Coincidente...de Orice Fel.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Deja Vu se numeste si iti garantez ca marea majoritate au avut sentimentul asta!
    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

    Comment


    • #17
      La ex de permis. Am dat ex cu un coleg de clasa (am intrat in grupe diferite). Acelasi chestionar (nr 28), am scris cu acelasi pix si am luat acelasi nr de puncte (23). Asta e singura memorabila pna acum.
      fara linkuri externe in semnatura

      Comment


      • #18
        I-mi aduc aminte de o coincidenta haioasa,asteptam la coada la benzinaria din spatele Intercontinentalului intr-o zi ploioasa de toamna si deschisesem geamul un pic sa fumez. Vedeam in retrovizoare un pusti care avea ceva de vanzare aratand celorlalti din spate "produsul"...Cand a ajuns in dreptul meu am vazut ce vindea,o pereche de stergatoare,dar vai,am realizat ca erau de fapt stergatoarele mele disparute in urma cu 2 zile,le vopsisem eu in doua culori,erau unice...M-am inecat cu fumul tigarii si am scos un fel de racnet sec deschizand brusc portiera si intinzand mainile ca sa-l inhat,dar rapandula a aruncat stergatoarele pe jos si alerga nefiresc de rapid prin baltoace,fara sa se uite inapoi. Eu ranjeam satisfacut si socat oarecum,nu credeam sa le mai vad vreodata...

        Comment


        • #19
          Originally posted by darksid3 View Post
          Deja Vu se numeste si iti garantez ca marea majoritate au avut sentimentul asta!
          Mie mi se intampla destul de des si numai in oboseala de dupa schimbul 3 mai ales daca nu ma mai pun la somn.Deja m-am obisnuit...La inceput mi se parea tare ciudat...

          Comment


          • #20
            Eu din cls a 1 a pana in prezent am parte de sentimentul ala ''deja vu''..Chiar nu stiu care i faza cu el.

            cand fac ceva...Imi aduc aminte ca parca am mai facut odata lucrul respectiv...Tare ciudat !

            Comment


            • #21
              Si eu am sentimentul de deja-vu. Nici acum nu m-am obisnuit cu el. Cateodata imi este teama de ce va urma sa se intample.
              sigpic

              Comment


              • #22
                Eu cand stau si nu fac nimic am sentimentul ca am mai facut o data si tot nimic nu s-a intamplat...
                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                Comment


                • #23
                  conincidenta sau nu. cautati pe net un reportaj de pe antena1. acum 4 ani, a dat masina peste o fata. astazi in acelasi loc a dat o masina scapta de sub control, peste aceeasi fata, omorand-o
                  sigpic

                  Comment


                  • #24
                    ceva asemanator ca seba am si eu..

                    la 3 zile asa am impresia ca am mai facut acelas lucru !!!!!!!!! wtf...deja e stresant rau.

                    Comment


                    • #25
                      Originally posted by bogdan_1984 View Post
                      conincidenta sau nu. cautati pe net un reportaj de pe antena1. acum 4 ani, a dat masina peste o fata. astazi in acelasi loc a dat o masina scapta de sub control, peste aceeasi fata, omorand-o
                      curat ghinion stirea e de azi?

                      edit: sunt prost gramada. acuma am vazut ca ai scris azi

                      linkul cu stirea aici
                      Last edited by B 83 RMJ; 23 January 2009, 21:30. Reason: Automerged Doublepost
                      Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                      Comment


                      • #26
                        Ehe...nu am mai scris demult pe topicul asta dar presa nu ma lasa
                        De ceva vreme se tot vehiculeaza treaba aia cu sfarsitul lumii in 2012.Nu era de ajuns ca am o multime de coincidente de date personale cu cifra 12,se mai gasira si astia sa puna sfarsitul lumii in data de 21.12.2012,si de asemenea nu era de ajuns ca sa potrivit ceva 12 pe acolo ci sa potrivit tocmai cand imi aniversez si eu ziua de nastere.Cred ca o sa ii dau in judecata
                        Oricum e si buna si rea potriveala.
                        1.E rau ca in anul ala nu o sa am invitati la aniversare;toata lumea o sa fie ocupata cu sfarsitul lumii
                        2.E bine ca se intampla destul de rar(din cate stiu...) ca la aniversarea zilei de nastere insusi D-zeu sa dea cu petarde si artificii

                        Comment


                        • #27
                          "Traian Lalescu":
                          - am locuit la parinti pe strada Traian Lalescu
                          - liceul pe care l-am urmat e numit "Traian Lalescu" [lic. de mate-fizica Resita, nr1]
                          - am facut facultatea de mecanica Timisoara. institutul politehnic "Traian Vuia" din Timisoara a fost infiintat de Traian Lalescu. a fost si primul rector. e si bustul lui in curtea facultatii.

                          practic am fost "urmarit" de-a lungul anilor de omul asta

                          Comment


                          • #28
                            Calendarul gregorian nu prea corespunde cu cel maya. 21-12-2012 maya coincide cu cel gregorian in 28-10-2011.
                            Intradevar exista o anumita sincronicitate numerologica si ca eveniment astronomic este cat se poate de real...dar chit ca lumea trece prin unele schimbari mai mult sau mai putin evidente, partea cu sfarsitul lumii imi aduce prea mult a instinct de conservare . Sa avem rabdare si sa vedem ce va fi.
                            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                            Comment


                            • #29
                              ce va fi? va fi exact ca atunci cand s-a schimbat 99 in 00. hai sa fim realisti. lumea noi o distrugem prin poluarea care o generam si neconservarea resurselor.
                              dar deja deviem de la subiect.
                              sigpic

                              Comment


                              • #30
                                Sotiei mele ai plac ochelarii si trenurile.... sa maritat cu mine...sunt optician si stau langa calea ferata.
                                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google