Comanda Sprituitoare Perdea Gen. Peugeot/C4 pt Timisoara

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    le mai inalti ) de la baza
    sigpic

    Comment


    • #62
      Am adus Sprituitoarele, cine este pe lista ne auzim de maine.
      sigpic #

      Comment


      • #63
        Daca stropeste asa cum a zis colegu din bacau cred ca ADIMRV va fi linsat in public! vei fi contestat ca mubarak
        Last edited by pervert_dory; 6 March 2011, 23:36.
        Glory. Glory Man United!!!!United We Stand!!!!!!

        Comment


        • #64
          ne intalnim vedem,incercam .
          sigpic #

          Comment


          • #65
            EXACT. pana atunci ar fi bine sa ne abtinem de la alte comentarii.
            sigpic

            Comment


            • #66
              ai incercat sa montezi men careva men ?
              sigpic

              Comment


              • #67
                Originally posted by dan08 View Post
                EXACT. pana atunci ar fi bine sa ne abtinem de la alte comentarii.
                dan,

                nu e mare branza sa le montezi pe capota, daca le-ai bagat pana la baza si stau fixe, aia e pozitia ... daca nu ai sistem de reglaj atunci e clar ... asa stropesc, jos :-)

                e simpla treaba :-)

                S.
                I have no special talent. I am only passionately curious.

                Comment


                • #68
                  Originally posted by boris View Post
                  ai incercat sa montezi men careva men ?
                  deocamdata nu, maine montez la mine si care doriti mai repede de duminica la intalnire , sunati-ma
                  sigpic #

                  Comment


                  • #69
                    Originally posted by pervert_dory View Post
                    Daca stropeste asa cum a zis colegu din bacau cred ca ADIMRV va fi linsat in public! vei fi contestat ca mubarak
                    de fapt nenea bleizer a zis ca se potrivesc perfect. el le-a adus si le-a dat la mrv'u
                    Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                    Comment


                    • #70
                      de potrivit s-au potrivit 99%. nu 100% ca a mai trebuit sa tai putin din plastic ca sa intre, altfel nu intrau in orificiu. problema nu este montajul. este jetul care bate la baza parbrizului. ma gandesc ca unghiul dintre capota si parbriz este mai mare la c4/peugeot decat la logan si stropitorile trebuie sa aiba jetul orientat aproape paralel cu capota. in schimb, unghiul de la logan este mai mic asa ca jetul, fiind aproape paralel cu capota, nu face decat sa stropeasca baza parbrizului. eu m-am gandit la lucrul asta inainte, dar chestia a fost ca nu stiam ca sunt fixe, adica jetul nu se poate orienta nici mai jos, nici mai sus. astept totusi si un feedback de la colegii din timisoara, repet, de preferat dupa montare. nu as vrea sa facem din acest topic un loc de dat cu parerea fara fapte concrete. as vrea sa discut exclusiv cu persoanele care au cumparat aceste stropitori. nu vreau sa fac vreo gafa si apoi sa imi bata obrazul bleizer.
                      sigpic

                      Comment


                      • #71
                        Citat de la domnul Bleizer
                        Astept sa le montez si eu sa vad ce se intampla.
                        bleizer: mei, aia de la Augsburg au spus CLAR...solutia trebuie sa bata putin deasupra stergatorului ca lama de la stergator sa omogenizeze solutia pe parbriz, Streulea a inteles, iei de ce nu inteleg? sunt chiar asa de neintelegatori?

                        Comment


                        • #72
                          asa ar trebui, dar la viteza de 50-60 km/h jetul bate sub stergator. ce sa mai omogenizeze? eu am gasit o solutie temporara pt ca nu am avut timp sa ma ocup pe indelete. am tras de stropitoare in afara si am pus o bucata de scobitoare sub ea ca sa stea inclinata spre parbriz. abia acum jetul ajunge peste stergator, dar la viteza de peste 60 km/h iarasi stropesc sub el. dar solutia gasita de mine este una de kkt.
                          sigpic

                          Comment


                          • #73
                            acuma am pus sus la mrv'u si e ok, adevarat ca am testat pe loc. jetul e chiar putin peste peste stergatoare.
                            dan08 a testat la viteza cu scobitoarea sub sprituitoare si nu trece peste stergator. problema nu este de la sprituitoare, e din cauza debitului mare pe care il suporta sprituitorile si debitul mic pe care-l baga pompa. nefiind presiunea suficient de mare, sprituitorile doar pisa. gasim rezolvare si la asta

                            later edit:
                            m-a sunat acuma adimrv sa-mi spuna ca apa ajunge pe parbriz in acelasi loc si la 50-60-70km/h
                            inca un mit spulberat, deci merg montate fara probleme
                            Last edited by crististreulea; 8 March 2011, 17:50. Reason: Automerged Doublepost
                            Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                            Comment


                            • #74
                              ok. pai de asta am spus sa nu ne dam cu parerea inainte. maine, ca am timp mai mult, o sa le "bijuteresc" si eu mai bine. si da, ai dreptate, sprituitoarele pisa. multumesc pt informatii.
                              sigpic

                              Comment


                              • #75
                                Cristi, testati doar cu o sprituitoare, sa bage pompa numai intr-o duza nu in 2 si atunci va dati seama daca marirea presiuni ar face ceva in plus.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google