Coduri vopsea

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Codul pentru Blank Glacier (alb) este : 369
    sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

    Comment


    • #32
      am observat si la a mea si la mai multe...cate nuante de rosu sunt?sau doar se matuiesc ele?am observat mai multe loganuri rosii stralucitor si destule un rosu mai mat un pic?e din cauza timpului sau exista mai multe nuante.va multumesc mult!
      "CAND VIATA E PREA GREA....LAS-O JOS!"un batran logan de 1.4!:drunk

      Comment


      • #33
        pai unii le mai si ingrijesc. si da, cu trecerea timpului culoarea isi mai pierde din stralucire daca nu e tratata corespunzator. din cand in cand e foarte bine venit un polis.
        Citroen C4 Coupe 1.6 hdi 110 cp 2006 rouge lucifer

        Comment


        • #34
          Hai ma frate ca a mea peste o luna are fix un an si am avut grija pe cat posibil de masina,dar am la zgarieturi o gramada care nu au iesit cu nimic.
          Am albastru marin si desi ma repet a nu stiu cata oara este cea mai slaba si proasta culoare de pe Logan.
          P.S Nu eu am comandat culoarea ci tatal meu.

          Comment


          • #35
            Codul pentru albastru marin pana in 2006 este 061E?
            sigpic
            Sa inebuneasca nebunele cand vin cu DACIA

            Comment


            • #36
              Imi poate spune cineva care este codul pentru albastru otoman metalizat?Am masina din iunie 2008.M-am uitat pe eticheta de pe stalp, dar are la coduri pe ea, de nu mai stii care-i pentru culoare si care pentru piese.
              Multumesc!
              Cui ii "arde maseaua" sa-si cumpere vopsea si nu gaseste:puteti incerca pe www.motip.nl , cat timp cunoasteti codul pentru vopsea.

              Comment


              • #37
                da...si pret pe masura, plus transport de o sa ajungi sa mori de foame.

                pentru rouje de feu cine stie codul?
                Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                Comment


                • #38
                  TE21B e pe prima pagina, dar scrie toreador acolo

                  Comment


                  • #39
                    pentru jaune tournesol stie cineva? de fapt, il intereseaza pe cineva codul asta?
                    sigpic

                    Comment


                    • #40
                      041A (galben sport)

                      Comment


                      • #41
                        Originally posted by tkx View Post
                        TE21B e pe prima pagina, dar scrie toreador acolo
                        stiu. dar nu e toreador a mea. am gasit la spray exact culoarea rouje de feu si pe pleoape mi-a iesit rosu pur. azi am mai cumparat un spray, cea mai inchisa nuanta care am gasit-o la magazinul la care am fost, si tot prea deschis iese fata de caroserie. in final, am luat alte pleoape negre si le-am pus.
                        Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                        Comment


                        • #42
                          Originally posted by tkx View Post
                          041A (galben sport)
                          nu cred ca se mai foloseste galben sport. nuanta de pe masina mea este JAUNE TOURNESOL
                          sigpic

                          Comment


                          • #43
                            toreador era vechea denumire, oricum trebuie sa iei dupa cod nu dupa nume. eu de ex am luat vopsea sinto la spray rosu passion si se potriveste perfect, dar are si codul pe ea (cel vechi 0d1c, dar e identic cu 21d)

                            LE nu stiu exact de ce au schimbat denumirea dar sunt sigur ca noantele sunt identice

                            Comment


                            • #44
                              uite thx aici poze berechet. http://www.loganclub.ro/forum/logan_...+galben+bogdan te asigur ca nu este aceeasi nuanta ;)
                              sigpic

                              Comment


                              • #45
                                Originally posted by tkx View Post
                                toreador era vechea denumire, oricum trebuie sa iei dupa cod nu dupa nume. eu de ex am luat vopsea sinto la spray rosu passion si se potriveste perfect, dar are si codul pe ea (cel vechi 0d1c, dar e identic cu 21d)

                                LE nu stiu exact de ce au schimbat denumirea dar sunt sigur ca noantele sunt identice
                                nu sunt identice culorile. a mea e ma deschisa la culoare. toreadorul este mai inchisa. unde gasesc codul culorii pe spray? ca eu m-am uitat dar nu am gasit nimic
                                Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google