Coduri vopsea

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Revin cu poze cu masina si diferenta de nuanta ,se poate oare sa se mai "inchida" culoarea de la soare ?
    A mai vopsit cineva cu rosu passion si a avut asa diferenta de nunata , daca nu ,ce fel de vopsea a folosit sa iasa ca ceea originala de fabrica ?
    Attached Files
    sigpic

    Comment


    • #92
      Da, e destul de evidenta diferenta de nuanta.

      Eu am vopsit bara fata, chiar acum vreo 3 zile, dar nu mi se pare diferenta asa mare...
      If it ain't broke, don't fix it!

      Comment


      • #93
        salut, sunt un pic nedumerit...nu stiiu exact ce culoarea kiss'ului meu....na' stiu ca e albastru nu's daltonist...da' nu stiu exact care e....codul de pe stalp e: TE145. multumesc
        Attached Files

        Comment


        • #94
          Cei de la service au zis ca sa mai astept 1 luna sa vada daca culoarea se mai inchide , e oare mit acest lucru
          sigpic

          Comment


          • #95
            Astia de la service'ul lu' peste se mira ce goange sa mai scoata pe gura... cine stie, poate s'o face neagra dac'o lasi 2-3 luni
            If it ain't broke, don't fix it!

            Comment


            • #96
              si pe urma invizibila.
              iar daca trebuia sa iasa mai deschisa nuanta, asta spuneau, ca peste putin timp se mai deschide...nu se mai inchide culoarea asa va ramane
              sigpic

              Comment


              • #97
                Macar daca era verde...de la soare poate incepea sa faca fotosinteza
                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                Comment


                • #98
                  Originally posted by dani17cristi View Post
                  salut, sunt un pic nedumerit...nu stiiu exact ce culoarea kiss'ului meu....na' stiu ca e albastru nu's daltonist...da' nu stiu exact care e....codul de pe stalp e: TE145. multumesc
                  am gresit din pacate codu, e de fapt: TEI45 ....e cumva bleu extreme?

                  Comment


                  • #99
                    Care este codul la aceasta culoare ?
                    Masina este din 2007
                    Vreau sa imi cumpar spray
                    Attached Files
                    sigpic

                    Comment


                    • ma ajuta careva?
                      sigpic

                      Comment


                      • Scrie pe usa/stalp.
                        If it ain't broke, don't fix it!

                        Comment


                        • m-am uitat acolo , dar nu stiu care este acea pt vopsea.
                          sigpic

                          Comment


                          • Te ajuta postul #93.Pe stalpul dreapta dintre usi ai doua etichete.Pe cea ovala ,randul 3,primele 5 caractere,ai codul culorii.

                            Comment


                            • Vad ca nu sa mai postat de mult aici ..dar nu am vrut sa creez un topic nou .Am 2 intrebari :
                              1-Ce cantitate vopsea imi trebuie pentru o vopsire totala la masina? (exclus barile).
                              2-Care este pretul vopselei Rossu Passion ?

                              Comment


                              • da' se mai vopseste pe baza de diluant?
                                Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google