Colectie Machete DeAGOSTINI - Poze, Date Tehnice Machete, Discutii, Etc.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Deocamdata atata, acestea sunt masinutele, ramane sa vedem ce va urma...

    Mentionez ca toate pozele atasate de mine cu machetele imi apartin sunt facute de mine pe masinutele cumparate, iar datele tehnice sunt preluate din cartile primite odata cu machetele.
    sigpicLogan Laureate - 1.5 DCI

    Comment


    • #32
      polonezii au avut in colectia de la Deagostini si Dacia 1300 Break si Dacia 1310. Acum sa vedem daca le vor scoate si la noi. Asa ar fii frumos
      Attached Files

      Comment


      • #33
        Cu siguranta vor urma si la noi...
        sigpicLogan Laureate - 1.5 DCI

        Comment


        • #34
          din cate am observat la polonezi toate masinile au fost facute cu 2 oglinzi. La noi nu

          Comment


          • #35
            Originally posted by florin.fanatik View Post
            Numarul 11 - OLTCIT

            Date tehnice OLTCIT:

            Numar locuri: 5
            Viteza maxima (in functie de echipare): 125km/h, 150km/h, 157km/h
            Demaraj 0-100km/h: 28,5sec/ 15,2sec/ 13,6sec
            Consum: 5,8 -7,3/ 6,6 - 8,8/ 5,7 - 9,2
            Spatiu de franare de la 100km/h: cca. 45m
            Instalatie electrica: 12 V
            Baterie: 12 V 45 Ah
            Alternator: alternator 12 V
            Anvelope: 145/80 R13 Victoria D216 / Optional 160/65 R340 TRX (pentru occident)
            Masa proprie (goala): 835kg / 875kg / 895kg
            cea mai sportiva de pana acum. 13.6 suta si 45 metri franarea. unele Loganuri nu pot sa faca asta

            Comment


            • #36
              o mica deosebire intre masinile de la noi si cele de Ungaria.

              1. Dacia 1300 are alte jenti, barile sunt negre nu ca la noi cromate.
              2. Lada 1500 la ei este rosie la noi albastra
              3. Trabantul este un fel de verde la noi cream.
              Attached Files

              Comment


              • #37
                Asa este alessandro... varianta de top de la OLTCIT - 12 TRS chiar era sportiva la vremea ei. Motorul era de 1.229 si avea o putere de 61,5 CP la 5,500rot/min si un cuplu de 9,8 daNm la 3,250rot/min

                alex125 - Asta am observat si eu in functie de tara difera culoarea... la noi au nimerit bine culoarea la trabant, la Oltcit au ratat-o, cele mai des intalnite la noi erau albe.
                Last edited by florin.fanatik; 27 February 2012, 23:21. Reason: Automerged Doublepost
                sigpicLogan Laureate - 1.5 DCI

                Comment


                • #38
                  Si eu fac aceasta colectie. Oare vitrinele o sa se gaseasca si de cumparat, pentru ca eu nu mi-am facut abonament?
                  sigpic
                  Sa inebuneasca nebunele cand vin cu DACIA

                  Comment


                  • #39
                    Originally posted by alessandro View Post
                    cea mai sportiva de pana acum. 13.6 suta si 45 metri franarea. unele Loganuri nu pot sa faca asta
                    si eu l am dat la rabla aproape perfect functional si estetic!

                    am si eu abonament la colectie, dar cred ca nu ajung cu ele la final, avand in vedere ca sunt 60 masini nici nu am unde sa le "asez"!

                    Comment


                    • #40
                      Originally posted by Logan 4 ever View Post
                      Si eu fac aceasta colectie. Oare vitrinele o sa se gaseasca si de cumparat, pentru ca eu nu mi-am facut abonament?
                      In prima brosura care a venit odata cu primul numar, scrie in felul urmator : " Pe parcursul colectiei veti fi informati despre modul in care veti putea achizitiona vitrinele speciale pentru expunerea colectiei dumneavoastra de modele" ... deci o sa se gaseasca si de cumparat.
                      sigpicLogan Laureate - 1.5 DCI

                      Comment


                      • #41
                        60 de masini???Wow!Nu stiam ca sunt asa de multe,desi am si eu abonament la jucariile astea.Sunt ceva bani...
                        Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                        Comment


                        • #42
                          florine observ ca le-ai scos din ambalaje pentru sedintele foto. ti-as recomanda sa incerci sa le pui la loc pentru ca daca intra praful greu vei mai scapa de el. asa am patit eu cu colectia de la burago si inca imi vine sa imi mai trag palme.

                          si eu incerc sa adun toata aceasta colectie. pana acum am tot ce a aparut.
                          Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

                          Comment


                          • #43
                            Razvan ai dreptate cu praful, dupa cum se vede si in poze doar cat le-am scos din ambalaje si deja sa asezat praful, dupa sedinta foto le-am pus la locul lor... pana vine vitrina pentru ele, raman in ambalajul lor.

                            Originally posted by D-FENS View Post
                            60 de masini???Wow!Nu stiam ca sunt asa de multe,desi am si eu abonament la jucariile astea.Sunt ceva bani...
                            Intradevar sunt ceva bani... 60 machete x 25 lei = 1.500 lei
                            Last edited by florin.fanatik; 29 February 2012, 01:00.
                            sigpicLogan Laureate - 1.5 DCI

                            Comment


                            • #44
                              Iata un topic care lam pus la favorite ..am abonament si ma lupt sa am toata colectia..sper ca voi reusii....dorinta si bunavointa este....sa va ridicati luna de luna abonamentele de la posta ..ca altfel se intrerupe....si nu mai trimit ...vad ca sunteti interesati si sunt comentarii bune pe acest topic ..multumim si lui fanatik ptr. poze si detalii..la fiecare aparatie..deci bafta tuturor..si daca aveti careva dubluri si vreti sa le dati...sa facem un troc..aici..ca sa ne ajutam intre noi ptr. celebra colectie...
                              Un elogiu de trei minute şi o lacrimă de-o clipă nu scuză o neglijare care se măsoară în ani sau decenii.

                              Comment


                              • #45
                                Am cumparat si eu o parte dintre ele, imi pare rau insa ca am ratat primul numar, cu Dacia 1300.

                                Sunt interesat s'o achizitionez, daca o are cineva disponibila.
                                If it ain't broke, don't fix it!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google