Confectionam Mansoane Din Piele Naturala - Schimbator,frana

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Sa ma anunti cat de repede poti cand te apuci ) in 30 de minute sunt la tine)
    Ești prost și vrei să te remarci?Aprinde proiectoarele!Ești cel mai prost?Aprinde și stopul de ceață! © ™

    Comment


    • #47
      Astyle0392 ) am inteles. cum ai vrea sa fie volanul tau? piele neagra, cusuta cu negru? sau combinatii de culori?

      in weekendul asta as vrea sa ma ocup de frana de mana, sa concep o husa pentru ea. sper sa am timp

      Comment


      • #48
        cu frana de mana, cu husa...e un pic mai dificil
        la maneta de viteze ai inelul ala care se fixeaza in plastic, la frana de mana nu ai asa ceva.
        trebuie sa te gandesti la un sistem de capse ceva, sa prinzi husa de mocheta masinii
        sau sa faci un "ceva" asemanator cu inelul de la schimbatorul de viteze, sa se prinda ca ala, sa stea husa cum trebuie, nu de alta dar asa o husa am avut si eu, din piele luata din germania, si doar statea pe maneta de frana de mana, si nu era frumos, se misca cu tot cu maneta
        Last edited by bolo; 21 October 2010, 18:15.
        Life is short...play more!
        http://www.loganclub.ro/forum/bolo-t4578.html?t=4578

        Comment


        • #49
          katalin_89 mi-a dat o idee, cum voia el husa. scos tot plasticul de la frana de mana de pe scheletul metalic, inlocuit manerul de care tragi cu unul aftermarket sau chiar cu unul de la o masina care are locasul pentru prins husa, iar husa facuta pe masura de la maner pana la podea

          Comment


          • #50
            exact asa am eu fosta maneta de frana :P
            am decojit cauciucul ala, am pus un aftermarket drept "maner" si husa se prindea cu un snur de ala, iar la podea imbraca ridicatura aia din mocheta din jurul manetei
            doar ca nu-mi placea cum se misca husa cu tot cu maneta, nu ca la schimbator sa stea fixa jos si sa se miste doar maneta husa ramanand cat de cat intr-un loc.
            Life is short...play more!
            http://www.loganclub.ro/forum/bolo-t4578.html?t=4578

            Comment


            • #51
              Cosminache .......negru si cusatura alba merge si alb si negru;). GL
              Ești prost și vrei să te remarci?Aprinde proiectoarele!Ești cel mai prost?Aprinde și stopul de ceață! © ™

              Comment


              • #52
                Am ridicat husa si montat pe masina saptamana trecuta,urmeaza poze..
                Urmeaza ceva pt frana de mana,acum sa vedem ce iese.

                Recomand!

                Cand este gata si pt frana de mana astept un semn!
                sigpic

                Comment


                • #53
                  salut cosminache se poate o husa de schimbator rosu cu negru asatept sms numai bine faceti huse si pentru frana de mana savoiu_rf82@yahoo.com
                  SRF TARGOVISTE

                  Comment


                  • #54
                    katalin_89: rezolvam si frana
                    savoiu_rf 82: am preluat comanda

                    Comment


                    • #55
                      cosminache -recomand cu toata caldura ..pozele din postul #31 (primul rand ) sunt cu husa facuta ptr. mine ..lucrare rapida si servire foarta promta ..de calitate sa nu mai vorbim..este impecabila ...urmeaza sa mai comand o bucata ..
                      Daca doriti o husa facuta foarte fain si o piele foarte fina .atunci comandati de la cosminache .
                      Recomand cu toata inima lucrarile facute de el .
                      Un elogiu de trei minute şi o lacrimă de-o clipă nu scuză o neglijare care se măsoară în ani sau decenii.

                      Comment


                      • #56
                        multumesc pentru aprecieri

                        Comment


                        • #57
                          o husa pt volan de facelift poti sa-mi faci?
                          Schimb lumini la bord ... logan si alte modele de masini,in general, dupa 2003 ...activez computer bord logan 0784807907

                          Comment


                          • #58
                            volan momentan nu fac

                            Comment


                            • #59
                              prinderea sus langa maciulie cu,capsa ca originalul nu faci...?,un pret pt.scaune,bancheta,tetiere daca vin la valcea,sunt din targu jiu...!?

                              Comment


                              • #60
                                o lucrare de genul asta (scaune, banchete, tetiere) in mod sigur poate dura cateva zile. din pacate nu putem face lucrari mari din lipsa spatiului si a timpului necesar.imi pare rau.
                                prindere cu capse, desi n-am mai facut pana acum, cred ca putem face.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google