Coduri Piese Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cele din poza sunt jante din aliaj dar exista si capace cu acelasi model.
    I have no special talent. I am only passionately curious.

    Comment


    • Din cate stiu nu exista jante de aliaj pe 16, asa ca in acea poza sunt jante normale + capace.

      Comment


      • Originally posted by C.Mike View Post
        Nu sunt sigur, dar alea din poza nu par capace, mai degraba jenti aliaj.
        Sunt capace care dau impresia ca ar fi jante de aliaj.

        Iancumic, ceea ce ai postat sunt capace pentru Sandero Stepway. Mie imi trebuie pt Logan. Daca te uiti atent, ce am pus eu si ce ai postat tu sunt diferite. Ce ai postat tu se puneau pe Prestige, insa pe facelift au schimbat.

        Comment


        • Chiar trebuie poluat și topicul ăsta cu păreri și impresii ?!
          Dacă există acces la restul de 3 capace se scoate unul și se citește codul.

          janta tabla 6xJ16 4 ET37, 403002053R 74,25euro

          Capacele pe 16, modelul de ph1 are vreo 3 coduri și 3 culori, deși sunt doar gri deschis/fumuriu

          capac 16 dacia gri deschis(Oasis), 403154000R-- 19euro Prestige2016
          capac 16 dacia gri clair (Oasis), 403151369R 14,96euro

          capac 16 dacia gri deschis (Oasis), 403157648R 29,91euro






          La cerere:
          Bcross52 K9K612

          bieleta
          485202867R
          49,11e+tva

          bieleta
          485200410R
          46,24e+tva
          Last edited by t0rquemada; 19 July 2017, 08:26.
          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

          Comment


          • Eu tare tind sa cred ca sunt jante de aliaj.La roata din spate se vede mult spatiu gol, se vede in partea cealalta asfaltul, iar la roata din fata parca se vede etrierul si discul de frana.

            Comment


            • Ce am scris sus? Doar coduri sau poze, pentru impresii sunt nșpe topicuri
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • Originally posted by C.Mike View Post
                Eu tare tind sa cred ca sunt jante de aliaj.La roata din spate se vede mult spatiu gol, se vede in partea cealalta asfaltul, iar la roata din fata parca se vede etrierul si discul de frana.


                Sunt jente de tabla
                La un dealer auto putea sa jure ca sunt aliaj pana in momentul cand i-am scos eu capacul


                Sent from my iPhone using Tapatalk
                sigpic

                Comment


                • Da, acum am vazut si eu la mine in configuratie, scrie jante otel Structurale, care seamana cu cele de aliaj.
                  Imi cer scuze de offtopic, dar asa mai invatam si noi.

                  Comment


                  • Pe capac scrie Genea 16", 403153351R si 403150969R. Am avut acces la unul acum.

                    Comment


                    • Capace de roti se (se=serie)
                      403153351R
                      14,48e+tva



                      Tot la cerere bieleta bara stabilizatoare
                      st+dr

                      bieleta bara antir
                      8200277960
                      17,55e+tva

                      are nevoie de piulită
                      piulita autofranar
                      7703034237
                      1,66e+tva

                      Sonda lambda aval D4F732 Euro6





                      Last edited by t0rquemada; 20 July 2017, 07:55. Reason: Automerged Doublepost
                      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                      Comment


                      • La cerere:

                        X52 ph1 Volan spumă

                        Volan directie
                        484305096R
                        137,14e+tva

                        X52 ph1 Volan de piele cu RVLV
                        volan directie
                        484006206R
                        355,31e+tva
                        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                        Comment


                        • torquemada, am un cod pentru un accesoriu 82 01 681 718 , e doar ptr logan MCV, si in catalog are denumirea Protecție pentru portbagaj flexibilă EasyFlex
                          Rugamintea mea e daca ma poti ajuta cu vreo "schema" mai detaliata a acestui reper, nu prea imi dau seama din poze cat de mare e si ce suprafata din portbagaj acopera, daca acopera si spatele banchetei sau lateralele portbagajului, si daca are vreun sistem de prindere in portbagaj , gen arici/capse...

                          sigpic

                          Comment



                          • Stie cineva ce model de janta este asta? cam din ce an sunt si detalii despre ea, ET...
                            Se potrivesc pe Logan 2 2017?

                            Comment


                            • Pentru cei cu "Logan 1", vreau să vă întreb dacă merge montată tubulatura de încălzire locuri spate (de la "Logan 2)? Aveți idee? Pun poze cum arată tubulatura care se oprește în bord (unde sunt butoanele). Mulțumesc.
                              Attached Files

                              Comment


                              • Merge. Asa am montat la mine, trebuie doar putin ajustat la imbinare.

                                Sent from my ASUS_Z010D using Tapatalk

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google