Configurator Si Preturi Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    La orice masina e foarte bine sa ai varianta de top...dar uneori nu prea merita toate optionalele. De exemplu eu la logan mi-as lua varianta Laureat 0.9 fara piele/navigatie/cotiera dar cu pachetul security adica 10200 euro. Nu merita sa mai dai inca 800 euro si pentru media nav si pachetul look. Nici motorul de 1.2 16v nu e tocmai rau (avand 1.4, stiind ce poate si fiind foarte similare). Nu stiu daca merita sa iei 0.9 pentru 1000 euro in plus.
    Last edited by nightboy; 8 December 2012, 16:25.

    Comment


    • #17
      In sfarsit opinii pertinente si obiective. Bv domnilor, suntem pe drumul cel bun.
      @marius: asta a fost si problema mea, neavand acei 200-500 euro in plus sa iau 1.6. Am bocit dupa el putin, dar asta este.
      Cat despre varianta de top, permite-mi sa te contrazic putin: de ce sa dau 13350 pe un logan, cand pot lua altceva la banii aia?
      Daca vreau logan dau pana in 10.000, dupa ceasta suma ma uit in alta ograda.

      Comment


      • #18
        La 9400 eu zic ca merita Logan 1.2 16v GPL varianta Laureate, fara optionale... Asta ca masina de oras, merita 100%. Dar daca iti iei 1.2 16v si vii si te plangi pe forum, ca nu "trage" ca strangi din ... in depasiri, pai a cui e vina ? 75cp, ai stiut ce iei.
        Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

        Comment


        • #19
          Nu prea stii ce iei, din ce am vazut. (generic vorbind, fara sa ma refer la persoana ta)
          Toti se plang ca n-are aia, n-are cealalta, n-are pe dracu in 4.
          Si cand le are, sunt prea scumpe

          Comment


          • #20
            Originally posted by kubala7 View Post
            La 9400 eu zic ca merita Logan 1.2 16v GPL varianta Laureate, fara optionale... Asta ca masina de oras, merita 100%. Dar daca iti iei 1.2 16v si vii si te plangi pe forum, ca nu "trage" ca strangi din ... in depasiri, pai a cui e vina ? 75cp, ai stiut ce iei.
            Nu stiu daca e o idee asa stralucita sa iei GPL si chel, pana la urma nu cred ca iti iei masina noua pentru taxi sau distributie. O masina cand o iei de noua trebuie sa o iei cu optiunile care sa te faca sa intri in acea masina cu placere de fiecare data. Daca o iei cu GPL si fara optiuni iti garantez ca vara vei merge doar noaptea cu geamurile deschise...toate 4. Eu vreau sa iau motorul de 1.2 16v ...crezi ca voi regreta? Nu de alta dar 1.6 16v nu-l au cei de la dacia pe noul logan..inca

            Comment


            • #21
              @nastrut Laureate nu e chel
              Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

              Comment


              • #22
                Originally posted by nightboy View Post
                Nu merita sa mai dai inca 800 euro si pentru media nav si pachetul look.
                Eu niciodata nu am dictat pe banii nimanui dar "medianav" si "senzorii de parcare"(la "vecini" nici nu stiti cat costa optionalele astea de fabrica si e pacat sa nu se bifeze la achizitionarea masinii) montate after n-o sa fie niciodata ca de fabrica, sunt 2 dotari absolut indispensabile in ziua de azi(in nici-un caz nu se pot considera "dotari de fita") - e doar parerea mea.

                Comment


                • #23
                  ba chiar sunt dotari de fite, pt ce ai nevoie de senzori de parcare (asta daca esti sofer, daca esti sofer de duminica si habar nu ai cum se face o parcare, asta e partea a 2-a) iar media nav-ul ala la 300euro, nu stiu ce sa zic, daca iei masina ca sa faci naveta pana la servici si acasa cred ca stii drumul, daca calatoresti mult prin toata tara, sau chiar europa, merita.
                  Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                  Comment


                  • #24
                    La fel de indispensabil este si bautul cafelei la Hilton...

                    Eu merg cu o masina fara navigatie ori fara senzori, si nu le simt lipsa, insa simt lipsa unui mp3 player.

                    @kubala: 300 euro e un pret mic pt GPS-ul ala. Eu zic ca merita, dar sigur se vor gasi cativa ce vor spune ca e scump si prost.

                    Comment


                    • #25
                      Originally posted by Cezar View Post
                      In sfarsit opinii pertinente si obiective. Bv domnilor, suntem pe drumul cel bun.
                      @marius: asta a fost si problema mea, neavand acei 200-500 euro in plus sa iau 1.6. Am bocit dupa el putin, dar asta este.
                      Cat despre varianta de top, permite-mi sa te contrazic putin: de ce sa dau 13350 pe un logan, cand pot lua altceva la banii aia?
                      Daca vreau logan dau pana in 10.000, dupa ceasta suma ma uit in alta ograda.
                      Uite, acum m-am jucat putin pe configurator si mi-a iesit 9900 euro pretul pentru Laureat 0.9 TCE. Am pus ca optiune doar cotiera, pentru ca altceva nu ma tenteaza pe moment. Nu ma tenteaza navigatia pentru ca am cumparat de mai bine de un an un GPS destul de performant si e pacat sa dau alti bani, iar senzori de parcare, limitator/tempomat, jante de aluminiu si geamuri electrice spate nu am neaparat nevoie, adica eu nu consider ca merita sa platesc in plus pentru ele, doar daca intrau in nivelul de echipare. Culoarea oricum o vreau alba pe urmatoarea masina, asa ca aici m-am scos, nu mai platesc in plus .
                      Ma gandesc ca daca un eventual Prestige 1,2 TCE o sa fie cu o mie, o mie si ceva mai scump si o sa aiba si ceva dotari in plus fata de Laureate, o sa merite sa-l cumpar. Adica o masina destul de incapatoare, motorizata si dotata decent care costa pe la 11.000 de euro e totusi o oferta buna.
                      Sigur, discutia am purtat-o stric pentru benzinare. Sunt sigur ca la un diesel ajunge peste 13 k, cum ai spus si tu sau poate chiar mai mult si deja nu prea se mai merita, dar diesel-ul nu intra in target-ul meu.
                      Daca as fi pus in situatia de a da 13.000 pe un logan m-as uita mai degraba la clio, arata foarte bine. Sau as vana ofertele la fiesta, e preferata mea in clasa mica, numai ca de fiecare data cand am configurat-o, nu am putut sa cobor sub 16.000 de euro
                      Last edited by mariusnicolae; 8 December 2012, 20:13.

                      Comment


                      • #26
                        Varianta Laureate are cam tot ce ti-ai putea dori (eventual mai bagi 700E in cele doua accesorii pack securite+ medianav)
                        1.6 MPi Icy White

                        Comment


                        • #27
                          De ce nu au pus optiune la Logan/Sandero si scaune incalzite ca la Lodgy ... nu pricep. In romania e must have. Nu mai zic de volan incalzit care-l prefer in fata unor optiuni mult mai nefolositoare (gps, touch, senzori, jante aluminiu, geamuri electrice spate s.a.m.d)

                          Comment


                          • #28
                            Originally posted by kubala7 View Post
                            ba chiar sunt dotari de fite, pt ce ai nevoie de senzori de parcare (asta daca esti sofer, daca esti sofer de duminica si habar nu ai cum se face o parcare, asta e partea a 2-a) iar media nav-ul ala la 300euro, nu stiu ce sa zic, daca iei masina ca sa faci naveta pana la servici si acasa cred ca stii drumul, daca calatoresti mult prin toata tara, sau chiar europa, merita.
                            Pai cu masina mai merge si nevasta-mea si acusi si fiica-mea si cum majoritatea femeilor sunt aproape toata viata soferite de duminica de ce sa nu jignim si noi un pic neluand in cosiderare toate variantele posibile. Deasemenea, ia du-te tu un pic prin Bucuresti(vorbesc pentru cei din provincie) sau printr-un oras din Europa si sa vezi ce-o sa-ti doresti un medianav-odata pe an daca o faci si tot e destul sa ti-l doresti. Sigur, exista si alternative mai ieftine dar la 300E de ce sa nu-l luam din fabrica frumos si aranjat la locul lui?(la VW e doar 1800E optiunea).
                            Last edited by Cromatic; 8 December 2012, 22:22.

                            Comment


                            • #29
                              un gps bunicel oricum incepe de pe la 100 euro (cu harta ro). dar asta la 100 euro, e cu ventuza, obtureaza nitel zona de vizibilitate pe parbriz, stai sa-l tot pui si sa-l scoti. pt unul integrat frumos in bord si conectat la boxele masinii, chiar face banii. e o dotare optionala. cine il vrea, il ia. cine nu, are si varianta gps cu ventuza
                              internal combustionizer

                              Comment


                              • #30
                                Fiecare om cu gusturile lui si eu am achiziţionat noul logan cu tot ce se putea pune pe el mai putin piele si am dat 11250 plus 219 garantie extinsă. Eu in schimb sunt de parere ca putea sa integreze si un dvd player in el dar mai ridica un pic pretul

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google