Coduri Piese Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mersi Bogdan...stii cumva si ce firma is...ATE cumva?

    Comment


    • bara stabilizatoare X52

      bara antiruliu
      546115934R
      121,25e+tva

      2x
      cuzinet bara antir
      6001547140
      11,30e+tva

      2x
      colier
      6001550553
      7,52e+tva

      2x
      bieleta bara antir
      8200277960
      17,55e+tva
      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

      Comment


      • Azi am plecat pe la tara si cand vroiam sa ii arat cumnatului ce tubulatura de aer are el pentru pasagerii din spate la MCV Prestige 1 si nu mai am eu la MCV Prestige 2 (lucru care mi se pare aiurea dar asta e) am gasit un capac de protectie sau ceva de genul. Am facut 3 poze la el dar vad ca nu pot atasa decat una. Are un cod pe el : 7703074625 FX4 > PA6_GF30< .
        M-am uitat sub scaun si nu imi dau seama de unde a cazut. Aveti idee de unde ar putea fi piesa sau ce reprezinta?
        Attached Files
        Last edited by Gaby20045; 17 June 2017, 15:29.

        Comment


        • Acum doua saptamani m-a "pocnit" un nene cu o Skoda, din spate, cand am oprit la o trecere de pietoni. Printre alte elemente ce trebuie inlocuite, si care nu prezinta nicio problema, s-a ivit, la reconstatarea facuta de cei de la service, si butucul portbagajului. Toate bune si fumoase, doar ca inlocuirea acestui butuc dureaza 14 zile (atat dureaza sa vina comanda, inlocuirea efectiva cred ca dureaza 20 de minute). Ma poate ajuta cineva cu un cod pentru acest butuc, sa verific si eu in paralele, daca intr-adevar dureaza atat, si de ce? (atasata poza de la service, cu butucul in cauza)
          Attached Files

          Comment


          • Pai butucul dureaza atat pentru ca se face pe comanda dupa VIN-ul masinii in Franta din cate am inteles. Practic iti creeaza o copie pentru butuc pentru ca daca ti-ar da altul oarecare ar trebui sa stai cu 2 chei, una pentru portbagaj si alta pentru restul incuietorilor din masina.

            Comment


            • Originally posted by Gaby20045 View Post
              Azi am plecat pe la tara si cand vroiam sa ii arat cumnatului ce tubulatura de aer are el pentru pasagerii din spate la MCV Prestige 1 si nu mai am eu la MCV Prestige 2 (lucru care mi se pare aiurea dar asta e) am gasit un capac de protectie sau ceva de genul. Am facut 3 poze la el dar vad ca nu pot atasa decat una. Are un cod pe el : 7703074625 FX4 > PA6_GF30< .
              M-am uitat sub scaun si nu imi dau seama de unde a cazut. Aveti idee de unde ar putea fi piesa sau ce reprezinta?
              Poate te ajuta : aici sau aici ( podea, sub mocheta de la scaune )

              Comment


              • Mersi, o sa verific mai atent, pe Google nu gasisem decat prima poza si m-am uitat la pedalier si nu era de acolo. Cel mai probabil e din a 2-a poza cazuta.

                Comment


                • Originally posted by Gaby20045 View Post
                  Pai butucul dureaza atat pentru ca se face pe comanda dupa VIN-ul masinii in Franta din cate am inteles. Practic iti creeaza o copie pentru butuc pentru ca daca ti-ar da altul oarecare ar trebui sa stai cu 2 chei, una pentru portbagaj si alta pentru restul incuietorilor din masina.
                  Evident ca se face la comanda dupa VIN-ul masinii, dar nu stiam ca se face in Franta, si ca dureaza atat.
                  Astfel, avand in vedere ca se face in Franta, aproape se explica timpul de asteptare

                  Comment


                  • Salut,

                    Astea se pot monta si pe Sandero 2016?

                    Tubulatură aer pasageri spate
                    dreapta conducta incalzire 279304511R 10,72e+tva
                    stânga conducta incalzire 279318256R 10,72e+tva
                    necesită agrafa mentinere 7703077172 1,16e+tva x2 bucăți

                    Mersi !

                    Comment


                    • Dacă am scris X52 e pentru toate modelele

                      Dacă scriam L52 era doar pentru Logan II așa cum B52 e pentru Sandero II și K52 e pentru MCV II
                      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                      Comment


                      • Imi poate spune careva codul pentru capace roti otel Logan Prestige, 2017, pe 16" (vezi poza)?

                        Mersi anticipat!
                        Attached Files

                        Comment


                        • Nu sunt sigur, dar alea din poza nu par capace, mai degraba jenti aliaj.

                          Comment


                          • Sunt si capace de roti similare ca model.

                            Codul: 403154000R
                            I have no special talent. I am only passionately curious.

                            Comment


                            • Corect.
                              Alea din poza sunt capace, care imita jantele din aliaj.
                              Cam piperate.
                              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                              Comment


                              • Nu se vede absolut nimic in spatele capacelor! Este o janta de tabla cu 5 spite!

                                Last edited by tipicarul; 18 July 2017, 23:42.
                                „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google