
              Last edited by bogdan_1984; 19 January 2009, 19:19.
              sigpic

              Comment


              • #37
                bogdan ai dreptate sub bld. Dorobanti este vechiul colector al municipiului Braila, ce aduna atat apele menajere cat si cele pluviale. pentru a se putea face lucrari in adevaratul sens al cuvantului trebuie mai intai sa se consolideze acest colector, ca atfel o sa circulam prin colector )
                ONLY GOD CAN JUDGE ME
                http://www.loganclub.ro/forum/my_car...ic-t11272.html

                Comment


                • #38
                  Originally posted by bogdan_1984 View Post

                  aha...si noi in braila nu avem limita mai mare de 50 km/h, mai mica este, pana la 30 km/h. din cate stiu eu . va intrebati de ce? CA NU AVEM STRAZI!

                  in schimb avem semafoare in toate intersectiile
                  Ar fi bogande strazi: Buzaului (intre constructii si covoare) nu e nimic ce te-ar opri. Exact acolo e 50km/h unde se poate ajunge usor la 80. Acolo sta garcea si asteapta. La galati, pe o strada deasta, nu am vazut sa fie 50, ci 60.

                  Semafoarele sunt bune si ele, dar ar trebui gasita o alternativa, adica nu erau semafoare: erau treceri. Tot aia e, si la semafoare, trec multi pe rosu, asteapta 2 minute la semafor, si prinde rosu. Si astfel sunt protejati cica pietonii. De unde?! Ai furisiti, azi au sarit 3 in fata masinii cand eu aveam verde, ei treceau!!! Una cu copilu mic, apoi unul mai mare cu nevasta (iubita) si apoi 2 draci!

                  Te scot din sarite fazele astea! Frate, sunt deja semafoare! Tu tot cand trec masini treci?!
                  sigpic

                  Comment


                  • #39
                    asa am patit azi cu una peindependentei colt cu garii, sa se urce pe masina nu alta si dupa ce ca a trec pe rosu tot ea suparata, ca e pe trecere si vezi domane... palii se arunca in fata masinii zici ca-s kamikaze
                    ONLY GOD CAN JUDGE ME
                    http://www.loganclub.ro/forum/my_car...ic-t11272.html

                    Comment


                    • #40
                      unii pietoni zic banzaaaaaiii si pufff, nu mai sunt
                      Originally posted by iamagi View Post
                      Ar fi bogande strazi: Buzaului (intre constructii si covoare) nu e nimic ce te-ar opri. Exact acolo e 50km/h unde se poate ajunge usor la 80. Acolo sta garcea si asteapta.
                      cat despre portiunea aceea, e prea scurta pentru 80 km/h. eu ma gandeam la independentei. spunea odata budeş (fostul sef al politiei) in perioada cand se asfalta b-dul ca o sa fac 60 limita. CANCI, odata cu el s-au dus si proiectele. dar au bagat semafoarele si nu are rost sa mai mergi cu 60 pt 100 m
                      sigpic

                      Comment


                      • #41
                        zic ei banzai, dar mie imi e ca raman cu sechele c aam omorat omu, si masina trebe iar dusa in service....

                        nu e braila oras de viteza, desi ar merita. la cate masini sunt, am merita o sosea mare....
                        sigpic

                        Comment


                        • #42
                          Urgent sa facem un referendum brailean ca nu mai suport semafoarele de pe C. Calarasi, de la Grivita si pana la telefoane am prins 5 (a se citi cinci) semafoare pe rosu...innebuneeeeeeeesc. Cica marea fluidizare...s-o bage unde vor iei, dar nu in creieru nostru....

                          Comment


                          • #43
                            frate ori is prosti ori is prosti cu semafoarele lor. toate pe rosu, de la dorobanti , ala pe galati si apoi tot independentei, nu is sincronizate de loc, mergi din rosu in rosu. Asta nu-i fluidizare e blocare
                            ONLY GOD CAN JUDGE ME
                            http://www.loganclub.ro/forum/my_car...ic-t11272.html

                            Comment


                            • #44
                              Am si eu o nedumerire. Stiti intersectia Republicii cu Independentei ca este semaforizata. In partea dinspre Piata Mare este amplasata o statie de Taxi-uri. Nu scria in codul rutier ca la intersectiile semaforizate este interzisa stationarea pe o distanta de 25 de m?
                              Nu de alta dar taxiurile sunt oprite pana in mijlocul intersectiei.
                              Cel mai lent 1,6 8v

                              Comment


                              • #45
                                si pe cealalta parte se opreste. dar te pui cu companiile de taxi si cu taximetristii?
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google