Coltul Colectionarului Amator

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Coltul Colectionarului Amator

    Cea mai complexa enciclopedie a aviatiei militare si civile este organizata in 12 sectiuni:

    AERONAVE MILITARE DIN LUME
    ELICOPTERE
    TIPURI DE ARMAMENT
    BĂTĂLII ÎN VĂZDUH
    GALERIA CELEBRITĂŢILOR DIN AVIAŢIE
    AERONAVE CIVILE DIN LUME
    CATASTROFE AVIATICE
    AVIAŢIA ÎN SCOP PRIVAT
    AVIAŢIA CU DESTINAŢIE SPECIALĂ
    TEHNOLOGIA AVIATICĂ
    ISTORIA AVIAŢIEI
    AERONAVE DE LA A LA Z

    Sunt printre noi impatimiti ai genului? Mai schimbam impresii ...
    Eu am toate numerele de pana acum - 47, organizate in 5 bibliorafturi.
    Attached Files

  • #2
    nr. 1-5

    Mai jos, primele 5 brosuri ale colectiei ... de fapt doar copertile brosurilor.
    Fiecare brosura contine 10-15 pagini luate aleatoriu din toate capitolele (dosarele) enciclopediei.
    Enciclopedia este formata din peste 1.000 de dosare structurate conform celor 12 sectiuni de mai sus.
    Fiecare dosar la randul sau contine intre 5-15 pagini despre subiectul abordat.

    Pentru doritori pot oferi detalii (si foto) suplimentare.
    Attached Files

    Comment


    • #3
      salut intra aici sa ne cunosti.


      si id meu sa vb:rachete_nicu@yahoo.com
      cu stima...

      Comment


      • #4
        nr. 6-10

        Foarte interesant site-ul vostru! Iar modelele sunt de-a dreptul superbe. Cand mai aveti demonstratii sa anunti te rog si aici. Poate va vom vizita! Sau poate facem o chestie mixta aeromodele-masini. Pe dealurile alea ar iesi ceva super de facut o aventura la cort ... avioane, masini, foc de tabara, prieteni ... sa vina vara aia mai repede!
        Deasemenea, daca vei considera necesar, poti utiliza acest topic, pe acest site, la bunul tau plac. Consider ca putina "culoare" in fieful pasionatilor de Logan, nu poate face decat bine acestora!

        In ce ma priveste, trebuie sa zic din capul locului ca nu sunt un profesionist in ale aviatiei, indiferent de forma de exprimare in acest domeniu. Pur si simplu imi plac foarte mult aeronavele, (ca dealtfel toate navele, nu neaparat aero) tehnologia cuprinsa in acestea, istoria lor, tehnica si ingineria in general. Astfel incat, cand am citit despre enciclopedia "Lumea Aviatiei" am inteles ca aici voi gasi ... cam detoate! Si atunci m-am gandit eu ca n-ar fi un lucru deplasat daca as impartasi cu loganistii mei dragi aceste aspecte.
        Cam sunt la limita Regulamentului dar sper sa ma ignore admin-ii.

        Numerele 6-10 ...
        Attached Files

        Comment


        • #5
          Multumesc pentru trimiterea catre site-ul mentionat, am urmarit acolo un filmulet care m-a facut sa-mi incep altfel ziua...frumoase imagini, frumos hobby si foarte inspirata muzica aleasa, de-a dreptul la inaltime
          Eu personal am o oarecare atractie fata de deltaplanorism, parapanta, mai ales ca am fost in 2 randuri aproape de cei care practica asa ceva (prima data am stat 10 zile, cu cortul !, in tabara lor la Miercurea Ciuc-primul meu drum lung cu prima masina) si chiar fiul meu a incercat echipamentul pentru parapanta si a simtit cum e sa nu ai pamantul sub picioare ...asta se intampla acum 5 ani...vremuri si amintiri frumoase

          Originally posted by aviatorul76 View Post
          salut intra aici sa ne cunosti.
          www.pucioasa-modelism.ro
          Loganist far'de Logan

          Comment


          • #6
            Nu aveti nimic de pierdut daca ajungeti in zona Pucioasa si mergeti la Clubul lor de aeromodele. Aveti ce vedea!!!

            Comment


            • #7
              Multumim pentru informatie si invitatie. Primul drum spre munte va fi cu putin ocol spre Pucioasa si sper sa vizitez clubul de aeromodele. Eu sunt pasionata de parapanta.

              Comment


              • #8
                bineinteles ca exista si un mic muzeu si cateva exponate in marime naturala. Se pot observa o parte in pozele de la intalnirile clubului logan pucioasa!

                Comment


                • #9
                  Clar este ca Muzeul Aviatic din Pucioasa va trebui vizitat. Mi-a starnit un real interes! Mai ales MiG-ul ala ...

                  Comment


                  • #10
                    Hop si-a asa...dintr-o vorba-n alta s-a mai gasit un punct de atractie pentru 2011...super...eu cand eram pionier am fost la Clubul de Aeromodele ...deci stiu in mare care-i treaba cu planarea...
                    Mircea...continua ca e inteeresant.
                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      Va invit la Pucioasa,sa vizitai cel mai mare Muzeu Aviatic din Romania,cu peste 400 de machete de aeronave romanesti,realizate de copi,indrumati de mine ,fratele meu si tatal meu.
                      Peste 80 de ani de activitate in domeniul modelismului,al aviatiei mici.
                      va las nr meu de tel.0720-964352 si e-mail:muzeul_aviatic_pucioasa2007@yahoo.com

                      Comment


                      • #12
                        nr. 11-15

                        S-a notat aviatorule! Cu prima ocazie, cu prima acazie!

                        Numerele 11-15 ...
                        Attached Files

                        Comment


                        • #13
                          cand plecati as vrea sa merg si eu , IMI E DOR(am facut armata la aviatie UNDE ZBURA MIG 21)

                          Comment


                          • #14
                            nr. 16-20

                            Vom face (sper) o deplasare intr-un w.e. Un cort, un gratar, un foc de tabara, un avion, o chitara ... cam asa vad eu aceasta deplasare. Hai cu coltul ierbiiiiiii!

                            Pana atunci insa ... avioane pe paine tata, si elicoptere, si rachete, si razboaie!
                            Attached Files

                            Comment


                            • #15
                              De acord! Dar e mult pana vine vara! Va recomand pentru relaxare vizitarea site-ului http://www.roaf.ro si numai.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google